Beko Basketbol Ligi

Beko Basketbol Ligi'nin 19. Haftasında Yarın Lider Türk Telekom'u Konuk Edecek Galatasaray Cafe Crown'da Oyuncular Galibiyete Kilitlendi.

Beko Basketbol Ligi

Beko Basketbol Ligi'nin 19. haftasında yarın lider Türk Telekom'u konuk edecek Galatasaray Cafe Crown'da oyuncular galibiyete kilitlendi.

Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesine açıklamada bulunan Galatasaray Cafe Crown kaptanı Burak Sezgin, son 5 haftada oynadıkları tüm maçları kazandıklarını hatırlatarak, "Tıpkı antrenörümüz Murat Özyer gibi, Türk Telekom maçına 'play-off mücadelesi' gözüyle bakıyoruz. Ankara'daki ilk maçı kaybetmiştik. O yüzden bunu telafi etmek istiyoruz" dedi.

Ligde ilk 4'teki yerlerini sağlamlaştırmak için zirvedeki diğer takımları yenmeleri gerektiğini ifade eden Burak, "Büyük hedefler için final niteliğinde maçlar yapacağız. Ama biz de her geçen gün daha iyi oynayan, eskisinden çok daha güçlü bir Galatasaray Cafe Crown'ız" diye konuştu.

Burak, Türk Telekom maçı için taraftarlara da çağrıda bulunarak, "Az top kaybı ve iyi bir savunmayla lider Türk Telekom'u yenip, bizi destekleyen taraftarımıza galibiyeti armağan etmek istiyoruz" dedi.

Galatasaray Cafe Crown'da gribal enfeksiyonu tamamen atlatan Mithat Demirel ise, takımda herkesin son haftalarda iyi form tuttuğunu belirterek, "Bunu kanıtlamak istiyoruz. Sonuçta Türkiye'nin en iyi takımına karşı oynayacağız. Ama seyircimizle birlikte maçı kazanmalıyız" diye konuştu.

Oyunun temposunu kontrol etmek için seyirci desteğinin önemini vurgulayan Mithat, "Türk Telekom'un tek başına maç alabilecek çok oyuncusu var. Eğer onların oyununu kabul edersek zorlanırız. Ama penetre etmelerine izin vermeyip uzunlarını da durdurursak, salondaki seyircilerin de desteğiyle kolay basket ve hızlı hücumlarla sayı bulabiliriz. Maçın temposunu biz kontrol edersek, kazanma ihtimalimiz yüksek olacak" şeklinde konuştu.

(KÇ-KÇ-RO-RO-S)