Bereketli Haberleri

Bereketli haber, Bereketli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bereketli - 24.11.2020
Türkiye'nin kivileri Yalova'da depolanıyor
Bu yıl hasadın bereketli geçtiğini ve üreticilerin yüzünün güldüğünü aktaran Parıldar, "Bu sene tahmini rekoltemiz 30 bin ton seviyesinde.
Bereketli - 23.11.2020
Son dakika haber... Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Kırıkkale Gençlik Merkezi açılışında konuştu Açıklaması
Bakan Kasapoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğü ve güçlü liderliğiyle Türkiye'nin 18 yılda çok ciddi mesafeler kaydettiğine dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Bizim inancımız ve çabamız 'iki günü eşit olan ziyandadır.' İşte bu çerçevede her günümüzü daha anlamlı ve bereketli kılma adına hiçbir zaman şarlar ne olursa olsun yolumuzdan dönmeyeceğiz.
Bereketli - 23.11.2020
Son dakika haberi! Mardin Valisi Demirtaş'tan anız yangınlarına ilişkin uyarı
"Anız yangınları geleceğimizi yakıyor. Mezopotamya Ovası, geçmişten geleceğe bir miras olarak bırakılmış durumda. Bu verimli topraklarda, buğday, arpa, mercimek çeşitleri, mısır, pamuk, nohut ve sebze gibi ürünler yetiştirilmekte. Protein, besin ve kalite değeri bakımından dünyanın en kaliteli kırmızı mercimeği ve en kaliteli makarnalık buğdayı Mezopotamya Ovasında yetiştiriliyor. Un ve bulgur ihracatında Türkiye birincisi. Makarna ihracatında ise ikinci sırada. Alınan verilere göre her yıl Mezopotamya Ovasında yakılan yüzlerce anız binlerce dönüm ekili alanda tahribata sebep olmakta. Anız bu şekilde yakılmaya devam edilirse kısa bir süre sonra bereketli Mezopotamya Ovası, kuraklıkla karşı karşıya kalacak.
Bereketli - 23.11.2020
Sanal gıda fuarı The Fource, online toplantıyla açıldı
İhracatı artırmak için yapılan tüm etkinliklerin çok önemli olduğunu belirten Gülle,"Sayın Cumhurbaşkanımızın 'şahlanış dönemi' olarak ifade ettiği bu dönemde ihracatçılar olarak üzerimize düşen tüm görev ve sorumlulukları almaya hazırız. Hükümetimizin destekleri, Ticaret Bakanlığımızın yoğun çalışmaları ve ihracat ailemizin özverisiyle inşallah hayırlı ve bereketli bir dönemin arifesindeyiz.
Bereketli - 23.11.2020
Bursa Büyükşehir Belediyesi arıcılığı destekliyor
Çiftçinin yanındayız İklim ve bitki örtüsü bakımından arıcılığa oldukça elverişli olan Bursa'nın birçok noktasında arıcılık yapıldığını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanvekili Süleyman Çelik, "Arıcılık toprağa bağımlı olmayıp, topraksız veya az topraklı aileler için tek başına bir geçim kaynağı olabilmektedir. Aynı zamanda en ucuz ve en kolay istihdam oluşturan tek tarımsal faaliyettir. Çevreye ve doğaya doğrudan veya dolaylı hiçbir zararlı etkisi yoktur. Daha da önemlisi doğal denge için mutlak surette arılara ve dolayısıyla arıcılığa ihtiyaç vardır. Arıcılık projesi ile hem bölgemizde hem ülkemizde Bursa'nın üretimdeki payının arttırılması, Bursa'nın bu konuda söz sahibi olmasının sağlanması, iş gücünün alternatif tarımsal gelir faaliyetlerine yönlendirilmesi ve buna bağlı olarak da üreticilerimize ekonomik katkı sağlanmasını amaçlıyoruz. Bu projenin; arıcılar için, Bursa'mız için ve ülkemiz için hayırlı, uğurlu, bereketli olmasını temenni ediyorum" dedi.
