Belediye Başkanı Sebzeciler Odası ile Bir Araya Geldi

Belediye Başkanı Sebzeciler Odası ile Bir Araya Geldi

Son Günlerde Karabük'te Tartışma Konusu Olan Yeni Hal Binası İçin Karabük Belediye Başkanı Hüseyin Erer, Sebzeciler, Balıkçılar ve Kasaplar Odası Başkanı Yaşar Kaplan ve Yönetimi ile Birlikte Yemekte Bir Araya Geldi.

Belediye Başkanı Sebzeciler Odası ile Bir Araya Geldi

Son günlerde Karabük'te tartışma konusu olan yeni hal binası için Karabük Belediye Başkanı Hüseyin Erer, Sebzeciler, Balıkçılar ve Kasaplar Odası Başkanı Yaşar Kaplan ve yönetimi ile birlikte yemekte bir araya geldi.

Karabük'te kömür tozunun olduğu yere hal binasının olmayacağını yönündeki eleştirilerle gündeme gelen Kaplan ve yönetimi Büyük Kulüpte Belediye Başkanı Hüseyin Erer'le yemekte bir araya gelerek bina hakkında karar almaya çalıştı.

Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantı öncesi gazetecilere açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Erer, "Sebzeciler Odamızın Yönetim Kurulu ile Karabük Belediyemizin Plan Bütçe Komisyonu Başkanı, İmar Komisyonu Başkanı, İmar Komisyonu Üyesi ve Zabıta Müdürü ile birlikte bir sohbet yemeği düzenledik. Burada konuları genel olarak, Karabük'teki Sebzeciler, Kasaplar, Balıkçılar Odamızın Belediyeden beklentilerini ve genel sorunlarını konuşacağız ve onun için toplandık. Hal konusu gündemimizde yok. Belli bir gündemimiz yok, sadece Genel konuları görüşeceğiz. Yaşar Kaplan ağabeyimizi severiz, o bizim ağabeyimiz. Geçmişten beri de diyaloglarımız var. Onun için ara sıra onlar bize bir şeyler söyleyebilir, biz belki bilmeden konuşurken ağzımızdan bir şey çıkabilir ama bunlar dostluğu engelleyecek bir şey değil" dedi.

Sebzeciler Odası Başkanı Yaşar Kaplan ise yaptığı açıklamada, "Belediye Başkanımıza böyle bir davetle bizi bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum. Biz her zaman birlikteyiz. Bazı yanlış anlaşılmalar, üçüncü şahısların laf taşımaları ile biz bugüne kadar karşılıklı söz düellosuna girdik. Karabük hepimizin. Sayın Hüseyin Erer'de Karabük Belediye Başkanı. Bizim daha önce de ifade ettiğimiz gibi her makama saygımız var, fakat tabii ki bizim görevimiz de nasıl ki Belediye Başkanının görevi halkın ihtiyacını gidermek halka hizmetse, bizim de yükümlü olduğumuz görevimiz de bizim üyelerimizin menfaatlerini korumak. Biz bunun için burada varız. Tüm bu sorunları karşılıklı iyi niyet çerçevesi içerisinde çözmek için burada bulunuyoruz. Kendilerine huzurunuzda teşekkür ediyorum. Burada bizim hiç bir siyasi parti ile sorunumuz yok. Her makamla iyi geçiniyoruz. Hiçbir siyasi parti ile bir sorunumuz olmaz. Bugüne kadar siyaset bizim camiamıza girmedi. Her makama da saygımız var. Karabük'te insanların bir birlerine sert bakması bile Karabük'e zarar veriyor. Biz Karabük'te yaşıyoruz. Başka Karabük'te yok. Herkesin bu bilinçte olması gerekiyor" dedi.

Konuşmaların ardından basına kapalı olarak gerçekleşen yemekte, yeni hal binası konusunda zaman zaman gergin tartışmalar yaşandı. Yemekten sonra Belediye Başkanı Erer ve Kaplan ile beraberindekiler yeni hal binasının yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.

(YE-ET-Y) 08.03.2008 22:01 TSİ

Kaynak: İHA