Başkan Sadak'tan Arapça Diline Destek

Başkan Sadak'tan Arapça Diline Destek

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak Arapçanın öğretilmesi ve geliştirilmesi için destek vereceğini açıkladı.

Başkan Sadak'tan Arapça Diline Destek
12.09.2013 14:36 | Son Güncelleme: 12.09.2013 14:56

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak Merkezi İstanbul'da bulunan Siirt Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı yöneticilerini makamında kabul etti. Arapçanın'da bir dil olduğunu savunan Belediye Başkanı Selim Sadak Arapçanın öğretilmesi ve geliştirilmesi destek vereceğini açıkladı.

Belediye makam odasında Vakıf üyeleri ile birlikte yaklaşık 1 saat görüşme yapan Belediye Başkanı Selim Sadak İstanbul'da yaşayan Siirt'liler tarafından kurulan vakfın çok kutsal bir işe imza attığını ifade ederek, vakıf yöneticilerinden Siirt'tin dilli, 3 kültürlü ve 3 halkın bir arada yaşadığını bu mozaiğin bir zenginlik olduğu, ancak Siirt'te yaşan Arap halkının dili olan Arapçanın sadece Arap büyükleri arasında konuşulduğunu ve Arapçanın yeni nesillere aktarılmadığını bu nedenle Siirt Arapçasının yaşatılması, yeni nesillere öğretilmesi ve genişletilmesi yapılacak her türlü etkinliğe tam destek vereceğini, Arapçanın geleceğe taşınmasını ve Siirt'te yaşayan Arap halkının kültürünün yaşatılması olacağını bu nedenle Halkların varlığının anadillerinin kullanması ile orantılı olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Selim Sadak'ın arından söz alan Siirtliler Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Zeki Akyüzlü ise Siirtlilerden oluşan derneğin 1997 yılında kurulduğunu vakıf olarak din, dil, ırk ayrımı yapmadıklarını ve bu anlamda belediye Başkanı Selim Sadak'ı ziyaret ettiklerini açıkladı. Vakıf olarak her yıl Siirt'te yardımlarda bulunduğunu açıklayan Vakıf Başkanı Zeki Akyüzlü " Belediye Başkanı Selim Sadak'ı makamında ziyaret ettik. Kendisi bu konuda bizlere verdiği desteklerden ötürü kutluyorum" dedi.

Kaynak: Temsilci

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Başkan Sadak'tan Arapça Diline Destek - İstanbul
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.9.2020 08:52:50. #1.15#
title