Benzine indirim mi geldi? Benzin indirimi ne kadar? Akaryakıta indirim mi var? Benzin motorin, mazot fiyatları 1 Aralık İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa - Haberler
Haberi Paylaş

Benzine indirim mi geldi? Benzin indirimi ne kadar? Akaryakıta indirim mi var? Benzin motorin, mazot fiyatları 1 Aralık İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa

Benzine indirim mi geldi? Benzin indirimi ne kadar? Akaryakıta indirim mi var? Benzin motorin, mazot fiyatları 1 Aralık İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa
Haberler.com - Haberler | Gündem

Geçtiğimiz günlerde yapılan motorin, benzin ve akaryakıt zammından sonra vatandaşlar benzine, motorine ve mazota indirim mi gelecek araştırıyor. Peki, Akaryakıta tekrar zam mı geld, indirim mii? Motorine indirim var mı? Benzin ve motorine indirim mi geldi? Benzin, motorin, mazot fiyatları 1 Aralık 2021 İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa! Benzine indirim mi geldi? Benzin indirimi ne kadar? Akaryakıta indirim mi var?

Benzine İndirim mi geldi? Benzin indirimi ne kadar? sorularının yanıtı vatandaşlar tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Akaryakıta indirim mi var? Uluslararası piyasalarda fiyat artışı ve dolar kurundaki yükselişe bağlı olarak akaryakıta üst üste zamlar gelmeye devam ediyor. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası'ndan (PÜİS) yapılan açıklamaya göre, bu kez bir indirim geliyor. Peki, benzin, motorin, mazot fiyatları ne kadar?

Benzinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 58 kuruş indirime gidilecek.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, başkent Ankara'da ortalama 9,74 liradan satılan benzinin litre fiyatı 9,16 lira olacak.

Benzinin litresi İstanbul'da 9,69 liradan 9,11 liraya, İzmir'de 9,76 liradan 9,18 liraya inecek.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Motorine bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 44 kuruş indirim geldi. Fiyat değişikliğinin ardından motorinin litresi İstanbul'da 9,34'ten satılacak.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) yapılan açıklamaya göre, motorine 44 kuruş indirim geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak fiyat değişikliği pompaya yansıyacak.

Zammın ardından İstanbul'da 9,78'den satılan motorinin litresi 9,34'e düşecek. Motorinin litresi Ankara ve İzmir'de 9,87'den 9,43'e düşecek.

Haberler.com - Gündem

Benzine indirim, Akaryakıt, Motorin, Benzin, Mazot, Gündem, Ekonomi, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title