Beşiktaş Camiasından Yıldırım Demirören'e Destek

Beşiktaş Kulübü'nün 27-28 Ocak 2007 Tarihlerinde Yapılacak Mali ve İdari Kongresi Öncesi Takımın Önde Gelen İsimleri, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Parlak'ın Davetinde Bir Araya Gelirken, Toplantıda Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'e Destek Kararı Çıktı.

Beşiktaş Camiasından Yıldırım Demirören'e Destek

Beşiktaş Kulübü'nün 27-28 Ocak 2007 tarihlerinde yapılacak mali ve idari kongresi öncesi takımın önde gelen isimleri, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Parlak'ın davetinde bir araya gelirken, toplantıda Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'e destek kararı çıktı.

İstanbul Üniversitesi'nin Baltalimanı'ndaki tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya Rektör Mesut Parlak'ın yanı sıra Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Yönetim Kurulu üyeleri ile Nevzat Demir, İhsan Kalkavan, Tuncay Özilhan ve Aydın Ayaydın gibi siyah-beyazlı camianın önde gelen 30 ismi katıldı. Toplantı sırasında dışarı çıkarak basın mensuplarına bir açıklama yapan Rektör Mesut Parlak, yüreği Beşiktaş için atan insanları bir arada görmenin mutluluğunu yaşadığını söyleyerek, "Toplantıda Yıldırım Demirören yönetimine destek olma yönünde görüş birliğine vardık. Yıldırım Demirören yönetimine sonuna kadar destek verilecek. Hiçbir ayrımcılık yok, herkes tek yürek. Tıpkı Türkiye Cumhuriyeti'nde olduğu gibi tek ulus, tek bayrak olarak Beşiktaş da yoluna devam edecek. Bu birliktelik yıkılmayacak" dedi.

Beşiktaş Kulübü'nün şuan için başarılı olduğunu söyleyemeyeceklerini kaydeden Parlak, "Ancak bugün Beşiktaş için olan, dün Fenerbahçe, önceki gün de Galatasaray içindi. Birtakım eksiklikler olmuştur. Sayın başkan da zaten bazı hatalar yaptığını söyledi. Bundan sonra Beşiktaş önüne bakacak. Bu dev kadro, daha da büyüyecek bu kadroyla çok güzel noktalara gelecek" şeklinde konuştu.

Mesut Parlak, toplantıda çeşitli önerilerin de olduğunu söyleyerek, "Bunlar değerlendirilecek. Destek vereceğiz ama bu hesap sormayacağız demek değil. Artık Beşiktaş dikensiz gül bahçesi değil. Herkes attığı adıma, verdiği karara özen gösterecek" diye konuştu.

Toplantıya katılan herkesi kendisinin arayarak davet ettiğini belirten Parlak, "Rahmi Koç ABD'deydi. Ömer Sabancı yurt dışına çıkacağını söyledi. Ünal Erkan'ın da yoğun bir programı vardı. Bu nedenle katılamadılar. Burada olmayı herkes istedi" şeklinde konuştu.

Beşiktaş camiasının birlik ve beraberlik toplantısına katılan isimler şöyle:

"Prof. Dr. Mesut Parlak, Yıldırım Demirören, Şeref Nasır, Erdoğan Demirören, Tuncay Özilhan, Zafer Yıldırım, İhsan Kalkavan, Hasan Arat, Kemal Ulusu, Nevzat Demir, Cemil Kazancı, Murat Aksu, Fahrettin Curoğlu, Celal Soydan, Ahmet Kılınçoğlu, Erdoğan Nasır, Aydın Ayaydın, İlyas Tunaoğlu, Hulusi Özdurmaz, Levent Erdoğan, Tayfun Demirören, Uğur Ekşioğlu, Alaattin Çelik, Numan Ceyhan, İlker Özbilek, Kenan Öner, Aşkın Gedizli, Sedat Kesen, Orhan Ertanhan, Levent Çifter."

(EYB-KÇ-RO-S)