Bereketli - 22.11.2020
Talebe yetişemeyen İzmirli balıkçılar vites yükseltti
Eylül ayında "Vira Bismillah" diyerek denize açılan balıkçıların yoğun mesaisi devam ediyor. Karadeniz'de palamutla sezona hızlı giriş yapan balıkçılar, Ege'de ise sardalya ile umduğunu buldu. Kasım ayının ilk haftalarında yaşanan kefal bolluğuyla kasaları dolduran Egeli balıkçılar, bereketli bir sezon geçiriyor.
Bereketli - 21.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 11
'TEK GAYEMİZ ONURLU YAŞAM SÜRMEK' Demiryollarındaki çalışmaları anlatan Karaismailoğlu, "Demiryollarımızla Akdeniz ile Karadeniz'i bağlıyoruz. 1915 Çanakkale köprüsü ile Marmara bölgesinde dairesel bir lojistik hattı tamamlıyoruz. Şehirlerimizi bölünmüş yollarla konfora eriştirdik. Bölünmüş yollar zaman ve hız kazandırırken geçmiş yılların kaza istatistiklerine bakıldığında görüyoruz ki her yıl binlerce can kurtarıldı. Bir halkı sevmek, o halka hizmetle olur. İnsanımızı kış konusunda mağduriyette kurtardık. Demiryolları hatlarımız her geçen gün genişliyoruz. Kusursuz bir demiryolu işletim sistemi için çalışıyoruz. Yaptığımız işler saymakla bitmez. Tek gayemiz vatanımızın bereketli toprakları üzerinde bağımsız ve onurlu bir yaşam sürmek.
Bereketli - 21.11.2020
İstanbul Valiliğinden fırınlarda gramaj ve fiyat denetimi açıklaması Açıklaması
Kaymakamlık, İl Ticaret Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla gerçekleştirilen denetimlerde 16 ekipte 48 personel görev yaptığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Denetimlerde, 6502 sayılı Kanun'un 54. maddesi ve fiyat etiketi yönetmeliği kapsamında fırınlarda yer alan ürünlerde; fiyat etiketlerinin, tarife fiyat listelerinin bulunup bulunmadığı, fiyat etiketlerinin/fiyat-tarife listelerinin mevzuatta yer alan hususları taşıyıp taşımadığı, fırınlarda ekmek fiyatlarının İstanbul Ticaret Odası tarafından 10 Eylül 2020 tarihinde ve İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) tarafından 16 Ekim 2020 tarihlerinde açıklanan azami ekmek fiyat tarifesinde yer aldığı gibi 1 kilogram ekmek fiyatının azami 7,50 TL'ye, 200 gram ekmeğin 1,5 TL denk gelecek şekilde satılıp satılmadığı, haksız fiyat artışı olup olmadığı kontrol edildi. Yapılan denetimlerde, 12 fırının standartlara uyduğu, 93 fırında azami ekmek fiyat tarifesine göre 1,5 lira olması gereken 200 gram ekmeğin daha yüksek fiyatla satıldığı tespit edildi. Fiyat, gramaj tarifesine uymayan her işletmeye asgari 10 bin TL olmak üzere ceza teklif tutanağı düzenlendi. Ayrıca, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 54. maddesi gereğince 16 fırında 43 ayrı ürün çeşidinde fiyat etiketi bulunmadığından her bir ürün çeşidine 415 TL ceza uygulandı." Açıklamada, konuyla ilgili şikayetlerin "Haksız Fiyat Artışı Bildirimi" uygulaması veya "Alo175" telefon hattı üzerinden yapabildiği vurgulanarak, "İstanbul genelindeki 2 bin 579 fırının tamamını denetlemeye devam edeceğiz. Fırıncı esnafımıza çağrımız, 'Ekmeğinizle ve vatandaşın ekmeği ile oynamayın.' İlgili meslek kuruluşlarımızca ilan edilmiş tarifeler ve mevzuat hükümlerine uygun faaliyet gösteren fırıncı esnafımıza teşekkür ediyor, hayırlı ve bereketli işler diliyoruz.
