Bedrettin Dalan Haberleri

Bedrettin Dalan haber, Bedrettin Dalan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bedrettin Dalan - 18.03.2013
Ergenekon Davası'nda Savcılardan Tahliye Talebi
BAŞBUĞ İLE BERABER 61 SANIĞA TUTUKLULUĞA DEVAM TALEBİ Mütalaada Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP Milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay'ın da aralarında bulunduğu 61 sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesi istendi. 61 tutuklu sanığa yüklenen suçlar ve suçları işlediklerine dair kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut olguların bulunduğu belirtilen mütalaada, sanıkların serbest kalmaları halinde kaçma ihtimalleri olacağının dikkate alınması gerektiği belirtildi. Firari sanıklar Mustafa Bakıcı, Eski Milletvekili Turhan Çömez, Eski Belediye Başkanı Bedrettin Dalan, Emrah Gönenci ve Saipir Debzlelvidze'nin soruşturma ve kovuşturmadan kaçtıklarına ve halen firari olduklarına dikkat çekilen mütalaada tutuklu sanık emekli tuğeneral Levent Ersöz'ün sahte pasaport ile yurda giriş yaptıktan sonra yine sahte kimlikle yakalandığı ifade edildi.
Bedrettin Dalan - 18.03.2013
Ergenekon Davasının Mütalaa Özeti 5 Saatte Okundu
"FİRARİ SANIK DALAN'IN DOSYASI AYRILSIN" Davanın firari sanıklarından eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Bedrettin Dalan, Turhan Çömez, Emrah Gönenci, Mustafa Bakıcı ve Saipir Debzlelvidze'nin de firari sanık olması nedeniyle haklarındaki dosyanın ayrılması istendi.
Bedrettin Dalan - 18.03.2013
Ergenekon Davasında Mütalaa Açıklandı
Dava kapsamında hayatını kaybeden Cumhuriyet Gazetesi eski imtiyaz sahibi ve başyazarı İlhan Selçuk, Engin Aydın ve Murat Özkan'ın da dosyalarının düşürülmesi istenirken, Bedrettin Dalan, emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı ve Turan Çömez'in de aralarında bulunduğu 5 firari sanığın dosyasının ayrılması talep edildi.
Bedrettin Dalan - 18.03.2013
/ Ergenekon Davası'nda Savcılar 2 Bin 271 Sayfalık Mütalaayı Açıklıyor
FİRARİ ŞÜPHELİLERİN DOSYASI AYRILDI Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Bedrettin Dalan, eski Milletvekili Turan Çömez, Emekli Tümgenerel Mustafa Bakıcı ve Saipir Deblebidze'nin de firari sanık olması nedeniyle dosyasının ayrılmasına karar verildi.
Bedrettin Dalan - 18.03.2013
"Ergenekon" Davası
"Ergenekon" davası kapsamında haklarında yakalama kararı bulunan Bedrettin Dalan, emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı ve Turan Çömez'in dosyalarının ayrılması istedi.
Bedrettin Dalan - 18.03.2013
Ergenekon Davası'nda Savcılar Mütalaaları Okumaya Başladı (3)
Bedrettin Dalan ve Turan Çömez'in de aralarında bulunduğu 5 firari sanığın dosyasının ayrılması, Hurşit Tolon'un "Hükümetin cebir ve şiddet kullanarak ortadan kaldırmaya veya görevlerini kısmen ya da tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs"...
Bedrettin Dalan - 18.03.2013
Ergenekon'da 64 Sanığa Müebbet Talebi
Sedat Peker, Emin Şirin ve Güler Kömürcü Öztürk'ün de 7.5 yıldan 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi. Savcı, firari olan Bedrettin Dalan ve eski AK Parti milletvekili Turan Çömez'in aralarında olduğu 5 kişinin dosyasının ayrılmasını önerdi.
