Ben Ne Bileyim ya Sen Söyle Tanıyayım

Ben Ne Bileyim ya Sen Söyle Tanıyayım

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Ekrem Tosun Kimdir?

Ben Ne Bileyim ya Sen Söyle Tanıyayım
07.02.2009 02:15 | Son Güncelleme: 07.02.2009 02:15

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, "Ekrem Tosun kimdir?

Bu kişi, Erdoğan ailesinden birilerinin temsilcisi midir, değil midir" sorusuna dün Başbakan Tayyip Erdoğan yanıt vermedi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun sorusuna, "Ben bilmiyorun, sen söyle de tanıyayım" dedi. AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada partisinin yerel seçimlerde kullanacağı sloganı da açıklayan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

Yalanla, iftirayla bu süreci sürdürmek isteyenler bir tane de İstanbul’a göndermişler. Bugün gazetelerin birinde gördüm, ’Filanca Başbakan’ın nesidir?’ Ben bilmiyorum söyle de tanıyayım. Bir isim koymuş, ben ne bileyim ya, tanımıyorum, bilmiyorum. Ne kanımda ne nesebimde hiç tanıdığım biri değildir. Bunların akıl hocaları nereden ithaldir bilemem. Bütün kampanyalarını bunun üzerine sürdürüyorlar.

İftiralara dayanamıyorum

Çıkar bunun nesebini, Erdoğan’ın filancası, oğlu mudur, kardeşi midir söyle? Biz bu bulaşık işlerde yokuz. Siz bu bulaşık işlerin içindesiniz. Gerçi bu zat benim muhatabım olamaz, muhatabım olarak da almam. Fakat bu iftiralara dayanamıyorum. Bunların ne denli müfteri olduğunu halkım bilsin diye açıklıyorum.

Bir inşaatla ilgili açıklıyor, senin partinin geçen dönem milletvekili olmuş olan bir zatın döneminde planı onanmış olan bir proje. Ben İstanbul’a belediye başkanı olmadan önce emsal verilen yerler vardı. Üç emsale indirdim. Hangi yürekli CHP belediye başkanı bunu yaptı, söylesene.

Çarşaflamaya başladılar

Bazı liderler değişik şekilde rozetler takıyor. Düne kadar eleştirel yaklaşmak değil, hakaret ettikleri şeyi de iyice çarşaflamaya başladı, böyle bir durumun içine girdi. İnsan samimi olmayınca çarşaflıyor. Millet de ne yapıyor bunları, hakikaten çarşafa doluyor yapılan bu. Onunla da kalmıyor daha başka şeyler yapıyor, birisi çıkıyor, ’Bu açılımı yapmayacağız da ne olacak?’ diyor. Başka biri, ’Gericilik’ diyor. Senin liderin niye gericilere rozet takıyor? Bunları anlamak mümkün değil. Bunun üzerinden bazıları rant elde etmeye çalışıyor. Hani dini siyasete alet etmeyecektiniz. Ne oldu? Bu işi 15 yaşa çıkaranlar, bunun kavgasını verenler siz değil misiniz?

Abbas’la başbaşa

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül’ün daveti üzerine dün Ankara’ya gelen Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, dün akşam Başbakan Tayyip Erdoğan ile başbaşa görüştü. İki lider Gazze’deki son durumu ele aldı. Erdoğan, Abbas’ı akşam yemeğinde ağırladı. Abbas, bugün de Çankaya Köşkü’nde.

Kaynak: DHA

title