Berlin'de Kumdan Heykel Festivali

Berlin'de Kumdan Heykel Festivali

Almanya'nın Başkenti Berlin'de Spree Nehri Kıyısında Düzenlenen ve 27 Ülkeden Sanatçının Eserini Sergilediği Kumdan Heykel Festivalinde En Fazla İlgiyi Taç Mahal Heykeli Görüyor.

Berlin'de Kumdan Heykel Festivali

Almanya'nın Başkenti Berlin'de Spree Nehri kıyısında düzenlenen ve 27 ülkeden sanatçının eserini sergilediği kumdan heykel festivalinde en fazla ilgiyi Taç Mahal heykeli görüyor.

29 Temmuz'a dek ziyaretçilere açık olan kumdan heykellerin sergilendiği geleneksel festival, yaz aylarında başkent Berlin'in vazgeçilemez bir kültürel etkinliği haline geldi. 5.'si düzenlenen festival bu sene "Cennete hoş geldiniz" başlığı altında sunuldu. Fransa'dan Ukrayna'ya 27 ayrı plastik sanatçının göz nuru ve el emeği ile oluşturulan kumdan heykellerin ömrü 4 ila 8 hafta arasında değişiyor. Berlin'deki yağışlı hava ve şiddetli rüzgarın, bu sene yapılan heykellerin ömrünü kısaltacağı tahmin

ediliyor. Ziyaretçi sayısını da etkileyen kötü hava koşullarının Temmuz sonlarına doğru düzelmesi halinde 100 bin kişinin festivali ziyaret etmesi bekleniyor. Sanatçılarının bıçak ve diş fırçası gibi aletleri kullanarak yaptıkları eserler arasında en fazla emeğin Taç Mahal adlı yapıta harcandığı kaydedildi.

(SE-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA