Beşiktaş 3 Puanı Tek Golle Aldı

Beşiktaş, Turkcell Süper Lig'in 25. Haftasında Cezası Nedeniyle Seyircisiz Oynanan Maçta Kayseri Erciyesspor'u 1-0 Mağlup Ederek, Şampiyonluk İddiasını Sürdürdü.

Beşiktaş 3 Puanı Tek Golle Aldı

Beşiktaş, Turkcell Süper Lig'in 25. haftasında cezası nedeniyle seyircisiz oynanan maçta Kayseri Erciyesspor'u 1-0 mağlup ederek, şampiyonluk iddiasını sürdürdü.

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, çok iyi bir takıma karşı oynadıklarını belirterek, "İyi organize olarak bize alan bırakmadılar. 3 puan aldığımız için mutluyuz. Futbolcularıma maçtan önce sabırlı olmalarını söyledim. Sürekli duran toptan gol yiyen biz oluyorduk. Bugün bunu biz başardık ve duran toptan gol attık" dedi.

Karşılaşmayı kazanmalarına rağmen çok sakat verdiklerini ifade eden Fransız teknik adam, "Koray'ın omuzunda, Burak'ın kolunda, Mustafa Doğan'ın da kasığında problem var. Ama milli maç arası bize iyi gelecek. Sakatlarımızın iyileşmesi için zamanımız olacak" diye konuştu.

Jean Tigana, Siyah-beyazlı takımın gol pozisyonu bulmakta zorlanmasıyla ilgili bir soruya ise, "Her hafta bunu geliştiriyoruz. Bobo olmayınca ileride güç kaybettik. Fakat oyunu kurarken ve paslaşırken çok da kötü değiliz" cevabını verdi.

Geçen sezonun 25. haftasıyla bu sezonun geride kalan 25 haftasının kıyaslanmasıyla ilgili olarak da Tigana, "Takımın bu sezon yüzde 60'ına yakınını yeniledik. Geçen sezon evimizde oynadığımız maçlarda sorun yaşıyorduk. Şimdi ise evimizde kazanıyoruz, dışarıdaki performansımız yeterli değil. Fenerbahçe ile mücadele etmemiz için dışarıda da kazanmamız gerekiyor" diye konuştu.

Fransız teknik adam, geçen hafa Gökhan Zan ile Futbol Şube Sorumlusu Celalettin Kolot'un tartışmasının takımı nasıl etkilediği yönündeki bir soruya ise, "Ben o zaman orada değildim. Fakat biz bir aileyiz. Aile içinde çekişmede olur, tartışmada" cevabını verdi.

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ise, Beşiktaş karşısında mağlup olmalarına rağmen verdiği taktiği harfiyen yerine getirdikleri için takımını kutladığını söyledi. Korkmaz, "Karambolden gelen bir top gol oldu. Ortaya koydukları oyundan ve mücadeleden dolayı oyuncularımı kutluyorum. Beşiktaş'a da başarılar diliyorum" dedi.

Bir basın mensubunun 'Futbolculuğunuzdaki sertliği takımınıza yansıttınız mı?' şeklindeki sorusuna ise Korkmaz, "Oyuncularım, futbolun içindeki sertlikleri yaptılar. Hakem pozisyon faul ise verdi, değilse devam ettirdi. Futbolun içindeki sertliklerse, bunlar çok normal" cevabını verdi.

Bülent Korkmaz, Kayseri Erciyesspor'un öncelikli hedefinin kupa mı yoksa lig mi olduğunun sorulması üzerine de, "Biz maç maç düşünüyoruz. Önümüzde hangi maç varsa onu önemsiyoruz. Önümüzde de milli maç arası var. Milli Takımımız'a da başarılar diliorum. Kupa veya lig ayrımı yapmıyoruz. Hangi maç varsa onu düşünüyoruz" cevabını verdi.

Beşiktaş, Turkcell Süper Lig'in 26. haftasında Gençlerbirliği ile oynayacağı maçın hazırlıklarına, Çarşamba günü yapacağı antrenmanla başlayacak.

(EYB-KÇ-KÇ-S)

Kaynak: İHA