Üniversitenin 3 yıllık fizik bölümünü bir yılda bitiren 11 yaşındaki çocuk, ölümsüzlüğü hedefliyor - Haberler
Haberi Paylaş

Üniversitenin 3 yıllık fizik bölümünü bir yılda bitiren 11 yaşındaki çocuk, ölümsüzlüğü hedefliyor

AA / Ömer Tuğrul Çam - Haberler | Güncel

Belçika'da Laurent Simons isimli 11 yaşındaki bir çocuk, 3 yıllık fizik bölümünü 1 yılda bitirerek en iyi dereceyle mezun oldu. Klasik mekanik ve kuantum fiziğine odaklandığını ifade eden Simmons, hedefinin ölümsüzlük olduğunu ifade ederek vücutta mümkün olduğunca fazla sayıda parçayı mekanik parçalarla değiştirmek istediğini söyledi.

Anvers Üniversitesi, 11 yaşındaki Laurent Simons'un Mart 2020'den beri fizik bölümünde okuduğunu, diğer öğrencilerin hepsini geride bırakarak lisans diploması almaya hak kazandığını bildirdi. 3 yıllık fizik bölümünü 1 yılda bitirerek en iyi dereceyle mezun olan Simmons'un lisans derslerine devam ederken aynı zamanda yüksek lisans dersleri aldığı ve yaz sonunda yüksek lisans programına başlayacağı belirtildi.

"HEDEFİM ÖLÜMSÜZLÜK"

Belçika basınına konuşan 11 yaşındaki çocuk, klasik mekanik ve kuantum fiziğine odaklandığını, bu konulardaki her şeyi bir an önce öğrenmek istediğini söyledi. Simmons, "Hedefim ölümsüzlük. Vücutta mümkün olduğunca fazla sayıda parçayı mekanik parçalarla değiştirmek istiyorum. Bunun için bir yol hazırladım. Bulmacanın ilk parçası kuantum fiziği." dedi.

9 YAŞINDAYKEN KABUL EDİLDİĞİ ÜNİVERSİTEYLE ANLAŞMAYA DÜŞTÜ

Hedefine ulaşmak için dünyanın en iyi profesörleriyle çalışmak istediğini dile getiren Simmons, "Onların beyinlerinin içine bakmak ve nasıl düşündüklerini öğrenmek istiyorum." diye konuştu.

"Dahi çocuk" olarak adlandırılan Simmons, 9 yaşındayken Hollanda'daki Eindhoven Teknoloji Üniversitesine kabul edilmiş, en küçük yaşta yüksek okul diploması alabilecekken üniversiteyle anlaşmazlığa düşerek okuldan ayrılmıştı.

Üniversitenin 3 yıllık fizik bölümünü bir yılda bitiren 11 yaşındaki çocuk, ölümsüzlüğü hedefliyor
AA / Ömer Tuğrul Çam - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (20)
Burak Gül:Ölüm güzel şey, budur perde ardından haber... Hiç güzel olmasaydı, ölür müydü Peygamber? Necip Fazıl Kısakürek
Ramazan SAVAŞ:16 yıl sürmesi gereken eğitim ve öğretim süresi çocukluğu katarsak çocuk en az 22: yaşında olmalı. Gerçekten müthiş bir zeka. Çocuk genç yaşta bunları düşünecek kadar hayalperest. İnsan vücudumdaki hücre,doku ve organların yerine mekanik bir şeyler koymak kolay değil. Olsa bile vücut ile uyumsuzluk yaşamalı. Gerçi o uyumsuzluklari bastıracak bazı ilaçlar kullanilmakta. Günümüzde bkalp pili sten Ve ayrıca kırıklarda platin takılması, kemiik erimelerinde harç kullanılmasi bazı örnekler.
kevin :Aslında imkansız değil. Vücüt'taki bütün organların hiç bozulmadan yüzlerce yıl çalışmasını sağlayacak kimyasal ve fiziksel bir bileşim yapacaksın.
500