Berktaş: "İddialar Asılsız"

Berktaş: "İddialar Asılsız"

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve İletişim Komitesi Başkanı Metehan Berktaş, Medyada Yer Alan 'Türkiye Futbol Federasyonu Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerinin Kamu Görevlisi Statüsünde Oldukları ve Genel Kurul Kararı Alınmaması Nedeniyle Yargılanacakları' Haberlerinin, Bilgi Kirliliğine Yol Açan Asılsız İddialar Olduğunu Söyledi.

Berktaş:

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve İletişim Komitesi Başkanı Metehan Berktaş, medyada yer alan ''Türkiye Futbol Federasyonu Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerinin kamu görevlisi statüsünde oldukları ve genel kurul kararı alınmaması nedeniyle yargılanacakları'' haberlerinin, bilgi kirliliğine yol açan asılsız iddialar olduğunu söyledi.

Metehan Berktaş, konuya ilişkin açıklamasında, şu görüşlere yer verdi:

''Mevcut kesinleşmiş yargı kararı karşısında Türkiye Futbol Federasyonu başkan ve yönetim kurulu üyelerinin kamu görevlisi olarak düşünülmesi zaten söz konusu değildir.

Bu nedenle, haberlerde yazılanın tam aksine, Türk Ceza Kanunu'nun 6/c maddesinin Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri için uygulanması hukuken olanaksızdır.

İşin hukuki izahı bu olmakla birlikte futbolu mahkemelere düşürmek isteyenler ve bundan medet umanların gayretleri, milli takımımızı 2008 Avrupa Şampiyonası'nda final oynatma hedefinden asla uzaklaştırmayacaktır.''