Belediye Başkanının Masası ve Bilgisayarı Haczedildi

Belediye Başkanının Masası ve Bilgisayarı Haczedildi

Kırıkkale'nin Balışeyh İlçesi Belediye Başkanı Cehti Pehlivanlı'nın Makam Masası ve Bilgisayarı Haczedildi. Haczin, Belediyeden Emekli Olan Bir İşçinin Talep Ettiği Emekli Maaşını Alamadığı İçin Gerçekleştiği Kaydedildi.

Belediye Başkanının Masası ve Bilgisayarı Haczedildi

Kırıkkale'nin Balışeyh İlçesi Belediye Başkanı Cehti Pehlivanlı'nın makam masası ve bilgisayarı haczedildi. Haczin, belediyeden emekli olan bir işçinin talep ettiği emekli maaşını alamadığı için gerçekleştiği kaydedildi.

Başkanın makam masasının haczedildiğini öğrenen Balışeyhliler, ilk defa belediyeye bu şekilde haciz geldiğini ifade ederek, üzüntülerini dile getirdi. Belediyenin kendileri için önemli olduğunu belirten Balışeyhliler, olayın tekrar meydana gelmemesi için dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Belediyenin gelirinin düşük olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Pehlivanlı ise, "Haydar P., 1.5 yıl önce belediyeden emekli oldu. Emekli olduktan sonra 65 bin YTL emekli ikramiyesi vermek istedik. Hakkının 70 bin YTL

olduğunu söyleyerek teklifimizi geri çevirdi. Biz de bunu kabul etmedik. Ardından bizi mahkemeye verdi" diyerek olayı anlattı.

(SY-OK-Y)