Beşiktaş Cola Turka, Uzatma Dakikalarında Mağlup Oldu

Beko Basketbol Ligi'nin 14. Haftasında Beşiktaş Cola Turka, Normal Süresi 71-71 Berabere Biten Maçta Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi'ne Uzatma Dakikalarında 84-80 Mağlup Oldu.

Beşiktaş Cola Turka, Uzatma Dakikalarında Mağlup Oldu

Beko Basketbol Ligi'nin 14. haftasında Beşiktaş Cola Turka, normal süresi 71-71 berabere biten maçta Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi'ne uzatma dakikalarında 84-80 mağlup oldu.

Beşiktaş Cola Turka Antrenörü Murat Didin, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, kötü mücadele etmediklerini belirterek, "Oyun çok yüksek tempoda oynandı. Maçı kazanacak bölüme getirdik. Kazanacağımız durumda akıllı oynayamadık. İleride sayı atacak oyuncu bulamadık. Neticede oyunu kaybettik" dedi.

Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi Antrenörü Hakan Yavuz ise, ligde ilk dörde aday takım karşısında galibiyet kazandıklarını ifade ederek, "Fenerbahçe Ülker ve Galatasaray Cafe Crown'u elimizden kaçırdık, ama Beşiktaş Cola Turka'yı yakaladık. Oyuncularımızın sahaya koyduğu yüksek mücadeleyle maçtan galip ayrıldık. Bizim Fenerbahçe Ülker ve Galatasaray Cafe Crown maçlarından daha çok yıprandığımız bir maç oldu. Kazandığımız için çok mutluyuz" şeklinde konuştu.

Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi basketbolcusu Bora Sancar da, 4 haftadır kazanamadıklarını hatırlatarak, "Ligde alt sıralarla üst sıralara arasındaki çizgide gidip geliyoruz. 4 haftadır kazanamıyorduk ve bunun verdiği stresle maça çıktık. Bu stresten dolayı çok önemli yerlerde kritik top kayıpları yaptık. Ama buna rağmen karşılaşmadan galip ayrılmayı bildik" diye konuştu.

(BÇ-İP-İY-SN-S)