Belediye Başkanları Birliği Derneği Türkiye Geneline Yayılacak

Belediye Başkanları Birliği Derneği Türkiye Geneline Yayılacak

İzmir'de eski belediye başkanları tarafından kısa bir süre önce kurulan Belediye Başkanları Birliği Derneği, Türkiye genelinde yapılanacak.

Belediye Başkanları Birliği Derneği Türkiye Geneline Yayılacak

İzmir'de eski belediye başkanları tarafından kısa bir süre önce kurulan Belediye Başkanları Birliği Derneği, Türkiye genelinde yapılanacak. Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, 3 bin 30 başkanın ve eskiden görev yapanların biraraya gelmesiyle Türkiye'de önemli bir sivil toplum gücünün ortaya çıkacağını söyledi.

Derneği Başkanı ve Bornova Belediyesi eski Başkanı Cengiz Bulut, İkinci Başkan ve Konak Belediyesi eski Başkanı Ahmet Sarışın ile Zeytindağ Belediyesi eski Başkanı Nuri Ümit Çiftçi, Başkan Sındır'ı ziyaret etti. Dernek Başkanı Bulut, kısa sürede örgütlendiklerini belirterek, yönetim kurulunda eski belediye başkanlarının ve CHP İzmir Milletvekili Bülent Baratalı'nın bulunduğunu söyledi. Ayrıca Sındır gibi görevdeki birçok başkanın da üyeleri olduğunu belirten Bulut, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, onursal başkanımız. Türkiye'de ilk defa belediye başkanları ve eskiden başkanlık yapmış kişiler biraraya gelerek dernek kurdu. Daha önce de birkaç kez denenmiş ama hiçbiri başarılı olamamış. Bizim derneğimize ise bütün illerden üyelik talepleri gelmeye başladı. Şubat ayında yapacağımız kongreyle Türkiye genelinde yapılanarak derneğimizi büyüteceğiz." dedi. Ahmet Sarışın da Türk demokrasisine çok önemli katkılarda bulunacaklarını belirterek, Sındır'ın sosyal projelerde gösterdiği başarıyı takip ettiklerini ve gurur duyduklarını dile getirdi.

Başkan Sındır ise Türkiye'de faal görev yapan 3 bin 30 belediye başkanı olduğunu kaydederek, "Şu anda görevde olmayan ancak belediye başkanlığının inceliklerini bilen, yıllarca vatandaşa hizmet etmiş binlerce arkadaşımız var. Halkın sorunlarını bilen, hizmet için çalışmış bu kadar insanın biraraya gelmesinden, büyük bir sivil toplum gücünün ortaya çıkacağına inanıyorum." şeklinde konuştu.