Beşiktaş: 0 - Gençlerbirliği OFTAŞ Spor: 1

Stat: İnönü

Beşiktaş: 0 - Gençlerbirliği OFTAŞ Spor: 1

Stat: İnönü

Hakemler:M. Kamil Abitoğlu, Selçuk Kaya, Erhan Sönmez

Beşiktaş: Hakan Arıkan 4, Ali Tandoğan 4, Gökhan Zan 3, Gordon Schildenfeld 4, İbrahim Üzülmez 4, Mehmet Yozgatlı 3 (Dk. 59 Delgado ?), Serdar Özkan 4, İbrahim Toraman 4, Aydın 5, Holosko 4 (Dk. 79 Batuhan ?), Nobre 4

Gençlerbirliği OFTAŞ Spor: Recep 6, Giray 5, İlhan 7, Kadir 5, Serkan 5, Olgay 5, Nikola Petkoviç 6, Orhan 5, Murat Kalkan 5 (Dk. 89 Murat Selvi ?), Ali Bayraktar 5 (Dk. 90 Savaş ?), Da Silva 6 (Dk. 90 Sahaibu Yakubu ?)

Gol:Dk. 56 Kadir (Gençlerbirliği OFTAŞ Spor)

Sarı Kart: Dk. 17 Serdar Özkan (Beşiktaş)

Turkcell Süper Ligin 30. haftanın açılış maçında Beşiktaş, kendi sahasında Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'a 1-0 mağlup olarak zirve yarışında çok önemli üç puan kaybetti.

54. dakikada Serdar'ın ceza alanına yaptığı ortada Nobre'nin kafa vuruşunda meşin yuvarlak yandan auta çıktı.

56. dakikada konuk takım deplasmanda öne geçti. Bu dakikada Ali Tandoğan'ın uzaklaştırmak istediği topu kapan Murat Kalkan, Da Silva'yı topla buluşturdu. Bu futbolcunun cezaalanı içine yaptığı ortayı Kadir tamamladı. 0-1.

60. dakikada sol taraftan cezaalanına giren Aydın kaleciyi çalımladıktan sonra ortasını yaptı. Nobre'den önce araya giren savunma büyük tehlikeyi kornerle uzaklaştırdı.

62. dakikada Holosko ile duvar pası yapan Serdar, cezaalanı içine girdikten sonra vuruşunu yaptı. Meşin yuvarlak kaleci Recep'ten geri döndü.

67. dakikada Ali Tandoğan'ın cezaalanı içine yaptığı ortada Nobre'nin kafa vuruşu kaleci Recep'te kaldı.

Kalan dakikalarda başka gol olmayınca Beşiktaş, kendi sahasında Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'a 1-0 mağlup olarak zirve yarışında çok önemli üç puan kaybetti.

Kaynak: CHA