Belek'te Otel Mutfağındaki Patlama

Belek'te Otel Mutfağındaki Patlama

Antalya Belek'te Beş Yıldızlı Bir Otelde Meydana Gelen ve 1 Kişinin Hayatını Kaybettiği Patlamada Yaralanan 11 Kişiden 10'unun Kimlikleri Tespit Edildi.

Belek'te Otel Mutfağındaki Patlama

Antalya Belek'te beş yıldızlı bir otelde meydana gelen ve 1 kişinin hayatını kaybettiği patlamada yaralanan 11 kişiden 10'unun kimlikleri tespit edildi.

Alınan bilgiye göre, mutfaktaki LNG tankının patlaması sonucu otel personelinden Salim Sarı hayatını kaybetti. Patlamada yaralanan kişilerin kimlikleri ise şöyle:

"Norveçli turist Olevilud Gustara, Rus turist Ruchkov Alexsanaira, otel personelinden gece mutfak şefi Muhammet Özcan, muhasebe servisinde staj yapan Serik Ticaret Lisesi öğrencisi Sevgi Mete, Metin Özdere, İhsan Aköz, Ahmet Bulut, Ramazan Önlem, Hakan Kızılkaya ve tank operatörü Nami Dilgen."

Belek Özel Anadolu Hastanesi'ne kaldırılan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Bin 200 yatak kapasitesi olan otelde patlama anında 400 turistin bulunduğu öğrenildi. Olaya el koyan Serik Cumhuriyet Savcılığı'nca otelde inceleme başlatıldığı ve patlamanın nedenleri konusunda ilgili meslek kuruluşlarından bilirkişi talep edildiği öğrenildi.

(AT-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA