Beğendik Haberleri

Beğendik haber, Beğendik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Beğendik - 6.12.2019
Muş Belediye Başkanı Asya, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Her fotoğrafa ayrı emek harcandığını belirten Asya, "Her fotoğraf ayrı güzel. Fotoğrafları beğendik ve oy verdik.
Beğendik - 2.12.2019
Aksaray Valisi Ali Mantı, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katılmaktan mutlu olduğunu dile getiren ve fotoğrafları çeken muhabirleri tebrik eden Mantı, şöyle konuştu: "Haber, yaşam ve spor kategorilerinde yer alan fotoğrafların hepsi birbirinden güzel. Aslında fotoğraflara baktığımız zaman hepsi de birbirinden kaliteli, seçmekte zorlandık. Kendi duygularımıza göre üç fotoğrafı beğendik.
Beğendik - 2.12.2019
Savunma sanayisinde yol haritası
F-35 ile SU-35 uçaklarının "35" rakamından başka pek bir benzerliği bulunmadığını belirten Demir, şunları kaydetti: "Bunlar birbirinin yerine geçecek uçaklar değil. Bu konuda alım yapıyoruz, alıyoruz demek doğru değil. Karşı taraf bir öneri yapmak istedi, biz de bu öneriyi inceliyoruz. Bu öneriyi beğendik, beğenmedik, alıyoruz gibi bir algının oluşması yanlış.
Beğendik - 30.11.2019
Malatya'da kayısı çekirdeği sütü üretildi
'E VİTAMİNİ BAKIMINDAN ZENGİN BİR KAYNAK' Kayısı çekirdeği sütünün tadını anlatan Doç. Dr. Durmaz, "Kayısı çekirdeğine biz aşina olduğumuz için çok beğendik.
Beğendik - 30.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ-7
'E VİTAMİNİ BAKIMINDAN ZENGİN BİR KAYNAK' Kayısı çekirdeği sütünün tadını anlatan Doç. Dr. Durmaz, "Kayısı çekirdeğine biz aşina olduğumuz için çok beğendik.
Beğendik - 28.11.2019
İzmit Belediye Başkanından Büyükerşen'e ziyaret
Eskişehir'deki şehircilik anlayışı hakkında çok güzel şeyler duydukları için Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret ettiklerini belirten İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, "Eskişehir'i çok beğendik.
Beğendik - 22.11.2019
Dünya güzeli "Su"ya ziyaretçi ilgisi
Nesli yok olmaktan kurtarılan bir hayvanın dünya güzeli seçilmesinin ayrı bir mutluluk olduğunu belirten Kaya şunları söyledi: "Van kedilerinden böyle güzel bir sonuç almak kolay bir iş değil, uzun ve meşakkatli bir süreç. Bu sonuç bizim çalışma azmimizi artırdı. İlerleyen dönemde Van kedisinin neslinin tehlikede olmayacağının umudunu veriyor. Bunun yanında dünya çapında tanınması ve duyarlılık oluşturmasını sağladı. Çünkü artık Van kedisinin ne kadar güzel ve müstesna bir hayvan olduğunu tüm Türkiye ve dünya biliyor." "Ziyaretçi sayımızda ciddi bir artış söz konusu" Van kedisinin yarışmada birinci seçilmesinin ardından "Kedi Villası"na ziyaretçi sayısında önemli bir artış olduğunu ifade eden Kaya şu ifadeleri kullandı: "Merkezi ziyaret eden herkes 'Su' isimli kediyi soruyor. Her kedimiz güzel ama Su, marka tescili haline geldi. Bu açıdan gelen ziyaretçi saysında önemli bir artış oldu. Bu durumdan çok mutluyuz. İnsanların bu şekilde ilgi göstermeleri çok iyi. Van'a gelmek için çok bahane var ama Van kedisi bunun en tatlı bahanesi. Van kedisi gerçekten görülmeye, ona temas etmeye ve onunla oynamaya değer. Bu nedenle ziyaretçilerin Avustralya'dan bile gelmeleri gayet normal. Hafta içi günlük ortalama 500 ziyaretçimiz var. Hafta sonu bu 3 katına çıkıyor. Su isimli kedimizin birinci olmasından sonra ziyaretçi sayımızda ciddi bir artış oldu." "Hem tüyleri hem de gözleri çok güzel" Burdur'dan gelen Yasemin Şahin, Van kedilerinin ününün dünya sınırlarını aştığını belirterek, "Dünyanın en güzel kedisinin burada olduğunu duyduk. Arkadaş grubumuzla Van'a gelerek bu kediyi görmek istedik. Anlatıldığı kadar güzel bir ortam var. Su isimli kedinin hem tüyleri hem de gözleri çok güzel, çok tatlı. Çok temiz ve yumuşacık. Çok beğendik.
