Berdimuhamedov Haberleri

Berdimuhamedov haber, Berdimuhamedov son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Berdimuhamedov - 30.05.2021
Haftanın tarihine bakış
2013- Türkmenistan-Afganistan-Tacikistan Demiryolu'nun temeli, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman ve Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai'nin katılımıyla düzenlenen törenle atıldı.
Berdimuhamedov - 18.04.2021
Fuat Oktay, babası vefat eden Türkmenistan Cumhurbaşkanı Berdimuhamedov'a başsağlığı diledi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, babası vefat eden Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulı Berdimuhamedov'a taziyelerini iletti.
Berdimuhamedov - 31.03.2021
Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Gayri Resmi Zirvesi'ne katıldı
Öte yandan Düzenlenen Zirve'de, Kazakistan'ın kurucu Cumhurbaşkanı ve Türk Konseyi Onursal Başkanı Nursultan Nazarbayev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, Macaristan'ın Başbakanı Viktor Orban ve Türk Konseyi Genel Sekreteri Bağdad Amreyev konuşma yaptı.
Berdimuhamedov - 06.03.2021
GÜNDEM / 6 Mart 2021
(Bartın/11.00-16.00) (Fotoğraflı - Görüntülü) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov tarafından kabul edilecek, mevkidaşı Raşid Meredov'la görüşecek, Türkmenistan Bağımsızlık Anıtı'nı ziyaret edecek.
Berdimuhamedov - 05.03.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 6 Mart 2021
(Bartın/11.00/16.00) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov tarafından kabul edilecek, mevkidaşı Raşid Meredov'la görüşecek, Türkmenistan Bağımsızlık Anıtı'nı ziyaret edecek.
Berdimuhamedov - 04.03.2021
Bakan Çavuşoğlu, Türkmenistan, Özbekistan ve Kırgız Cumhuriyeti'ne gidecek
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Sayın Bakanımızın, ziyaretleri çerçevesinde, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyayev, Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sadır Japarov, Kırgız Cumhuriyeti Başbakanı Ulukbek Maripov ve Özbekistan Başbakan Yardımcısı ve Yatırımlar ve Dış Ticaret Bakanı Serdar Umurzakov ile görüşmesi, Türkiye-Özbekistan Ortak Stratejik Planlama Grubu ikinci ve Türkiye-Kırgızistan Ortak Stratejik Planlama Grubu beşinci toplantılarının düzenlenmesi, ayrıca Semerkant Başkonsolosluğumuzun resmi açılışının gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.
Berdimuhamedov - 04.03.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 14. Liderler Zirvesi'ne canlı bağlantıyla katıldı Açıklaması
Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'a başarı dileklerini, Pakistan Başbakanı İmran Khan'a da katkı ve çalışmaları için şükranlarını sunan Erdoğan, küresel krize dönüşen Kovid-19 salgınının hayatın her alanını etkileyen bir tehdit haline geldiğini belirtti.
Berdimuhamedov - 07.02.2021
Haftanın tarihine bakış
2017- Gurbangulu Berdimuhamedov, Türkmenistan'daki devlet başkanlığı seçimlerini oyların yüzde 97,69'unu alarak 3.
Berdimuhamedov - 24.09.2020
AB: "Lukaşenko'nun yemin töreni meşruiyetten yoksun"
Türkmenistan liderinden Lukaşenko'ya destek Liderlerden, seçimin şeffaf yapılmadığı ve seçim sonuçlarının da adil ve yasal olmadığı ifade edilirken, Lukaşenko'ya destek Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov'dan geldi.
Berdimuhamedov - 01.06.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 82 günde liderlerle "koronavirüs diplomasisi"
Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile de görüşen Erdoğan'ın temas kurduğu bazı ülke liderleri şöyle: "Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenskiy, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev, Moldova Cumhurbaşkanı Igor Dodon, Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabişvili, Irak Cumhurbaşkanı Berham Salih, Ekvator Ginesi Cumhurbaşkanı Teodoro Obiang Nguema Mbasogo, Somali Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Farmajo, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, Tunus Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ve Kazakistan'ın ilk Cumhurbaşkanı Elbaşı Nursultan Nazarbayev, Ürdün Kralı II.
Berdimuhamedov - 31.05.2020
Haftanın tarihine bakış
2013- Türkmenistan-Afganistan-Tacikistan Demiryolu'nun temeli, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman ve Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai'nin katılımıyla düzenlenen törenle atıldı.
Berdimuhamedov - 24.05.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov ile bir telefon...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Berdimuhamedov - 24.05.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov ile telefonda görüştü
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Berdimuhamedov - 15.05.2020
Türkmenistan Dünya Ticaret Örgütüne gözlemci üyelik için başvuracak
Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulunda DTÖ'ye gözlemci üyelik için başvurulması kararı alındı.
