Belediye İşçisi Hakkında Köpek Öldürme Şikayeti

Belediye İşçisi Hakkında Köpek Öldürme Şikayeti

Aksaray'da bir kişi, evinin bahçesindeki 4 aylık köpeği iğneyle uyuşturup öldürdüğünü iddia ettiği belediye işçisinden şikayetçi oldu.

Belediye İşçisi Hakkında Köpek Öldürme Şikayeti

Aksaray'da 26 yaşındaki tekstil atölyesi işleten Haluk Sürün, evinin bahçesindeki 4 aylık köpeği iğneyle uyuşturup öldürdüğünü iddia ettiği belediye işçisi hakkında polis merkezine giderek, 'konut dokunulmazlığı ihlali, mala zarar verme ve gasp' suçundan şikayetçi oldu.

Olay, dün saat 22.00 sıralarında Yunus Emre Mahallesi'nde meydana geldi. Ailesi ile birlikte gezmeye çıkan Haluk Sürün, geri döndüğünde bahçede garajın yanındaki Ceviz ismini verdiği köpeğinin olmadığını gördü. Bu sırada komşularının köpeğinin bir belediye işçisi tarafından öldürüldüğünü söylediğini öne süren Haluk Sürün, şunları söyledi:

"Eve geri geldiğimizde komşu kadınlar, belediyeye ait resmi plakalı bir araçla gelen bir kişinin, bahçeye girip garaj yanında köpeği iğneyle uyuşturup, öldürdüğünü ve köpeği de alıp götürdüğünü söyledi. Bunun üzerine belediyedeki yetkililerle görüştüğümüzde şikayet üzerine köpeğin iğneyle uyuşturulup, barınağa getirildiğinde köpeğin kendine gelip kaçtığını öne sürdü. Ancak köpeğimin öldürüldüğüne inanıyorum."dedi.

Hukuki mücadelesini sürdüreceğini ifade eden Sürün, "Köpeğim daha 4 aylıktı. Ben onu karda ölmek üzereyken buldum. Haski kırmasıyla büyütüp, besledim ve aşıları yapılmıştı. Karnesi dahi vardı. Kimseye zararı yoktu. Hava alması içinde dışarı çıkartmıştım."dedi.

Haluk Sürün'e ait köpeğin belediye ekipleri tarafından alındığını doğrulayan Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı Akif Kılıç," Ekibimiz köpeği iğneyle uyuşturup almış. Barınağa getirdiklerinde ise köpek kendine gelip kaçmış. Bizde gerekli incelemeyi başlattık."dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.