Beko Basketbol Ligi'nde Şampiyon; Fenerbahçe Ülker

Beko Basketbol Final Serisi 5. Maçında Türk Telekom'u 90 -79 Mağlup Eden Fenerbahçe Ülker Seriyi 4 - 1'e Getirerek Beko Basketbol Ligi'nde 2007 -08 Sezonu Şampiyonu Oldu.

Beko Basketbol Ligi'nde Şampiyon; Fenerbahçe Ülker

Beko Basketbol final serisi 5. maçında Türk Telekom'u 90-79 mağlup eden Fenerbahçe Ülker seriyi 4 - 1'e getirerek Beko Basketbol Ligi'nde 2007-08 sezonu şampiyonu oldu.

Beko Basketbol final serisi 5. maçında Fenerbahçe Ülker ile Türk Telekom Abdi İpekçi Spor Salonu'nda karşı karşıya geldi. Türk Telekom'u mağlup eden Fenerbahçe Ülker 2007-08 sezonu şampiyonu oldu. Fenerbahçe Ülker bu sonuçla üst üste 2 ve toplamda da 3. kez şampiyonluğa ulaştı.

Beko Basketbol Ligi final serisi maçını Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri, Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticileri, eski basketbolcular, sanat ve spor camiasının önde gelen isimleri ile birlikte yaklaşık 12 bin kişilik bir taraftar topluluğu izledi.

Karşılaşmanın ardından Fenerbahçe taraftarı ve sporcuları büyük sevinç yaşadı. Saha ortasında kurulan platformda ise Türk Telekom'a ikincilik şildi ve madalyalarını Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ile Beko Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şirzad Subaşı birlikte verdi. Fenerbahçe Ülker taraftarları da Türk Telekomlu oyuncuları alkışladılar. 2007-08 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe Ülker'e kupasını ise TBF Başkanı Turgay Demirel verdi.

Bu arada Fenerbahçe Ülker Takımı oyuncuları ve teknik heyeti şampiyon oldukuları için mutlu olduklarını belirtti.