Berdimuhamedov - 08.05.2020
Türkmenistan'ın Uluslararası Sağlık Dayanışması Konferansı
Meredov, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov'un 4 Nisan'da video konferans yöntemiyle düzenlenen Bağlantısızlar Hareketi Zirvesi'nde salgına karşı sağlık alanında pek çok konuda iş birliğinin yapılması önerisinde bulunduğunu hatırlattı.
Berdimuhamedov - 02.05.2020
Türkmenistan'dan Afganistan'a 6 tır insani yardım
Türkmenistan'ın Mezar-ı Şerif Başkonsolosu Kabayew de Türkmenistan'ın Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'un kararıyla ramazan ayı nedeniyle yiyecek ve içecek malzemelerinden oluşan 6 tır insani yardımı Afgan yetkililere teslim ettiklerini kaydetti.
Berdimuhamedov - 10.04.2020
Türk Konseyi "Kovid-19 Salgınıyla Mücadelede İşbirliği ve Dayanışma" video konferansı (1)
Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov'u da görmekten bahtiyarlık duyduğunu dile getiren Erdoğan, Türkmenistan'ı müteakip mutat zirvede üye olarak görmeyi temenni ettiklerini söyledi.
Berdimuhamedov - 11.03.2020
Aliyev-Berdimuhamedov ortak basın toplantısı
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, resmi temaslarda bulunmak üzere Bakü'ye gelen Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov ile görüştü.
Berdimuhamedov - 29.11.2019
Orta Asya ülkeleri Cumhurbaşkanları 2. İstişare Toplantısı
Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te Mirziyoyev'in başkanlığında düzenlenen Orta Asya Ülkeleri Cumhurbaşkanları 2. İstişare Toplantısı'na, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulı Berdimuhamedov ile Kazakistan'ın kurucu Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev katıldı.
Berdimuhamedov - 28.11.2019
Mirziyoyev, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Berdimuhamedov ile bir araya geldi
Özbekistan'da Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulı Berdimuhamedov bir araya gelerek, ikili iş birliğini ele aldı.
Berdimuhamedov - 11.07.2019
"Türkiye'de Türkmenistan Kültür Günleri"
Şems-i Sivasi Halk Kütüphanesi sergi salonunda Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov tarafından kaleme alınan kitaplarının da bulunduğu serginin açılışında konuşan Türkmenistan'ın Ankara Büyükelçisi İsankuli Amanlıyev, programa katılanlara teşekkür etti.
Berdimuhamedov - 29.06.2019
Hazar Ekonomik Forumu
Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'un önerileriyle oluşturulan forum, Türkmenistan, Rusya, Azerbaycan, İran ve Kazakistan arasındaki ekonomik iş birliğinin geliştirilmesini amaçlıyor.
Berdimuhamedov - 27.06.2019
Büyük Türk şairi Mahtumkulu Firakı'nın heykeline çelenk bırakıldı
Çam, Türkiye ile Türkmenistan arasındaki iş birliğinin Orta Asya'nın kalkınmasına, gelişmesine ve tüm Türk dünyasının refahına katkı sunacağını vurgulayarak "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov önderliklerinde iki kardeş ülke olarak ilişkilerimizi bugünkünden çok daha ileriye taşıyabileceğimize olan samimi inancımızı huzurlarınızda paylaşmak istiyorum.
Berdimuhamedov - 17.06.2019
Türkmenistan Devlet Başkanı, oğlunu vali olarak atadı
Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, oğlu Serdar Berdimuhamedov'u Ahal bölgesine vali olarak atadığını duyurdu.
Berdimuhamedov - 03.06.2019
Türkmenistan'ın Ankara Büyükelçiliğinden başkentte bisiklet etkinliği
Büyükelçi Amanlıyev, etkinlikte yaptığı konuşmasında, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov'un girişimleriyle Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunun geçen yıl 3 Haziran tarihini "Uluslararası Bisiklet Günü" ilan ettiğini anımsattı.
Berdimuhamedov - 02.06.2019
Haftanın tarihine bakış
2013- Türkmenistan-Afganistan-Tacikistan demiryolunun temeli, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman ve Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai'nin katılımıyla düzenlenen törenle atıldı.
Berdimuhamedov - 20.04.2019
Üçlü Enerji Bakanları Toplantısı
Ülkelerin iş birliği gerçekleştirebileceği alanları bilimsel, teknik ve ekonomik imkanlarla güçlendirebilecek iradenin de bulunduğunu belirten Dönmez, şunları kaydetti: "Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Aliyev ve Sayın Berdimuhamedov arasındaki samimi ilişki, güçlü diyalog ve ortak vizyon hedeflerimize ulaşmada bizleri daha güçlü kılmaktadır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Berdimuhamedov Haberleri | Berdimuhamedov Kimdir - Haberler - Berdimuhamedov haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Berdimuhamedov kimdir, hayatı ve biyografisi. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.6.2021 20:43:49. #1.15#

title