Beşiktaş'a Gençlerbirliği Oftaşspor Şoku

Turkcell Süper Lig'de, 30. Haftanın Açılış Maçında Beşiktaş, Cezası Nedeniyle Seyircisiz Oynanan Maçta Kendi Sahasında Gençlerbirliği Oftaşspor'a 1-0 Mağlup Olarak, Şampiyonluk Umutlarını İyice Azalttı.

Beşiktaş'a Gençlerbirliği Oftaşspor Şoku

Turkcell Süper Lig'de, 30. haftanın açılış maçında Beşiktaş, cezası nedeniyle seyircisiz oynanan maçta kendi sahasında Gençlerbirliği Oftaşspor'a 1-0 mağlup olarak, şampiyonluk umutlarını iyice azalttı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, Gençlerbirliği Oftaşspor karşısında şampiyonluk yarışındaki büyük bir takımın mücadelesini sahaya yansıtamadıklarını belirterek, "Sivasspor galibiyetinin ardından yaptığım açıklamada, 'Şampiyonluk yarışında yeniden yerimizi aldık' demiştim. Bugünkü maçı oynadıktan sonra ise aynı dileklerimizi tekrarlayamıyoruz. Bugün burada Rüştü sakattı, Cisse cezalıydı, İbrahim Kaş cezalıydı, Tello hastaydı, Delgado oyuna başlayacak gibi değildi şeklindeki mazeretleri bir kenara bırakıyorum. Bugün şampiyonluk yarışındaki büyük bir takımın mücadelesini sahaya yansıtamadık" dedi.

Aldıkları yenilgiyle şampiyonluk yarışında büyük bir kayıp yaşadıklarını dile getiren Sağlam, "Artık kalan maçlarımızı kazanıp ligi bitirebileceğimiz en iyi yerde bitirmek istiyoruz. Taraftarın beklentisine cevap verebilecek, Beşiktaş'ı iyi yerlere taşıyacak gerçek yapılanmanın arayışları içinde olacağız. Rakibimizi de kutlamak istiyorum. Bugün futbolda mücadelenin ne kadar önemli olduğunu hem bize, hem bütün ülkeye gösterdi. Haklı bir galibiyet aldılar" şeklinde konuştu.

Gençlerbirliği Oftaşspor Teknik Direktörü Osman Özdemir ise Beşiktaş karşısında oyunu istedikleri gibi yönlendirdiklerini ve galip gelmeyi başardıklarını kaydederek, "Seyircinin olmaması bizim için avantajdı. Oyuncularımı kutluyorum. Oynadığımız futbolla seyredenlerin beğenisini kazanan bir takım olduk. Önümüzdeki yıllarda bu takım çok daha iyi yerlere gelecek. Kalan 4 haftada da mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi. Özdemir, Beşiktaş'ta Delgado'nun ilk 11'de maça başlamamasına şaşırdığını da sözlerine ekledi.

(İY-KÇ-S)