Belçikalı Öğrencilerden Türk Vekile Ziyaret

Belçikalı Öğrencilerden Türk Vekile Ziyaret

Mart Ayında Flux ve Ozon Öğrenci Dernekleriyle Bir Araya Gelen Flaman Bölge Milletvekili Veli Yüksel'e Öğrenci Dernekleri İadeyi Ziyarette Bulundu. Gent Şehrinde Öğrencilere ve Gençlere Yönelik Faaliyetler Düzenleyen Flux ve Ozon Dernekleri, Bu Ziyaretten Çok Memnun Kaldıklarını Dile Getirdi.

02.05.2010 17:57 | Son Güncelleme: 02.05.2010 17:57
Belçikalı Öğrencilerden Türk Vekile Ziyaret

Mart ayında Flux ve Ozon öğrenci dernekleriyle bir araya gelen Flaman Bölge Milletvekili Veli Yüksel'e öğrenci dernekleri iadeyi ziyarette bulundu. Gent şehrinde öğrencilere ve gençlere yönelik faaliyetler düzenleyen Flux ve Ozon dernekleri, bu ziyaretten çok memnun kaldıklarını dile getirdi.

Veli Yüksel, yirmiye yakın üniversite ve yüksek okul öğrencisine Flaman Meclisi'ni gezdirdi. Öğrenci grubu, Meclis İçişleri Komisyonu'nda tartışmalara tanık oldu. Veli Yüksel komisyon çalışmaları hakkında öğrencilere bilgi verdi. Yüksel, "Komisyonlarda yasama ve kanun teklifleri görüşülmektedir. Bunun için hazırlık burada gerçekleşir. Bakanlara eleştiri ve soruların yöneltildiği yer de komisyonlardır. Ama bunun için belli bir prosedür vardır. Biz de bu kurallara saygı içerisinde görevimizi yerine getirmekteyiz. Ben spor, medya, kültür, iskân, belediyecilik, enerji ve Avrupa işleri komisyonlarında görev aldım. Göreve başladığım günden (Ekim 2010) bu yana, mecliste 50 soru önergesi verdim." dedi.

Öğrencilerle daha sonra Genel Kurul Salonu'na geçen Veli Yüksel, mecliste temsil edilen gruplar, iktidar partileri ve muhalefet hakkında bilgi verdi. Türk asıllı öğrenciler Veli Yüksel'in anlattıklarını büyük bir ilgiyle izlediler. Farklı partiler arasındaki diyalog ve iletişim hakkında Veli Yüksel şunları dile getirdi: "Tabii ki partiler arasında çatışmaları hepimiz görüyor ve yaşıyoruz. Fakat bu tür anlaşmazlıklar her profesyonel meslekteki gibi, mecliste de işle alakalıdır. Bu gelişmeler günlük yaşantımıza ve sosyal ilişkilerimize yansımamaktadır. Siyaset dışındaki görüşmelerde gayet normal bir şekilde birbirimizle konuşabiliyoruz." şeklinde konuştu.

TEK ALTERNATİF ERKEN SEÇİM

Daha sonra Milletvekili Yüksel, ziyaretçilerine CD&V grubunda çay ve kahve ikram etti. Öğrencilerle fikir alışverişine zaman ayıran Veli Yüksel içinde bulunduğumuz siyasi kriz hakkında şunları söyledi: "Biz CD&V olarak BHV konusunun partiler arasında görüşmelere dayalı olarak çözüme kavuşmasından yanaydık. Çünkü şu anda ekonomik kriz, ekonomik istikrar ve istihdam gibi önemli konularda mücadele vermemiz gerekiyor. Fakat Open Vld'nin hükümetten geri çekilmesinden sonra tek alternatif erken seçime gitmektir. Ancak bu seçimlerin, yasalara ve Anayasa Mahkemesi'nin kararına uygun şekilde yapılması gerekiyor. Partimiz bu konuda üzerine düşeni yapacaktır." dedi.

Kaynak: CHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title