Bereketli - 20.11.2020
CHP Sözcüsü Faik Öztrak gündemi değerlendirdi Açıklaması
Emeğinin karşılığını alamayan çiftçi üretemedikçe mutfaktaki yangının da büyüdüğüne işaret eden Öztrak, "TÜİK makyajıyla gizlense de ayçiçeği yağının fiyatı sene başından bu yana neredeyse ikiye katlandı. Markette 5 litrelik yağ 70 liraya dayandı. Bu bereketli topraklarda üreteceğimize ithal ediyoruz.
Bereketli - 19.11.2020
Kaymakam Şekerci, çiftçilerle bir araya geldi
Projede ilçeye ayrılan fidan sayısının 40 bin iken girişimleri sonucu 62 bine çıkardıklarını kaydeden Şekerci, "Amacımız daha fazla çiftçilerimiz faydalansın. Hububat ekimine uygun olmayan yerlerde de yetiştirebildiği için son yıllarda çiftçilerimiz fıstık fidanı talebi hızla arttı. İlçemize istihdam ve ekonomik katkıları göstermeye başladı. Çiftçilerimize bol kazançlı bereketli bir yıl diliyorum.
Bereketli - 17.11.2020
Türkiye Değişim Hareketi: Mustafa Sarıgül partisinin kuruluş tarihini öne çekti
Sarıgül: Partimiz, sağ sol ayrımının duvarlarına mahkum olmayacak Kurucular kurulu toplantısında, partinin program, tüzük ve bundan sonra izlenecek yol haritasının ele alındığı bildirildi. Toplantının ardından yazılı açıklama yapan Mustafa Sarıgül, yepyeni bir program ve çözüm önerileri ile herkesi şaşırtacaklarını ifade etti. "Kilişeleri ve kalıpları kıracaklarını" belirten Sarıgül şu görüşlere yer verdi: "Partimiz sağ sol ayrımının duvarlarına mahkum olmayacak. Biz 83 milyonun partisi olacağız. Göreceksiniz ki hangi ideolojiye hangi dine hangi ırka hangi mezhebe ait olursa olsun tüm vatandaşlarımızla Türkiye Değişim Hareketi arasında bir gönül bağı kurulacak. Çünkü biz samimiyet ve içtenlikle bu ülkenin her insanına kardeşçe gönlümüzü açacağız. Türkiye Değişim Hareketi, Türkiye'nin önüne yeni bir yol açacak. Tükenmiş umutları yeniden yeşertecek. Türkiye Değişim Hareketi, şu veya bu partinin seçmenine değil, Türkiye sevdası ile tutuşan her bir vatandaşın gönlüne, desteğine ve gücüne taliptir. Biz başkasının sofrasından pay almaya gelmiyoruz. Biz bu ülkenin tüm insanlarına zengin ve bereketli bir vatan sofrası kurmaya geliyoruz.
Bereketli - 17.11.2020
85 yıldır aynı dükkanda 4 kuşaktır aynı lezzetle boza yapıyorlar
"Boza kültürünü Türkiye'ye Balkan göçmenleri ile getirilmiştir" Ailenin 4. kuşak temsilcisi olan İsmail Soydan, 4 masa ve 20 sandalye ile hizmet vermeye devam ettiklerini belirterek, "Pazaryeri'nde 85 yıldır aynı dükkanda boza ve helva üretiyoruz. Başta, Bursa, İstanbul, Ankara, Eskişehir, Kütahya başta olmak üzere çevre illerdeki market ve kuruyemiş tezgahlar da bozamız ve helvamız yerini aldı. Boza kültürünü Türkiye'ye Balkan göçmenleri ile getirilmiştir. Kış aylarının önemli içeceklerinden birisi olmuştur. Bozanın çok yararlı bir içecek olduğunu, çocuklarda kemik yapısının güçlenmesine yardımcı olduğunu, anne sütünü artırdığını ve bağırsakların çalışmasını kolaylaştırır" dedi "Büyük dedemizden aldığımız gibi devam ediyoruz" İşyerlerinin 5'inci kuşakta da inşallah devam edeceğini anlatan İsmail Soydan, "Kaliteden ödün vermedik, büyük dedemizden aldığımız gibi devam ediyoruz, 4'üncü kuşak olarak hizmete sunuyoruz. Üretimimiz ilçe merkezindeki bir atölyede oluyor. Meşakkatli bir iş, günlük 3 tona yakın boza üretimimiz oluyor. Sezonu da açtık, bereketli maşallah.
