Belediyeye Ait Dükkanlar Yeşil Alan Olacak
Haberler » Yerel » Belediyeye Ait Dükkanlar Yeşil Alan Olacak - Haberler

Belediyeye Ait Dükkanlar Yeşil Alan Olacak

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, çay deresi ıslahı projesi içinde kalan belediyeye ait iş yerlerinin yeşil alan ve park olacağını açıkladı.

Belediyeye Ait Dükkanlar Yeşil Alan Olacak

Büyükşehir Belediye Başkanı A. , çay deresi ıslahı projesi içinde kalan belediyeye ait iş yerlerinin yeşil alan ve park olacağını açıkladı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı , kapsamında makamında ağırladığı Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Birliği(BESOB) Başkanı Fehmi Erdem ve yönetim kuruluna iadeyi ziyaret gerçekleştirdi. Esnafın görüş ve taleplerini dinleyen Başkan Uğur, Sebze Hali'ni yeni hayvan pazarının yanına taşıyacaklarını ve yanına balık halini ilave edeceklerini söyledi. Uğur, ayrıca Çay Deresi ıslahı kapsamında belediyeye ait dükkanların yeşil alan ve park olarak değerlendirileceğini açıkladı.

BESOB Başkanı Fehmi Erdem ve oda başkanları tarafından karşılanan Uğur, esnaf teşkilatının Ahilik Haftası'nı kutladı. Vali Vekili Nusret Şahin ve Büyükşehir Belediyesi Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet Birol Şahin'in de yer aldığı ziyarette esnaf teşkilatının temsilcilerinin görüş ve isteklerini dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, sebze ve meyveci esnafının daha modern bir hal binasından yararlanması gerektiğini belirtti. Sebze Hali'ni Hayvan Pazarı'nın yanına taşımayı planladıklarını vurgulayan Başkan Uğur, "Sebze Hali'ni yeni Hayvan Pazarı'nın olduğu yere taşıyacağız. Mevcut hal binasında şuanda 18 kabzımal hizmet veriyor. Hayvan Pazarı'nın yanındaki arsaya içinde araba parkının olduğu 40 dükkanlı modern yeni bir hal binası yapacağız" dedi. Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Ayhan Baydan'ın yeni sebze halinin bulunduğu bölgeye balık halinin de dahil edilmesi yönünde teklifine de olumlu yaklaşan Başkan Uğur, " Bu sebze halinin yanına balık halini de ilave edelim" dedi.

Çay Deresi ıslahı kapsamında derenin çevresinde yer alan belediyeye ait dükkanları yeşil alana çevireceklerini ifade eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, "Çay Deresi ıslahı çalışmalarına çöpleri temizleyerek başladık. Esnaf bu temizlikten son derece memnun kaldı. Önümüzdeki süreçte Çay Deresi'nin yakınında yer alan belediyeye ait dükkanları yıkıp yerine yeşil alan ve park yapacağız. Bu alanının görüntü kirliliğinden kurtarmak lazım. Otel Basri'nin oradan başlayıp Tabakhanelerin olduğu yere kadar olan iki kilometrelik alanın ıslahını yapacağız" dedi. Marangozlar Sitesi'nin bulunduğu bölgeye yönelik projelerinin de bulunduğunu belirten Başkan Uğur, bu çalışmalar esnasında marangoz esnafını mağdur etmeyeceklerini, önce esnafın çalışacağı dükkanları yapacaklarını sonra dönüşüm çalışmalarına başlayacaklarını söyledi. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri