Benitez: "Beşiktaş'ın İyi Olduğunu Biliyorum"

Benitez: "Beşiktaş'ın İyi Olduğunu Biliyorum"

Beşiktaş'ın, Avrupa Şampiyonlar Ligi (A) Grubu'nda Yarın Karşılaşacağı İngiltere'nin Fc Liverpool Takımında, Teknik Direktör Rafael Benitez, Beşiktaş'ın ve Taraftarlarının İyi Olduğunu Bildiğini Belirterek, "Bu Nedenle Maçın Zor Geçeceğini Düşünüyorum" Dedi.

Benitez:

Beşiktaş'ın, Avrupa Şampiyonlar Ligi (A) Grubu'nda yarın karşılaşacağı İngiltere'nin FC Liverpool takımında, teknik direktör Rafael Benitez, Beşiktaş'ın ve taraftarlarının iyi olduğunu bildiğini belirterek, "Bu nedenle maçın zor geçeceğini düşünüyorum" dedi.

Rafael Benitez, maçın yapılacağı BJK İnönü Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, İstanbul'da güzel anılarının ve mutlu günlerinin olduğunu ifade ederek, "Yarın maçın zor olacağını biliyoruz ama iyi oynayacağız. İki takım da kazanması gerektiğini biliyor. Beşiktaş ile yapacağımız 2 karşılaşmayı da kazanmayı amaçlıyoruz" diye konuştu.

Deneyimli çalıştırıcı, Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ı tanıyıp tanımadığı sorusunu da, "Ertuğrul Sağlam'ı tanımıyorum ama kendisiyle tokalaşmak istiyorum" diye yanıtladı.

Beşiktaş'ta çekindiği oyuncu olup olmadığı sorusuna üzerine deneyimli teknik adam, "Bobo, Nobre, Tello ve Cisse dikkate alınması gereken oyuncular" diye konuştu.

FC Liverpool'un Norveçli oyuncusu Riise ise yarınki maçta galip geleceklerini iddia etti. Riise, "Yarın Beşiktaş'ı yenmeliyiz. Şu ana dek bizden daha iyi oynadıklarını biliyoruz. Yarın en iyi mücadelemizi ortaya koymaya çalışacağız" dedi.

Riise, Türkiye'nin, 13. Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda ülkesiyle yapacağı maç konusundaki soruyu ise, "Türkiye'yi yenersek finallere gideceğiz. Pozitif futbol oynayacağız" diye yanıtladı.

Öte yandan Liverpool, yarın Beşiktaş ile yapacağı maçın hazırlıklarını, bu akşam BJK İnönü Stadı'nda gerçekleştirdiği antrenmanla tamamladı.

FC Liverpool'da, sakatlıkları bulunan Fernando Torres, Daniel Agger, Harry Kewell Alvaro Arbeloa ve Fabio Aurelio, İstanbul'a getirilmedi.

İngiliz ekibinin yarınki maça Reina, Finnan, Hyypia, Carragher, Riise, Alonso, Gerrard, Pennant, Babel, Crouch ve Kuyt 11'iyle çıkması bekleniyor.

Kaynak: AA