Beko Basketbol Ligi

Beko Basketbol Ligi'nde Antalya Büyükşehir Belediyespor, Kendi Evinde Konuk Ettiği Pınar Karşıyaka'yı 89-78 Mağlup Etti.

Beko Basketbol Ligi

Beko Basketbol Ligi'nde Antalya Büyükşehir Belediyespor, kendi evinde konuk ettiği Pınar Karşıyaka'yı 89-78 mağlup etti.

Antalya Büyükşehir Belediyespor Antrenörü Orhun Ene, maçın ardından yaptığı değerlendirmede, "İkinci yarının ilk 4 haftasındaki bütün maçları kaybettik. Ama kendimizi toparlayarak geri kalan maçların hepsini aldık. Rakiplerimizle oynadığımız 15 maçın 13 kazanmasını bildik. Sadece Efes Pilsen ve Beşiktaş Cola Turka maçlarını kaybettik. 6'ncılığı garantiledik" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesporlu oyuncu Nedim Yücel ise, Pınar Karşıyaka'nın güçlü bir rakip olduğunu belirterek, "Pınar Karşıyaka, Efes Pilsen'i evinde yenen bir takım. Bu maçı kazanmak istiyorduk ve kazandık" ifadelerini kullandı.

Pınar Karşıyaka Antrenörü Ahmet Kandemir de, "İlk yarıda oynadığımız maçı çok rahat bir şekilde kazanmıştık. Yabancı oyuncularımızın bazılarının sakat olması, bu maçta bizi etkiledi. Antalya ile oynadığımız maçta çok top kaybettik. Antalya'da kazanmak istiyorduk, ama top kayıpları yüzünden maçı kaybettik. Şimdi play-off maçında rakibimizin ya Efes Pilsen ya da Fenerbahçe olacağını tahmin ediyorum" dedi.

(MSB-SÇ-KÇ-S)

Kaynak: İHA