Belediyeden Yol Genişletme Çalışması

Belediyeden Yol Genişletme Çalışması

Bartın Belediye Başkanlığı'na Bağlı Fen İşleri Müdürlüğü Tarafından, Çaydüzü Mahallesi Çaydüzü Caddesi ve Tepe Sokak'ta Yol Genişletme Çalışmaları Başlatıldı.

Belediyeden Yol Genişletme Çalışması

Bartın Belediye Başkanlığı'na bağlı Fen İşleri Müdürlüğü tarafından, Çaydüzü Mahallesi Çaydüzü Caddesi ve Tepe Sokak'ta yol genişletme çalışmaları başlatıldı.

Bin 100 metre uzunluğundaki Çaydüzü Caddesi ile 400 metre uzunluğunda Tepe Sokak'ın beton parke taşı ile yol düzenleme ihalesi 20 Haziran 2007 tarihinde yapılmıştı. Beton parke döşeme çalışmaları öncesi Çaydüzü Caddesi ile Tepe Sokak'ta yol genişletme çalışmaları başladı. Çalışmalar hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Ahmet Altıntel "Geçen yıl Haziran ayında yapılan ihale kapsamında Gölbucağı, Kemerköprü, Kırtepe, Demirciler ve Karaköy Mahalleleri'nde beton parke yol çalışmalarımızı tamamladık. Çaydüzü Mahallesi Çaydüzü Caddesi ile Tepe Sokak'ın da beton parke çalışmaları başlayacak. Ancak öncelikle toplam 10 bin 300 metrekare alanda yol genişletme çalışmaları başladı. Mevcut yol imar hattına çekilecek ve Çaydüzü Caddesi ile Tepe Sokak'taki mevcut yol olabildiğince genişleyecek. Beton parke taşının da döşenmesi ile buralarda yaşayan halkımız yüksek standartlarda yola ve kaldırıma kavuşmuş olacak" dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Altıntel, mevcut yolların olabildiği kadar genişletilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini kaydetti.

(MAO- FOTO 1 : BELEDİYE EKİPLERİ YOL GENİŞLETME ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR FOTO 2 : YOLLAR GENİŞLETİLİRKEN, MEVCUT YOL İMAR HATTIDA ÇEKİLİYOR FOTO 3 : YOL ÇALIŞMALARININ YAPILDIĞI YERLERDEKİ VATANDAŞLAR YÜKSEK STANDARTLARDA YOLA VE KALDIRIMA KAVUŞACAK (MAO-SD-Y) 13.03.2008 22:14 TSİ

Kaynak: İHA