Beraberlik Fenerbahçe'yi Zora Soktu

Beraberlik Fenerbahçe'yi Zora Soktu

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, 2-2 Berabere Kaldıkları İstanbul Büyükşehir Belediyesi Karşılaşmasından Gerekli Dersleri Almaları Gerektiğini Söyledi.

Beraberlik Fenerbahçe'yi Zora Soktu

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, 2-2 berabere kaldıkları İstanbul Büyükşehir Belediyesi karşılaşmasından gerekli dersleri almaları gerektiğini söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Zico, maçın genelinde takım olarak iyi şeyler yapmadıklarını ve bunun en belirgin göstergesinin ise ilk düzgün şutlarını 83. dakikada atabilmeleri olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

''Takımımıza yakışmayan bir görüntü. İkinci topları hep rakibe kaptırdık ve 4-5 pas üstüste yapamadık. Maçın sonlarında oyuncularımız kendine gelince, 2-0 yenik durumdan 2-2'lik eşitliğe skoru getirebildik. Kazanabilirdik de. Ama bu durum, maçtan ders almamız gerektiği düşüncesini bize gözardı ettiremez. Bu tip maçlardan gereken dersleri almamız gerekir. Ligde ilk yarının sonlarına doğru çıkışımız vardı ve üst sıralardaydık. Evimizde kazanmamız gereken bir maçı kazanamadık. Telafi etmemiz gerekiyor.''

Sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Alex'in yokluğunda Fenerbahçe'nin puan kayıpları yaşadığının hatırlatılması üzerine Zico, Brezilyalı yıldızın takımda farkı yaratan oyuncu olduğunu kaydetti.

Büyük takımlarda çok şey ifade eden oyuncular olduğunu kaydederek, Milan'dan Kaka'yı, Manchester United'dan da Christiano Ronaldo'yu örnek gösteren Zico, ''Fenerbahçe için de Alex aynı biçimde. Eksikliğini hissedersiniz. Oynamadığı zamanlarda puan kayıpları yaşadık ama sabırlı olmalıyız. O varken de kayıplar yaşadık. Kendisini en kısa zamanda bekliyoruz. Takıma katılıp, katkılarını yapmayı sürdürecek. Büyük takımların tüm oyuncuları büyüktür ama beyin oyuncular vardır. Bu oyuncular diğerlerinden farklıdır. Olmadıkları zaman eksikliklerini hissedersiniz'' diye konuştu.

Zico, devre arası kampı sonrası takıma transfer istediğinin, ancak kulüpten yapılan açıklamada ise bu yönde bir çalışmanın olmadığı açıklamasının hatırlatılması üzerine, şunları söyledi:

''Ben şu anda kadromdaki her oyuncumdan sonuna dek memnunum. Herkes biliyor ki kadromuzda durumu açıklığa kavuşmayan oyuncularımız var. Bu oyuncularımızın durumu tam olarak netlik kazanınca yorum yapabiliriz, 'transfer istiyoruz' veya 'istemiyoruz' diye. Ama yine de garanti konuşamayız.''

Kezman'ın, PSV Eindhoven takımının TV kanalına, Fenerbahçe'den ayrılmak istediği yönündeki açıklamalarının sorulması üzerine yorum yapmaktan kaçınan Zico, ''Görevim bu değil. Gidecek mi, gitmeyecek mi biçiminde kafa yormama gerek yok'' dedi.

Kaynak: AA