Bedrettin Dalan - 25.02.2013
Ergenekon Davası'na Bakan Mahkeme Sanık ve Avukatların Konuşma Sürelerini Hesapladı
HABERAL 12 SAAT 45 DAKİKA KONUŞTU Bazı sanıkların konuşma süreleri de çizelge de şöyle yer aldı: 1-CHP Milletvekilleri Mehmet Haberal 12 saat 45 dakika, 2-CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay 40 saat 53 dakika, 3-Gazateci Tuncay Özkan 38 saat 29 dakika, 4- Emekli Orgeneral Hurşit Tolon 32 saat 23 dakika, 5-Emekli Orgeneral Hıfzı Çubuklu 9 saat 49 dakika, 6- Emekli Tuğgeneral Veli Küçük 26 saat 24 dakika, 7-Emekli Albay Dursun Çiçek 32 saat 1 dakika, 8-Özel Harekat Dairesi eski Başkan Vekili İbrahim Şahin 26 saat 37 dakika, 9-İnönü Üniversitesi eski Rektörü Fatih Hilmioğlu 24 saat 11 dakika, 10-Eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu 5 saat 12 dakika, 11- YÖK eski Başkanı Kemal Gürüz 50 dakika, 12-Prof. Dr. Yalçın Küçük 12 saat 31 dakika, 13-Muzaffer Tekin 45 saat 14-Levent Ersöz 25 saat 42 dakika 15- Alparslan Arslan 16 saat 46 dakika 16- Nusret Taşdelen 15 saat 8 dakika HİÇ KONUŞMAYAN SANIKLAR Dava boyunca hiç konuşmayan sanıklar ise şöyle: "Bedrettin Dalan, Emrah Gönenci, Hasan Hüseyin Uçar, İsmail Eksik, Mehmet Murat Yüce, Satılmış Balkaş, Murat Özkan, Mustafa Bakıcı, Saipir Debzelvitze, Turhan Çömez, İlhan Selçuk ve Engin Aydın.
Bedrettin Dalan - 25.02.2013
Ergenekon Davasında Kim? Ne Kadar Konuştu?
Sanıklar bölümünde en az konuşan, hatta hiç konuşmayan 11 sanık ismi dikkat çekiyor. Bu sanıklardan Bedrettin Dalan, Mustafa Bakıcı, Saipir Debzelvitze ve Turhan Çömez, firari olduğu için duruşmalara hiç katılmadıkları için konuşma sürelerinin karşısında 0 (sıfır) dakika yazıldı.
Bedrettin Dalan - 18.02.2013
Ergenekon Davası'nda 'Tanık Dinletme' Talepleri Reddedildi / Ergenekon Davası 21 Gün Sonraya...
DURUŞMA 11 MART 2013'E ERTELENDİ Mahkeme heyeti, firari Sanıklar Saipir Debzlelvidze, Bedrettin Dalan, Turhan Çömez ve Mustafa Bakıcı hakkındaki yakalama kararlarının yerine getirilmesinin beklenmesine hükmetti.
Bedrettin Dalan - 18.02.2013
Silivri'de Olaylar Çıktı
Ergenekon davasında duruşma salonuna girmek isteyen grup olay çıkardı.
Bedrettin Dalan - 18.02.2013
Ergenekon Davasında Mütalaa Bekleniyor
Yargılama sürecinde mahkeme firari sanıklardan emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı, Yeditepe Üniversitesi kurucusu Bedrettin Dalan, eski AK Parti Milletvekili Turhan Çömez ve Saipir Deblevidze hakkında yakalama kararı çıkarmıştı.
Bedrettin Dalan - 29.12.2012
İşadamı Asım Kocabıyık Son Yolculuğuna Uğurlandı
Aile adına taziyeleri Asım Kocabıyık'ın eşi Nurhan Kocabıyık, oğlu Ahmet Kocabıyık, kızları Zeynep Hamedi, Nüket Özmen, damatları Semih Özmen, Mehmet Hamedi, gelini Zeynep Kocabıyık ile Borusan Mannesmann İcra Kurulu Başkanı Bülent Demircioğlu ve Borusan Holding CEO'su Agah Uğur kabul etti.Bu arada cenazeye eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Bedrettin Dalan'ında çelenk gönderdiği görüldü.
Bedrettin Dalan - 27.12.2012
Ergenekon'da Mahkeme, Darbeleri Araştırma Komisyonu'nun Raporunu İstedi (3)
Genelkurmay Başkanlığı'na yazı yazılarak, davanın tutuklu sanıklarından emekli Albay Dursun Çiçek'in görev yaptığı dönem içerisinde kullanmış olduğu cep telefon numaralarının sorulmasına karar veren mahkeme heyeti, firari sanıklar Saipir Debzlelvidze, Bedrettin Dalan, Turhan Çömez ve Mustafa Bakıcı hakkında çıkarılan yakalama kararlarının akibetinin sorulmasına karar verdi.
Bedrettin Dalan - 26.12.2012
Ahmet Özal'dan Babasının Ölümü ile İlgili Çarpıcı Açıklamalar
Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, Ankara Cumhuriyet Savcılığı'nın açtığı soruşturma kapsamında babası Turgut Özal'a Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsi sonucunu değerlendirdi. Ahmet Özal toplantıda babası Turgut Özal'ın ölümü ile ilgili tartışmalı birçok noktaya ilişkin açıklama yaptı ve isimler verdi. Ahmet Özal, babasının şüpheli ölümü ile ilgili dönemin Başyaveri Aslan Güner, Muhafız Alay Komutanı Hasan Iğsız, Bedrettin Dalan ve Başbakan Süleyman Demirel'e işaret etti.
