Berlin'de Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu

Berlin'de Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu

Türkiye Cumhuriyeti'nin 84. Kuruluş Yıl Dönümü Münasebetiyle Almanya'nın Başkenti Berlin'de Türkiye Büyükelçiliği Tarafından Bir Resepsiyon Verildi.

Berlin'de Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu

Türkiye Cumhuriyeti'nin 84. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Almanya'nın başkenti Berlin'de Türkiye Büyükelçiliği tarafından bir resepsiyon verildi.

Carlton Ritz otelde verilen resepsiyona, Almanya'nın eski İçişleri Bakanı Otto Schily, Berlin eyaletinin göç ve uyum sorumlusu Günter Piening, yabancı büyükelçiler, askeri ataşeler, bazı politikacılar ve Türk sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

İrtemçelik burada Türk gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Ulusal bütünlüğümüze karşı kurulan tuzaklar var, yansımalarını çeşitli noktalarda görüyoruz. Aklı başında olan insanlarımız, vatan sevgisine sahip olan insanlarımız bu tuzaklara düşmemeliler'' dedi.

İrtemçelik, Berlin'de dün düzenlenen terörü lanet mitinginden sonra Kürt ve Türk gençlerin birbirleriyle çatışmaları konusunda ne düşündüğüne yönelik bir soru üzerine şunları söyledi:

''Bu kardeşler arasına nifak sokma çabaları yeni değil, bildiğimiz girişimler. Bunlara karşı uyanık olacak kadar, bu tuzaklara düşmeyecek kadar birikimimiz var bizim. Benim beklediğim bütün vatandaşlarımızdan bu. Bunların tekrarlanmamasını özellikle istiyorum.''

Kaynak: AA