Beşiktaş Cola Turka, Derbide Galatasaray Cafe Crown'u Farklı Geçti

Beko Basketbol Ligi'nde Oynanan Derbi Maçta Lider Beşiktaş Cola Turka, Galatasaray Cafe Crown'u 83-66 Yendi. Ligin İlk Yarısında Oynanan Maçta Rakibine Yenilen Siyah-beyazlılar'ın Bu Galibiyetiyle Olası Bir Play-off Eşleşmesine Takımlar Eşitlikle Başlayacak.

Beşiktaş Cola Turka, Derbide Galatasaray Cafe Crown'u Farklı Geçti

Beko Basketbol Ligi'nde oynanan derbi maçta lider Beşiktaş Cola Turka, Galatasaray Cafe Crown'u 83-66 yendi. Ligin ilk yarısında oynanan maçta rakibine yenilen Siyah-beyazlılar'ın bu galibiyetiyle olası bir play-off eşleşmesine takımlar eşitlikle başlayacak.

Galatasaray Cafe Crown Antrenörü Murat Özyer, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, kendi evlerinde oynadıkları derbi maçta Beşiktaş Cola Turka'ya farklı mağlup oldukları için üzgün olduklarını belirterek, "Özellikle ikinci yarı ortaya teknik anlamda fazla bir şey koyamadık. Üçüncü periyotta hücum da edemedik savunmayı da yapamadık. Bu sezon ligde her galibiyetin önemi var. Bilhassa, derbi olduğu için bu maçı özellikle kazanmayı çok istiyorduk, ama üçüncü periyotta doğru reaksiyonu veremeyince maçı kaybettik" dedi.

Murat Özyer, bir an önce bu maçı unutup salı günü İspanya'nın Kalise Gran Canaria takımıyla ULEB Cup'ta yapacakları maça konsantre olmak istediklerini söylerken; derbi maç olmasına rağmen salonun dolmamasıyla ilgili olarak da, "Oyak Renault maçında daha fazla seyircimiz vardı. Beşiktaş'ın salonunda bize yaşatılan atmosferi bugün burada da yaşayabileceğimizi düşünüyordum. Ama ilk defa bir derbi maçında burayı dolduramadık. Bu da bugünün önemli noktalarından biriydi" şeklinde konuştu.

Beşiktaş Cola Turka'nın milli oyuncusu Kaya Peker ise, Galatasaray Cafe Crown karşısında umduklarından daha kolay bir galibiyet aldıklarını kaydederek, "Önemli olan galibiyet, fark önemli değil. Ligde zor bir engeli daha aştık. Önümüzde Kızılyıldız ile oynayacağımız Avrupa Kupası maçı var. O maç da bizim için çok önemli" dedi.

(EE-KÇ-OK-S)

Kaynak: İHA