Bereketli - 17.11.2020
Mardin Ovasında buğday ekimi başladı
Güneydoğu Anadolu Bölgesinin önemli hububat merkezlerinden 3 milyon dönüme sahip Mardin Ovasında çiftçilerin buğday ekim telaşı başladı. Kızıltepe ilçesinde çiftçiler traktörlerle topraklarını sürüyor. Ardından mibzere boşaltılan gübre ve sertifikalı tohumluk buğday Mezopotamya bölgesinin bereketli toprağının bağrına bırakılıyor.
Bereketli - 17.11.2020
Kapıkule'den Akdeniz'e ulaşacak kesintisiz otoyol ağının son halkasına ilk kazma vuruldu
"18 yıl içinde karayolları için 563,4 milyar lira harcadık" "Projelerin yıllarca sonunu getiremeyip, elden ele aktaran bir anlayışla, özkaynak dışında alternatif sermaye modeli üretemeyen kısır zihinlerle hiçbir işi vaktinde bitiremezsiniz" diyen Karaismailoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: "Biz, hızlı ve etkili çalışarak, yaklaşan yeniçağa uygun bir yük ve yolcu taşıma altyapısını en kısa sürede tamamlayıp, geri kalmış değil, gelişmekte olan da değil, gelişmiş dünyanın parçası olmaya ant içtik. Bu bakış açısıyla, 2002 yılından itibaren Cumhurbaşkanımız liderliğinde çok büyük işlere imza attık. 18 yıl içinde karayolları için 563,4 milyar lira harcadık. 6 bin 100 kilometreden devraldığımız bölünmüş yol uzunluğunu 27 bin 700 kilometrenin üzerine çıkardık. Şehirlerimizin neredeyse tamamını bölünmüş yollarla birbirine bağladık. 2003 öncesi 50 kilometre olan tünel uzunluğunu, 600 kilometreye çıkardık. 311 kilometre olan toplam köprü ve viyadük uzunluğunu ise 680 kilometreye yükselttik. Başlatmış olduğumuz otoyol seferberliği çerçevesinde 2003 öncesi bin 714 kilometre olan otoyol ağımız ise son 18 yılda yapılan bin 611 kilometre ile birlikte 3 bin 325 kilometreye ulaştı. Ege'den Doğu Anadolu'ya, Karadeniz'den Akdeniz'e konforlu ve hızlı ulaşımı tüm modlarda sağladık.Yollarımızdaki seyir hızımız 2 katına çıktı, seyahat süreleri ise yarı yarıya kısaldı. Dünyada Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılan en büyük projelerden biri olan İstanbul-İzmir Otoyolunu hizmete açtık. Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu ile ülkemizin en büyük petrokimya ve ağır sanayi tesislerinin içinde bulunduğu Aliağa Endüstri Bölgesi'yle, Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'ni otoyol konforuyla tanıştırdık. 4 Eylül'de 1. ve 3. kesimlerini açtığımız Ankara-Niğde Otoyolu ile Ankara'yı; Aksaray, Nevşehir ve Niğde üzerinden Akdeniz ve Güneydoğu Bölgesine bağlıyoruz. Dünya ölçeğinde bir turizm merkezi olan Kapadokya'ya ulaşımı, bu otoyolla daha konforlu hale getiriyoruz. Son etabı olan 2. Kısımını da çok yakın bir zamanda hizmete vereceğiz ve böylece Avrupa-Ortadoğu otoyol bağlantısını da kesintisiz hale getirmiş olacağız. Asya - Avrupa arasında ulaşım ve ticaretin ana koridoru olan İstanbul'un bu konumunu daha da güçlendiren Kuzey Marmara Otoyolu'muzu da kesim kesim açmaya devam ediyoruz. En son olarak Kurtköy-Akyazı arasında yer alan; 57,4 kilometre uzunluğundaki Gebze-İzmit Kavşağı arasındaki kesimi açtık ve böylelikle toplam uzunluğu 398 kilometre olan Kuzey Marmara Otoyolu'nun trafiğe açılan kesimini 321,2 kilometreye ulaştırdık. 1915 Çanakkale Köprüsünün de içinde yer aldığı Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir Otoyolu çalışmalarımıza da hızla devam ediyoruz." "Denizli'nin önemi ve ülke ekonomisine katkısı daha da artacak" Yap-İşlet-Devret yöntemiyle hayata geçirilen bu projelerdeki başarıların yatırımcılara güven verdiğini ve talebi artırdığına işaret eden Bakan Karaismailoğlu, "Bugün sizlerle birlikte temelini atmak için bir araya geldiğimiz Aydın-Denizli Yolu da bunun en güzel örneği olacaktır. Denizli; sanayi, ticaret, tarım ve ihracat merkezi olarak ürettiği katma değeri, yine bereketli topraklar üzerine kurulu Aydın ile bu otoyolumuz sayesinde buluşturacaktır.
