Belediye Başkanı Yenigün'den Su Protestosu Açıklaması

Belediye Başkanı Yenigün'den Su Protestosu Açıklaması

Van Belediye Başkanı Burhan Yenigün, Bugün Öğlen Saatlerinde Hacıbekir Mahallesi Özgür Yurttaş Derneği'nin Belediye Binası Önünde Yaptığı Su Protestosu ile İlgili Yazılı Bir Basın Açıklaması Yaptı.

Belediye Başkanı Yenigün'den Su Protestosu Açıklaması

Van Belediye Başkanı Burhan Yenigün, bugün öğlen saatlerinde Hacıbekir Mahallesi Özgür Yurttaş Derneği'nin belediye binası önünde yaptığı su protestosu ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Belediye Başkanı Burhan Yenigün imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, uzun süredir kamuoyunda hep sıkıntılarla anılan bir grup muhalif parti üyesinin, halkı provoke ederek özellikle kadınları belediyeye karşı yürüttükleri bildirildi. Muhalif parti üyelerinin belediye hakkında meydana getirmeye çalıştıkları olumsuz hava ve oyunların Van halkı tarafından görüldüğünün belirtildiği açıklamada "Sağduyulu Van halkı bu siyasi grubun aksine su kesintilerini sabırla metanetle karşılamış ayrıca belediyemize destekte vermiştir. Fakat küçük bir grup kışkırtılmak suretiyle ellerinde farklı pankartlar olmak suretiyle belediyemiz önüne gelmişlerdir. Belediye başkanlığımıza kadar giren bu muhalif siyasi grup su kesilmesi bahanesiyle ellerinde Nevruz'la alakalı, terörle alakalı pankartlar olmak suretiyle belediyemize karşı saldırganca bir tutum sergilemişlerdir. Ellerine suyla pekte alakalı olmayan dövizler taşıyan yaklaşık 30-40 kişilik grup Hacıbekir Mahallesi Özgür Yurttaş Derneği adına hareket ettiklerini beyan ederek basın bildirisi dağıtmışlardır. Van halkının destek vermediği bu küçük gruplar halkı tahrik etmek suretiyle siyaset yapmak istiyorlar. Özgür Yurttaş adı altında saf ve masum kadınları yollara dökenler Van halkından gerekli cevabı geçmişte almışlardır, bundan sonra da alacaklardır. Bütün bildikleri sadece dedikodu üretmek olan bu muhalif siyasi hareket, Van halkının üzerindeki kara bulutların dağılmasından duydukları rahatsızlığı, kadınları sokaklara dökmek suretiyle gidermeye çalışıyorlar" dedi.

Siyasi hareket olarak Van'da itibarlarını kaybedenlerin, kadınların ellerine yalanlarla dolu bildiriler, pankartlar tutuşturduklarını belirten Başkan Yenigün "Bununla itibar kazanacaklarını sanıyorlarsa aldanıyorlar. Su kesilmesi meselesini bahane ederek muhalif siyasi partinin bugüne kadar öne sürdüğü yalanları basın bildirilerinde sözde sivil toplum örgütü adı altında açıklama şeklinde verenlerin bilmesi gereken en önemli husus, bu yalanlara Vanlıların prim vermeyeceğidir. Yalan ve dedikoduyla siyaset yapmayı meslek edinenlerin kadınları öne sürmek suretiyle yeni siyaset tarzına bürünmelerini Vanlılar ibretle hayretle izlemektedirler" diye belirtti.

Açıklamasında, gece gündüz demeden çalışarak 7 günde yapılabilecek işi 4 günde bitiren belediyeye teşekkür etmek dururken bu konuyu bile istismar edenlerin dersini Vanlıların geçmişte verdiğini ve gelecekte de vereceğini belirten Belediye Başkanı Burhan Yenigün açıklamasını söyle sürdürdü:

"Van halkını kandıracağını sanan sözde dernek mensuplarının Van belediyesi hakkında öne sürdükleri savlar mesnetsiz, yalan ve iftiradır. Bu hususlarda gerekli açıklamalar Van kamuoyuna gerek yazılı basın ve gerekse görsel basın aracılığıyla yapılmıştır. Yaptığımız hizmetleri anlama sorunu olanların, Van halkına verebileceği ve söyleyeceği hiçbir şey olamaz. Bugüne kadar bu şehre tek çivi çakmamış olanların ve kazara bir defa belediye başkanlığını ele geçirdiklerinde işleri sadece kadrolaşmak olan küçülmüş bir siyasi anlayışın 4 yılda yaptığımız hizmetleri kavraması mümkün değildir. Sözde dernek adı altında siyasi düşüncelerini basına dağıtan malum anlayışı Vanlı geçen seçimlerde mahkum etmişti. Bu mahkumiyeti hazmedemeyenlerin çalışmalarımızı gölgelemesi ve bizleri karalamaya çalışması siyasi hazımsızlıklarını gösterdiği gibi çaresizliklerini de göstermektedir. Yalan söylemenin belgesi hüviyetinde olan, malum siyasi hareketin uzantısı derneğin basın açıklaması tamamen yalandır ve iftiradır. Van kamuoyuna saygıyla duyurulur." (Eİ-MET-Y) 19.06.2008 20:43 TSİ