Beşiktaş-gençlerbirliği Maçının Ardından

Beşiktaş, Kendi Sahasında Gençlerbirliği'ni Nobre'nin Attığı Golle 1-0 Mağlup Ederek, Zirve Yarışını Sürdürdü.

Beşiktaş-gençlerbirliği Maçının Ardından

Beşiktaş, kendi sahasında Gençlerbirliği'ni Nobre'nin attığı golle 1-0 mağlup ederek, zirve yarışını sürdürdü.

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, maç sonrası yaptığı açıklamada, mağlup oldukları için üzgün olduklarını belirterek, "İlk yarıda Beşiktaş daha iyi bir futbol sergiledi. Birçok gol pozisyonuna girdiler. İkinci yarıda ise bizim iki net gol pozisyonumuz var, ama bu pozisyonları değerlendiremedik. Futbolda golü atan kazanıyor, bugün iyi oynadığımızı söyleyemem. Beşiktaşlı futbolcular da her pozisyonda kendilerini yere atıyorlar. Böyle yaparak, hakemi zorda bırakarak maç kazanamazlar. Hocalarının

da oyuncularını bu konuda uyaracağını düşünüyorum. Bunu futbol adına üzüntüyle karşılıyorum. Beşiktaş'ın kendine çeki düzen vermesi gerekiyor" dedi.

Beşiktaş Genel Sekreteri Kenan Öner ise, bugün çok iyi futbol sergilediklerini söyleyerek, "Porto maçında da kötü futbol oynamamıştık, o gün şanssız bir günümüzdeydik. O gün de iyi futbol oynamıştık. Son 3-4 maçta kötü futbol oynadığımız maçlar oldu, Galatasaray maçı gibi. Ama bugün oyuncular Beşiktaş formasının hakkını verdiler ve çok iyi bir futbol sergilediler. İlk yarıda birçok gol pozisyonuna girdik. Ama bunlardan birini değerlendirebildik. Galip geldiğimiz için mutluyuz" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Genel Menajeri Sinan Engin, maç sonrası yaptığı açıklamada, Gençlerbirliği maçının ilk yarısında sezonun en iyi futbolunu oynadıklarını söyleyerek, "İlk yarı çok farklı bitebilirdi. İlk yarıda sezonun en iyi futbolunu oynadık. Özellikle zorlu Porto maçından sonra sahadan 3 puanla ayrılmak bizi mutlu etti. İyi bir takımız ve taşlar yerine oturuyor. Sakat oyuncularımız var, lige verilen 15 günlük arayı en iyi şekilde değerlendireceğiz. Sakat oyuncularımız bu arada iyileşecek" diye konuştu.

Siyah-beyazlı taraftarlara da teşekkür eden Engin, taraftarsız takım olamayacağını, Siyah-beyazlı taraftarların 90 dakika boyunca takımlarını çok iyi desteklediklerini kaydetti. Basın mensuplarının Porto maçında sonra yaptığı "Ocak ayında bazı futbolcularla yollarını ayıracağız" şeklindeki sözlerini hatırlatması üzerine Engin, "Herkes gitmemek için çaba sarfetmeli. Verim alamadığımız, takıma katkıda bulunmayan futbolcuyla yollarımızı ayırmamız çok normal. Herkes işine çok ciddi bir şekilde sarılacak ve

gitmemek için çok çalışacak" ifadelerini kullandı. Kaçan gollerinin hatırlatılması üzerine ise Engin, Beşiktaş'ın şansa ihtiyacı olduğunu, bugün çok şanssız olduklarını, ama kazanmasını bildiklerini söyledi.

Takım kaptanı İbrahim Üzülmez, Gençlerbirliği maçının zor geçeceğini bildiklerini belirterek, "Bütün takım arkadaşlarımı kutluyorum. Zorlu Şampiyonlar Ligi maçının ardından iyi mücadele ettik. Böyle bir galibiyete ihtiyacımız vardı. Artık iyi bir seri yakalamalıyız" diye konuştu. Siyah-beyazlı taraftarlarla hiçbir zaman sorunu olmadığını belirten kaptan İbrahim Üzülmez, Porto maçı sonrasında taraftarla arasında yaşanan olayın çok abartıldığını söyledi.

Tecrübeli futbolcu Ali Tandoğan da, ilk kez 90 dakika forma giydiğini belirterek, "Bu benim için iyi bir başlangıç oldu. İnşallah devamı gelir. Zaman zaman var olduğumun bilinmemesi beni üzüyor. Ben her zaman çok çalışıyorum. Hocam da bugün bana şans verdi. İyi oynadığımı düşünüyorum. İnşallah böyle devam eder" diye konuştu. Genç futbolcu Burak da, ligde uzun süredir forma giymediğini belirterek, "Formamı özlemiştim, hocam bana şans verdi. Gol kaçırdım ama sahada elimden geleni yaptığımı düşünüyorum"

ifadelerini kullandı. Beşiktaş'ın Fransız futbolcusu Cisse ise, elde ettikleri galibiyetten dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Gençlerbirliği oyuncusu Tolga ve Mehmet Yılmaz da, maça çok kötü başladıklarını söyleyerek, "İlk yarıda Beşiktaş daha iyi oynadı. İkinci yarıda ise biz daha iyi bir futbol sergiledik. Gol pozisyonlarına girdik, ama bunları değerlendiremedik. Sonuçta mağlup olduk, üzgünüz" dedi.

(İY-İY-OK-S)