Bergama Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Açıldı

Bergama Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Açıldı

Bergama Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Açıldı
Anadolu Ajansı - Haberler | Sağlık

İzmir'de Bergama Dr. Faruk İlker Devlet Hastanesi'ne bağlı olarak hizmet verecek olan Bergama Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açıldı.

İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Bergama Dr. Faruk İlker Devlet Hastanesi'ne bağlı olarak hizmet verecek olan Bergama Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açıldı.

İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamaya göre, törende konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, bu tarz merkezlerin sayısını arttıracaklarını kaydetti.

Sağlığın mutlu olmanın en önemli etkenlerinden olduğunu aktaran Milletvekili Sürekli, "Bundan dolayı sağlık alanında çok önemli atılımlar yapıyor ve mutluluğumuza mutluluk katıyoruz." ifadesini kullandı.

İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu ise, şimdiden merkeze ruh sağlığı problemi olan, evde yakınlarını meşgul eden, hayata kazandırılmayı bekleyen 137 kişinin rehabilitasyon için müracaat ettiğini kaydetti.

Merkezde, 1 psikiyatri uzmanı doktor, 1 psikolog, 2 hemşire, 1 sosyal çalışmacı görev alacak.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title