Bereketli - 17.11.2020
Önce tohum dağıttı sonra çiftçiyle birlikte dikti
Geçtiğimiz günler içerisinde çiftçilere buğday-arpa tohumu ve gübre dağıtımı yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Çiftçilerimize destek olmak ekilmeyen tarlaların ekilmesini sağlamak amacıyla Şahinbey Belediyesi olarak, dört yıldan bu yana buğday arpa mercimek tohumu dağıtıyoruz. Çiftçilerimizle birlikte arpa tohumu ekimi yaptık. Şimdiye kadar 9.650 ton buğday ve arpa tohumu dağıttık. 10.000 ton gübre dağıtımı gerçekleştirdik. İnşallah ekimlerimiz çok verimli olacak. Çiftçilerimiz büyük emek sarf ediyorlar. Yaz kış demeden hem kendi rızkını hem de vatandaşlarımızın gıda ihtiyacını karşılamak için çalışıyorlar. Biz de Şahinbey Belediyesi olarak kendilerine destek oluyoruz. Rabbim bol bereketli bir hasat mevsimi nasip etsin" dedi.
Bereketli - 16.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 10
"YAP-İŞLET-DEVRET YÖNTEMİ YATIRIMCILARA GÜVEN VERMEKTEö Bakan Karaismailoğlu, yap-işlet-devret yönteminin yatırımcılara güven verdiğinin altını çizerek, "Yap-işlet-devret yöntemi ile hayata geçirdiğimiz bu projelerdeki başarılarımız bundan sonraki projelerde de yatırımcılara güven vermekte ve talebi artırmaktadır. Bugün sizlerle birlikte temelini atmak için bir araya geldiğimiz Aydın-Denizli yolu da bunun en güzel örneği olacaktır. Evliya Çelebi'nin deyişiyle 'dağlarından yağ, ovalarından bal akan' Denizli, sanayi, ticaret, tarım ve ihracat merkezi olarak ürettiği katma değeri, yine bereketli topraklar üzerine kurulu Aydın ile bu otoyolumuz sayesinde buluşturacaktır.
Bereketli - 16.11.2020
Aydın-Denizli Otoyolu temeli atıldı
"Turizm merkezlerine ulaşım çok daha kolaylaşacak" Denizli'nin, sanayi, ticaret, tarım ve ihracat merkezi olarak ürettiği katma değerin yine bereketli topraklar üzerine kurulu Aydın ile bu otoyolun sayesinde buluşacağını belirten Karaismailoğlu, şöyle devam etti: "Her iki ilimiz de tarımsal ve sınai üretimin yanı sıra ülkemizin önde gelen turizm merkezleridir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bereketli Haberleri | Bereketli Haber - Haberler - Bereketli haberleri, son dakika bereketli haber ve gelişmeleri burada. Bereketli İmparatorluk: Osmanlı Mutfağı Tarihi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 22:01:48. #1.14#
title