Benitez: "Ev Sahibi Olmanın Avantajını Kullanmak İstiyoruz"

Benitez: "Ev Sahibi Olmanın Avantajını Kullanmak İstiyoruz"

Galatasaray'ın Yarın Avrupa Şampiyonlar Ligi (C) Grubu'nda Deplasmanda Karşılaşacağı Liverpool'un Teknik Direktörü Rafael Benitez, Maçta Ev Sahibi Olmanın Avantajını En İyi Şekilde Kullanmak İstediklerini Söyledi.

Benitez:

Galatasaray'ın yarın Avrupa Şampiyonlar Ligi (C) Grubu'nda deplasmanda karşılaşacağı Liverpool'un teknik direktörü Rafael Benitez, maçta ev sahibi olmanın avantajını en iyi şekilde kullanmak istediklerini söyledi.

Karşılaşmanın oynanacağı Anfield Stadı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Benitez, ''Burada oynamak bizim için büyük avantaj, evimizde oynayacağımız bütün maçları, kazanmamız lazım'' dedi.

Rafael Benitez, takımının iki hafta önce oynadığı karşılaşmaya göre daha iyi durumda olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

''Anfield'in bize verdiği rahatlıkla oynayabilirsek, daha iyi sonuç alıp gol atabiliriz. Anfield'deki atmosfer çok fantastik, bütün taraftarları duyabiliyorsunuz ve burası bana göre dünyanın en iyisi. Taraftarlar arkanızdaysa bütün oyuncular bunu hissediyor.''

Maçta iyi oynamaya çalışıp ve çok mücadele etmelerinin gerekliliğine dikkati çeken Benitez, saha içinde kaliteyi yakalayıp, gol atacaklarından emin olduğunu da belirtti.

Oyunun anahtarının yüksek tempoyla oynamak olduğunu dile getiren Benitez, ''Bunu başarabilirsek kazanırız. Galatasaray iyi bir takım, iyi oyuncuları var. Kaliteli ve deneyimli bir ekipler, kazanma ihtimalleri var ama bu sahadaki oyuna bağlı'' ifadesini kullandı.

Rafael Benitez, Galatasaray'ın atak oynaması halinde boşluklar bulabileceklerini, ancak rakiplerinin kontratak sistemiyle oynayacağını düşündüğünü de sözlerine ekledi.

Kaynak: AA