Benitez: 'Galatasaray'ın Durumu İçler Acısı'

Benitez: 'Galatasaray'ın Durumu İçler Acısı'

Galatasaray'ın, Yarın Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Karşı Karşıya Geleceği Fc Liverpool'un Teknik Direktörü Rafael Benitez, Galatasaray'ın Elenmesinin Kendisi İçin Sürpriz Olduğunu Belirterek, 'Bu Durumda Olmaları İçler Acısı' Dedi.

Benitez: 'Galatasaray'ın Durumu İçler Acısı'

Galatasaray'ın, yarın Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde karşı karşıya geleceği FC Liverpool'un teknik direktörü Rafael Benitez, Galatasaray'ın elenmesinin kendisi için sürpriz olduğunu belirterek, ''Bu durumda olmaları içler acısı'' dedi.

Benitez, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, gruptan çıktıklarını bildiklerini dile getirerek, ''Bizim için her maçı kazanmak önemli, savaşmaya devam edeceğiz. Galatasaray'ın elenmesi benim için sürpriz oldu. İyi bir takım olduğunu ve iyi oyuncuları bulunduğunu düşünüyorum, ama Galatasaray'ın bu durumda olması üzücü, içler acısı'' diye konuştu.

Eksik bir kadroyla İstanbul'a geldiklerini anlatan İspanyol çalıştırıcı, bir çok sakat ve yıl boyunca kullanamadıkları oyuncularının bulunduğunu vurgulayarak, ''Bazı oyuncularımızı orada bıraktık, ama buraya iyi bir takım çıkarabilecek kadar oyuncu getirebildik. O kadar çok oyuncu getirmedik ki, kimleri getirmediğimizi hatırlamıyorum'' dedi.

Rafael Benitez, yarın gece oynanacak karşılaşmanın, İstanbul'da kazandıkları Şampiyonlar Ligi finali nedeniyle güçlü bir nostalji hissetmesine neden olacağını belirterek, ''O maçta oynayan oyuncuların hissettikleri heyecan, genç oyuncularımızı etkileyecek. O keyfi yeniden yaşamaya çalışacağız'' ifadesini kullandı.

FC Liverpool'lu futbolcu Jerzy Dudek, yarın akşam Galatasaray ile ilk yaptıkları karşılaşma gibi bir maç oynayacaklarını belirterek, ''Dostluk maçı yapmaya geldik'' dedi.