Beşiktaş-fenerbahçe Derbisinde Kural Hatası Yok

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun, Ankara'da Yaptığı Toplantı Sona Erdi. Federasyon, Beşiktaş'ın Fenerbahçe Maçında Kural Hatası Yapıldığı İddiasıyla Yaptığı Başvuruyu Reddetti.

Beşiktaş-fenerbahçe Derbisinde Kural Hatası Yok

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun, Ankara'da yaptığı toplantı sona erdi. Federasyon, Beşiktaş'ın Fenerbahçe maçında kural hatası yapıldığı iddiasıyla yaptığı başvuruyu reddetti.

Futbol Federasyonu'nun Balgat'taki binasında yapılan toplantıda yönetim, Beşiktaş'ın 5 Mayıs Cumartesi günü Fenerbahçe ile sahasında yaptığı maçta, hakem Fırat Aydınus'un kural hatası yaptığı gerekçesiyle Merkez Hakem Kurulu'na yaptığı başvuruyu, kurulun kural hatası olmadığı yönündeki görüşü doğrultusunda reddetti.

Federasyon yönetimi, 5 Ağustos 2007 tarihinde oynanacak Süper Kupa finalinin Almanya'nın Köln kentinde yapılmasını kararlaştırırken, kulüp lisans sistemi çerçevesinde Turkcell Süper Lig'de 11, Türk Telekom Lig A'da ise 3 kulübe lisans verilmesini onayladı.

Buna göre, Süper Lig'de mücadele eden Antalyaspor, Beşiktaş, Çaykur Rizespor, Fenerbahçe, Galatasaray, Kayserispor, Kayseri Erciyesspor, Konyaspor, Sakaryaspor, Trabzonspor ve Vestel Manisaspor ile Türk Telekom Lig A'da yer alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Elazığspor ve Samsunspor kulüpleri lisans almaya hak kazandı.

Türk Telekom Lig A, Lig B ve Üçüncü Futbol Ligi'nin sezon planlamalarını da görüşen yönetim kurulu, Türk Telekom Lig A'nın 25-26 Ağustos, Lig B'nin 18-19 Ağustos, Üçüncü Lig'de ise Divriğispor'un geçirdiği kaza nedeniyle 17 takımla oynanacak grubun 01-02 Eylül, 16 takımlı diğer 3 grubun 15-16 Eylül 2007 tarihlerinde başlamasına karar verdi.

5 antrenör ve 20 futbolcu ile kulüpleri arasındaki ihtilaf dosyalarını, 8 hasar dosyasını ve 2 amatör kulüp hakkındaki ihtilaf dosyalarını inceleyerek karara bağlayan yönetim kurulu, Yeni Kırşehirspor-Yimpaş Yozgatspor maçıyla ilgili olarak da maç hakkında yeterli delile ulaşılamadığından, şike bulgusuna rastlanamadığı kararına vardı.

Kaynak: DHA