Beko Basketbol Ligi

SALON: Beşiktaş Cola Turka Arena

Beko Basketbol Ligi

SALON: Beşiktaş Cola Turka Arena

HAKEMLER: Rüştü Nuran, Ersan Ergüler, Serdar Ünal

BEŞİKTAŞ COLA TURKA (65): Mehmet Yağmur 6 (2 ribaund, 2 asist), Erkan Veyseloğlu (1 ribaund), Preston Shumpert 16 (5 ribaund), Cevher Özer (2 ribaund), Christian Dalmau 2 (3 ribaund, 3 asist), Sandro Nicevic 18 (5 ribaund), Onur Aydın (1 ribaund), Kaya Peker 8 (1 ribaund, 1 asist), Predrag Drobnjak 2 (3 ribaund), Rick Apodaca 8 (3 ribaund), Sinan Güler 5 (3 ribaund, 2 asist)

TÜRK TELEKOM (86): Muratcan Güler (3 ribaund, 1 asist), Bekir Yarangüme 14 (1 ribaund, 2 asist), Tutku Açık 7 (2 ribaund, 1 asist), Barış Özcan 9 (1 asist), Ivica Jurkovic, Haluk Yıldırım 8 (2 ribaund), Erwin Dudley 12 (8 ribaund, 2 asist), Adem Ören 2 (1 ribaund), Khalid El-Amin 11 (6 ribaund, 8 asist), Chris Williams 23 (7 ribaund, 2 asist)

Beko Basketbol Ligi'nin 16. hafta maçında Türk Telekom deplasmanda Beşiktaş Cola Turka'yı 86-65 mağlup etti.

Karşılaşma sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Türk Telekom Takımı Antrenörü Ercüment Sunter, ''Baştan sona iyi oynadığımız bir maç oldu. Ligin güçlü ve büyük takımlarından birini yendik. Ama bu takım Juventud Badalona gibi bir takımı bir kaç gün önce yendi ve basında hiç yer almadı. 3 Büyüklerden biri yenseydi basında bu haber ok farklı çıkardı'' dedi.

Ankara temsilcisinin oyun kurucusu El- Amin ise eski takımına karşı sahada oynarken heyecanlandığını belirterek, ''Bugün maçı kazanma arzusu çinde olan takım bizdik. İyi bir oyunla bunu başardık. Ben ayrıca bana sevgi gösterisinde bulunan Beşiktaş taraftarınada teşekkür ediyorum'' dedi

Beşiktaş Cola Turka Takımı Antrenörü Ergin Ataman ise yyenilmelerine tağmen oyuncularının ortaya koyduğu oyundan dolayı teşekkür ettiğini, rakip takımı ise kutladığını söyledi.

Kaynak: CHA