Beşiktaş-gaziantepspor Maçının Ardından

Turkcell Süper Ligi'nin 20. Haftasında Beşiktaş, Sahasında Gaziantepspor'u 3-1 Mağlup Ederek Puanını 43'e Çıkarttı.

Beşiktaş-gaziantepspor Maçının Ardından

Turkcell Süper Ligi'nin 20. haftasında Beşiktaş, sahasında Gaziantepspor'u 3-1 mağlup ederek puanını 43'e çıkarttı.

Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, haftalar ilerledikçe her puanın önem kazandığını ve özellikle sahalarında oynadıkları maçlarda puan kaybetmeden hedefe gitmek zorunda olduklarını belirterek, "Gaziantepspor'un Fenerbahçe karşısında aldığı mağlubiyet nedeniyle bizim karşımızda sistemi farklı kuracaklarını biliyorduk. Biz de ona göre bir sistem kurduk. Tek forvetle oynayacaklarını ve kontra ataklarla kalemize gelip, savunmayı kalabalık tutacaklarını

tahmin ediyorduk. Rakip takım oyuncularının hepsi ligde yıllarca mücadele etmiş ve tecrübeliydi ve koşan bir takıma karşı mücadele ettik. Karşılaşmada yenik duruma düştükten sonra galip gelmek sevindirici ama bu durum taraftarımızı ve bizi sevenleri sıkmaya başladı. Ama futbolda bu durumlar yaşanabiliyor. Kalemizde golü gördükten sonra biraz bocaladık, fakat ilk yarının son dakikalarında geliştirdiğimiz ataklarla bir gol bularak devre arasına girerken karşılaşmada eşitliği sağladık. İkinci yarıda oyun

disiplininden uzaklaşmayarak, gol pozisyonları ürettik ve karşılaşmadan galip ayrıldık. Ben oyuncularımı kutluyorum. Şimdi yarın rakiplerimizin maçları var. Onların puan kaybetmesini bekleyeceğiz" dedi.

Genç teknik adam, İbrahim Toraman ve Baki Mercimek'in karşılaşmanın ilk dakikalarında bocaladıklarını belirterek, "İkinci yarıda kalemizde pozisyon görmeden maçı tamamladık. Yapılan hatalardan dolayı savunmada görev yapan arkadaşlarımızı eleştirmemeliyiz. Bir savunma zaafı yaşıyorsak bunu hep beraber yaşıyoruzdur. İbrahim Toraman, İbrahim Üzülmez, Baki ve Ali Tandoğan hata yapıyorsa önde oynayan Holosko, Bobo ve Nobre'nin de hataları var demektir" diye konuştu.

Transfere büyük rakamlar harcamak istemediklerini belirten Sağlam, "Belirlediğimiz bazı isimler var. Uygun şartlarda bir oyuncu alamazsak transfer yapmayacağız" ifadelerini kullandı.

Ertuğrul Sağlam, takım mağlup duruma düştüğünde taraftarın oyunculara tepki göstermemesi, daha çok motivasyonu üst seviyeye çıkarması gerektiğini belirterek, tepki gösterilmesi gerekiyorsa da bunu 90 dakika sonunda yapmaları gerektiğini ifade etti.

Gaziantepspor Teknik Direktörü Bünyamin Süral ise, gerekirse istifa edeceğini belirterek, "Maçın 43. dakikasından sonra oyuncularımızın tecrübesiz ve genç olmaları nedeniyle bir gol yedik. Biz o pozisyonda topu uzaklaştırabilseydik, karşılaşmanın ilk yarısını 1-0 önde tamamlayacaktık ve ikinci yarıya farklı başlayabilirdik. Karşılaşmanın genelinde iyi mücadele ettik fakat oyuncularımın emeklerinin basit bir şekilde harcandığını düşünüyorum. Ben bugün sahada mücadele eden futbolcularımın emeklerine acıyor

ve yazık oldu diyorum. Ben Gaziantepspor'a geldiğimden bu yana 6. maçıma çıkıyorum ve her şeyin iyi olmasını istiyorum. Ben bu mağlubiyeti kaldıramıyorum. Gaziantep'e döndüğümde yönetim ile konuşacağım ve gerekirse de istifa edeceğim. Öyle gözüküyor ki, istifa etme deseler de ben edeceğim. Belki de bu kararı Gaziantepspor'un önünü açmak için yapacağım. İlk önce yönetimle görüşeceğim ve bir yapılanmanın olması gerekiyor, bunun için de kendimi feda etmeye hazırım" diye konuştu.

(OK-S)

Kaynak: İHA