Beğendik - 21.11.2019
Su altı dünyasında ara tatile özel deniz kızı gösterisi
TATİLİN KEYFİNİ SÜRDÜLER Arkadaşlarıyla ve çocuklarla ilk kez akvaryumu ziyaret eden Ayşen Akoğlu, "Çocuklar tatile çıkınca bizler de buraya geldik. Daha önce çevremizdekilerden buranın çok güzel olduğunu duyuyorduk, biz de tatili böyle değerlendirmek istedik. Çocuklarımız da bizler de çok memnun kaldık ve beğendik" diye konuştu.
Beğendik - 21.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ-3
TATİLİN KEYFİNİ SÜRDÜLER Arkadaşlarıyla ve çocuklarla ilk kez akvaryumu ziyaret eden Ayşen Akoğlu, "Çocuklar tatile çıkınca bizler de buraya geldik. Daha önce çevremizdekilerden buranın çok güzel olduğunu duyuyorduk, biz de tatili böyle değerlendirmek istedik. Çocuklarımız da bizler de çok memnun kaldık ve beğendik" diye konuştu.
Beğendik - 20.11.2019
Siirt'ten Barış Pınarı Harekatı'na destek
Pervari Kaymakamlığı öncülüğünde 10 gün önce başlatılan kampanyaya, Pervari ve Beğendik Belediyeleri ile sivil toplum kuruluşları, esnaf ve vatandaşlar destek verdi.
Beğendik - 16.11.2019
Çeşme'de esnaf ara tatilden umduğunu bulamadı
BEKLENTİ YÜKSEKTİ Ara tatil beklentilerinin çok yüksek olduğunu söyleyen, Çeşme'de pastane sahibi olan Ahmet Bağcı, "Şu anda Çeşme'de pek gelen giden yok. Pazartesi'den itibaren halkımız gelmeye başlar o zaman belki hareket olur ancak şu anda bir hareket yok. Dileğimiz Çeşme ve Alaçatı'nın her zaman yoğun, bol ve bereketli olmasıdır" dedi. Alaçatı esnaflarından Eşref Tuncer ise, "Şu anda beklediğimiz düzeyde bir yoğunluk yok. Esnaf olarak bizler ara tatilde daha hareketli olmasını bekliyorduk. Aslında zaman olarak oldukça güzel bir zaman, hava da çok güzel ama alışık olmadığımız bir durum meydana geldi. Vatandaşlarımız sanırım bu tatile alışık olmadıkları için değerlendiremedi. İnşallah hafta içi yoğunluk artar, beklentimiz bu yönde." SAKİNLİĞİN TADINI ÇIKARDILAR Almanya'dan Çeşme'ye gezi amaçlı gelen vatandaşlardan Nurdan Yıldırım, "Çeşme çok güzel. Bugün Alaçatı'yı ve Ilıca'yı gezdik. Gezilecek yerler çok fazla. Bu dönemde sakin olduğu için Çeşme'yi tercih ettik. Kafa dinlemek için oldukça iyi geldi" dedi. Tatil için gelen Arzu Mutlu da, "Çeşme'yi merak ettiğimiz için çocuklarımızın ara tatiline denk getirip gezmeye geldik. Çok beğendik ve memnun kaldık.
Beğendik - 16.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 18
BEKLENTİ YÜKSEKTİ Ara tatil beklentilerinin çok yüksek olduğunu söyleyen, Çeşme'de pastane sahibi olan Ahmet Bağcı, "Şu anda Çeşme'de pek gelen giden yok. Pazartesi'den itibaren halkımız gelmeye başlar o zaman belki hareket olur ancak şu anda bir hareket yok. Dileğimiz Çeşme ve Alaçatı'nın her zaman yoğun, bol ve bereketli olmasıdır" dedi. Alaçatı esnaflarından Eşref Tuncer ise, "Şu anda beklediğimiz düzeyde bir yoğunluk yok. Esnaf olarak bizler ara tatilde daha hareketli olmasını bekliyorduk. Aslında zaman olarak oldukça güzel bir zaman, hava da çok güzel ama alışık olmadığımız bir durum meydana geldi. Vatandaşlarımız sanırım bu tatile alışık olmadıkları için değerlendiremedi. İnşallah hafta içi yoğunluk artar, beklentimiz bu yönde." SAKİNLİĞİN TADINI ÇIKARDILAR Almanya'dan Çeşme'ye gezi amaçlı gelen vatandaşlardan Nurdan Yıldırım, "Çeşme çok güzel. Bugün Alaçatı'yı ve Ilıca'yı gezdik. Gezilecek yerler çok fazla. Bu dönemde sakin olduğu için Çeşme'yi tercih ettik. Kafa dinlemek için oldukça iyi geldi" dedi. Tatil için gelen Arzu Mutlu da, "Çeşme'yi merak ettiğimiz için çocuklarımızın ara tatiline denk getirip gezmeye geldik. Çok beğendik ve memnun kaldık.
