Beşiktaş: 62 - Fenerbahçe: 57

Beşiktaş Cola Turka Bayan Basketbol takımı, Fenerbahçe'yi 62-57 mağlup etti.

Beşiktaş: 62 - Fenerbahçe: 57

Beşiktaş Cola Turka Bayan Basketbol takımı, Fenerbahçe'yi 62-57 mağlup etti.

TBBL'nin 19. haftasında Akatlar Cola Turka Arena'daki karşılaşmanın ardından CİHAN muhabirinin sorularını cevaplayan Antrenör Aziz Akkaya, çok mutlu olduklarını söyledi.

Akkaya, "Fenerbahçe gerçekten çok kaliteli bir kadroya sahip. Phondexter bugün oynamamış olabilir; ama her antrenörün sahip olmak istediği bir kadroyla oynuyorlar. Fakat bugün inanan taraf bizdik. Maç içinde zaman zaman hatalarımız oldu; ancak bunları telafi etmeyi bildik. İki takım için de zor bir maç oldu. Son dakikaya kadar kimin galip geleceği belli değildi. Fenerbahçe bir ara arayı açsa da oyundan kopmadık ve ağırlığımızı koyarak çok güzel bir galibiyet aldık. Fenerbahçe'nin namağlup unvanına son verdik. Bu maça gerçekten çok iyi hazırlanmıştık. İnancımızı da yanına koyarak karşılaşmadan galip ayrıldık. Geçen haftaki Ceyhan Belediye macını kaybetmiştik bunun üzüntüsünü üstümüzden attık. Bütün camiamıza hayırlı olsun. Maça gelen taraftarlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu takıma inansınlar; çünkü yapacağımız çok iş var." ifadelerini kullandı.

Daha önce Fenerbahçe forması giyen deneyimli oyuncu Nilay Yiğit ise, "Öncelikle buraya gelen ve bize destek olan taraftarlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Biz bu salonda bu sene maç kaybetmemiştik. Rakibimizin de namağlup bir takım olduğunu biliyorduk. Bu yüzden de oldukça zor geçeceğinin farkındaydık. Kazandık, çok mutluyuz." dedi.