Berdan Açıkladı

Berdan Açıkladı

Diyet Formula Beslenme Danışmanlığı Merkezi Genel Koordinatörü Deniz Berdan, Vücudu Toksinlerden Arındırma ve Zayıflama Gibi Amaçlarla Kullanılan Detoks Yönteminin Zararlarını Anlattı.

Berdan Açıkladı

DİYET FORMULA BESLENME DANIŞMANLIĞI MERKEZİ GENEL KOORDİNATÖRÜ DENİZ BERDAN, VÜCUDU TOKSİNLERDEN ARINDIRMA VE ZAYIFLAMA GİBİ AMAÇLARLA KULLANILAN DETOKS YÖNTEMİNİN ZARARLARINI ANLATTI.

Diyet Formula'nın Akatlar'daki merkezinde düzenlenen basın toplantısında, diyetisyen Yasemin Batmaca, sosyetik güzel Deniz Berdan ile birlikte Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Türkiye Diyetisyenler Derneği, ABD Diyetisyenler Derneği, İngiltere Diyetisyenler Derneği uzmanlarıyla görüşülerek detoks hakkında edinilen bilgileri açıkladı.

Ünlülerin diyetisyenlerinin de detoks yöntemini kullanmalarını doğru bulmadığını söyleyen Berdan, yakın çevresindeki insanları bu yöntemden uzaklaştırdığını belirtti. Berdan, "Detoks'un popülerliğini kullanarak şok diyetler yaptırıyorlar. Çevremde sağlığı bozulan çok insan oldu. Mesela Ajda Pekkan'ın kardeşi Semiramis Pekkan'ın bağırsakları patladı" dedi.

GÜLBEN YANLIŞ YAPMIŞ

Hamileliğin ilk dönemlerinde Bodrum'da dört gün boyunca kalıp detoks kampına giren Gülben Ergen'i bu davranışını Deniz Berdan yanlış buldu. Hamilelerin ve kalp hastası olan hastalara detoksun önerilmediğini söyleyen Berdan, "Zaten bunu yapan doktorlar normalde hamile kadınlara ve kalp hastalarına önermiyorlar. Eğer ki hatalı bir uygulama yapıldı ise vücuttaki elektronik kaybı hızlı şekilde görebileceği için zararlı olacaktır. Nasıl bir uygulama yapıldığını bilmiyorum. Ama yapılan tabi ki yanlış" dedi.