Beğendik - 16.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ-4
Tokat Belediyesince kent merkezindeki tarihi Sulusokak bölgesinde 9 ay önce açılan Şehir Müzesi meraklılarından yoğun ilgi görüyor. Müze içerisinde eski Tokat esnafının bal mumu heykelleri, eski halı dokuma tezgahları, eski evlerde kullanılan bakır kaplar ve çeşitli ev malzemeleri ile Tokat'ı anlatan tarihi fotoğraflar yer alıyor.  Ülke genelinde birçok müzeyi gezdiğini fakat Tokat Şehir Müzesi kadar kapsamlı bir müze olmadığını ifaden Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Şehir müzemizi biz 2 yıllık hummalı bir çalışma sonrasında ortaya çıkardık. İçerisinde 11 bin parça eser var, bu da çok önemli. İçeriye girdiğiniz zaman farklı bir dünyaya girmiş oluyorsunuz. Bir anda eski Tokat'ı görüyorsunuz. Eski Tokat'ın çarşılarını görüyorsunuz. Eski Tokat'ta insanların kullandıkları giysiler, mutfak gereçleri,  kullandıkları masa örtüleri, yatak örtüleri gibi birçok detay var. Yani bir anda tarih yolculuğuna çıkmış oluyorsunuz. Şehrimize ait çok eski dijital resimlerin olduğu bir alanımız var. Alt katımıza indiğinizde müthiş bir Osmanlı çarşısı ile karşılaşıyorsunuz. Biz orada 15'inci yüzyıla ait bir çarşı oluşturduk. 14 tane dükkan var. O dönemde insanlar geçimlerini nasıl sağlıyor, hangi esnaf dalları o dönemde etkin, onları görüyorsunuz. Sağlı sollu 7'şerden 14 tane dükkan var. Bir tarafta yazmacı var, diğer tarafta yemenici var, urgancı var. Hemen onunun biraz onun yanına gidiyorsunuz demirci var. O 14 tane dükkanda o esnafın da bire bir bal mumu heykeli var. Yine o katımızda Tokat'ın mutfağı var. 3'ncü katımızda ise Tokat'ın o dönemlerde kullandıkları araç gereçler, giydikleri elbiseler ve bununla beraberde önemli şahsiyetlerin de bal mumu heykellerinin yanı sıra, Tokat ve ilçelerinin önemli eserlerinin maket şeklinde toplandığı bir alan" dedi.  'AMAÇ, GEÇMİŞİ GELECEK KUŞAKLARA TAŞIMAK' Amaçlarını geçmişi gelecek kuşaklara taşımak oluğunu belirten Başkan Eroğlu, "Geçmişteki o güzelliklerin gelecek nesillerin iyi bir şekilde göre bilmesi ve hissedebilmesi. Şehir müzemizdeki bütün derdimiz, amacımız bu. Çok yoğun bir ilgi var. Tokat'ın 500 yıllık tarihi sergileniyor. 9 ayda 152 bin insan Tokat'ta şehir müzesini gezmiş. Bu bizim için olağanüstü bir rakamdır. Biz bu kadar ummuyorduk" diye konuştu.  Şehir Müzesi'ni gezen öğrenciler için içinde yazma baskı atölyesi de kurduklarını belirten Başkan Eroğlu, "Öğrencilerimiz ve çocuklarımız burayı gezerken uygulamalı bir şekilde bir atölye olarak kullanmasını da vesile kıldık. Bir tarafta çömlek atölyemiz var, diğer tarafta yazma atölyemiz var. Öğrencilerimiz buraya geliyorlar bir tişört veriyoruz. O tişörte istedikleri yazma baskısını yapıyorlar. Üzerlerine giyip gidiyorlar" dedi.  Şehir Müzesi'ni öğrencileri ile birlikte gezmeye gelen Dilek Sobacı, "Müzeyi çok beğendik.
Beğendik - 15.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ -12
İzleyenlerden İlhan Tuğral ise "Kanlı Nigar oyununu çok beğendik.
Beğendik - 14.11.2019
Doğu'da 50 bin öğrenci ilk kez sinema ile buluştu
Hasan Akyan da "Buraya ilk kez geliyorum, çok eğlenceliydi, çok beğendik.
Beğendik - 13.11.2019
Senegal'de düzenlenen ev eşyası ve kozmetik fuarında Türk firmalar boy gösterdi
Demirsoy, "Fuar sakin geçse de gelen müşterilerin kalitelerini beğendik.
Beğendik - 10.11.2019
Kayseri'den kısa kısa
Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen anma etkinliğine Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya ve Mehmet Beğendik konuşmacı olarak katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Beğendik Haberleri | Beğendik Haber - Haberler - Sayfa 7 - Beğendik haberleri, son dakika beğendik haber ve gelişmeleri burada. İstanbul asırlık kitap kurtları, kitap fuarını gezdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 01:18:43. #1.15#
title