Belarus: 1 - Türkiye: 1 (İlk Yarı)

Belarus: 1 - Türkiye: 1 (İlk Yarı)

Avrupa Futbol Şampiyonası Finallerine Hazırlanan Türkiye (A) Milli Futbol Takımı, 2. Hazırlık Maçında Beyaz Rusya ile Yaptığı Maçın İlk Yarısını 1-1 Berabere Tamamlandı.

Belarus: 1 - Türkiye: 1 (İlk Yarı)

Avrupa Futbol Şampiyonası Finallerine hazırlanan Türkiye (A) Milli Futbol takımı, 2. hazırlık maçında Beyaz Rusya ile yaptığı maçın ilk yarısını 1-1 berabere tamamlandı.

25. dakikada Hakan Balta'nın sol taraftan yaptığı ortada topun gelişine Serdar Özkan vurdu, meşin yuvarlak nihat'ın önünde kaldı bu futbolcunun şutunda top yandan auta çıktı.

26. dakikada Nihat'ın yaklaşık 30 metreden attığı sert şutta top yan ağlarda kaldı.

28. dakikada Tuncay, kaleci Zhevnov ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda sert vurdu kaleciden dönen topu defans uzaklaştırdı.

35. dakikada Kutuzov, Hakan Balta'dan sıyrılırken şutun attı, direğe de çarpan top ağlarla buluştu ve skor Belarus lehine 1-0 oldu.

38. dakikada bu kez Tuncay ceza alanına girerken topa çok sert vurdu ve meşin yuvarlağı filelerle buluşturarak skoru 1-1 yaptı.

İlk yarı 1-1'lik skorla sona erdi.

Stat:Dinamo

Hakemler: Paulius Malzinskas, Arturas Pipira, Darius Miklovas (Litvanya)

Türkiye: Tolga, Hakan Balta, Ceyhun, Servet, Sabri, Tuncay, Aurelio, Mehmet Topal, Serdar Özkan, Hamit (Dk. 22 Sabri), Nihat, Gökhan Ünal

Belarus: Zhevnov, Korytko, Filipeka, Rirenklin, Plaskonny, Bulyga, Hleb, Putsila, Romaschenko, Kutuzov, Kashevski (Dk. 24 Plasrorny)

Goller: Dk. 35 Kutzov (Belarus), Dk. 38 Tuncay (Türkiye)

Sarı kartlar: Dk. 27 Aurelio, Dk. 45 Ceyhun (Türkiye)

Kaynak: AA