Bedrettin Dalan - 26.12.2012
Ahmet Özal'dan Babasının Ölümüne Dair Açıklama
Ahmet Özal, babası Turgut Özal'ın ölümü ile ilgili tartışmalı birçok noktaya ilişkin açıklama yaptı ve isimler verdi. Ahmet Özal, babasının şüpheli ölümüyle ilgili dönemin Başyaveri Aslan Güner, Muhafız Alay Komutanı Hasan Iğsız, Bedrettin Dalan ve Başbakan Süleyman Demirel'e işaret etti.
Bedrettin Dalan - 20.12.2012
Başbuğ ve Iğsız'ın Avukatlarından Açıklama
"İNTERNET ANDICI TEK BİR KONUDAN MEYDANA GELMEMEKTEDİR" "Kamuoyunda İnternet Andıcı olarak bilinen dava tek bir iddianameden ve tek bir konudan da meydana gelmemektedir" denilen açıklamada şunlar belirtildi: "Birleştirilmiş 3 iddianame ve farklı konular bulunmaktadır. İddianameler ve sanıkları şöyledir: a. İddia edilen İrtica ile Mücadele Eylem Planı İddianamesi: Sanıkları: Dursun Çiçek, Bedrettin Dalan, Serdar Öztürk, Ufuk Akkaya, Deniz Yıldırım.
Bedrettin Dalan - 13.12.2012
Ergenekon Davasında Savcı, Darbe Komisyonu'nun Raporunu Talep Etti
Davanın müştekilerine gönderilen tebligatın beklenilmesini isteyen savcı, firari sanıklar Yeditepe Üniversitesi Mütevelli heyeti başkanı Bedrettin Dalan, emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı, eski milletvekili Turhan Çömez ve Saipir Debzledvize hakkında yakalama kararının akıbetinin sorulmasını istedi.
Bedrettin Dalan - 13.12.2012
Ergenekon'da Savcı Mütalaasını Sunmadı
YAKALAMA KARARLARININ AKİBETİNİ SORDU Davanın müştekilerine gönderilen tebligatın beklenilmesini isteyen savcı, firari sanıklar Yeditepe Üniversitesi Mütevelli heyeti başkanı Bedrettin Dalan, emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı, eski milletvekili Turhan Çömez ve Saipir Debzledvize hakkında yakalama kararının akibetinin sorulmasını istedi.
Bedrettin Dalan - 13.12.2012
Ergenekon Davasında Mütalaa Bekleniyor
Yargılama sürecinde mahkeme, firari sanıklardan emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı, Yeditepe Üniversitesi kurucusu Bedrettin Dalan, eski AK Parti Milletvekili Turhan Çömez ve Saipir Deblevidze hakkında yakalama kararı çıkarmıştı.
Bedrettin Dalan - 12.12.2012
"Ergenekon"Da Kritik Gün
"Ergenekon" soruşturması kapsamında hazırlanan 4. iddianame ise "İrtica ile Mücadele Eylem Planı" iddialarına ilişkin oldu. Albay Dursun Çiçek tarafından hazırlandığı ve avukat Serdar Öztürk'ün Ankara'daki ofisinde bulunduğu iddia edilen "İrtica ile Mücadele Eylem Planı" belgesine ilişkin hazırlanan iddianamede, Yeditepe Üniversitesi Kurucusu Bedrettin Dalan firari sanık olarak yer aldı.
Bedrettin Dalan - 29.11.2012
Foçalı Esnaf, Hayranı Olduğu Başbakan Erdoğan'ı Öven Kitabı Dağırak Anlatıyor
Foça'nın genelde CHP'li belediye başkanları tarafından yönetilmesi nedeniyle AK Parti'nin burada asla seçim kazanamayacağı yönünde çıkan söylentilerin de kendisini tetiklediğini sözlerine ekleyen Acar, "Bu söylemlerle propaganda yapanlara sesleniyorum 'Bir Liderin Doğuşu' kitabını mutlaka okuyun ve hafızanızı tazeleyin. Başbakanımızın 1994 yılında Zülfü Livaneli, İlhan Kesici, Bedrettin Dalan gibi güçlü rakiplerin karşısında 'alınamaz' denilen İstanbul'u nasıl aldığını bir kez daha hatırlayın.
Bedrettin Dalan - 28.11.2012
"Tayyip Erdoğan Bir Marka Oldu"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Demokrat Parti kökenli bir siyasi anlayışla beslendiğini ve yıllarca o çatı altında siyaset yaptığını ifade ederek, AK Parti'ye geçmeden önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yollarının defalarca kesiştiğini anlattı. Başbakan ile yıllar önceki anılarını anlatan Soylu, özellikle 1994 yerel seçimlerinde kendisi de İstanbul'da bir ilçenin DYP'li başkanı olmasına rağmen DYP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Bedrettin Dalan'ı tasvip etmedikleri için, büyükşehir için oy istemediklerini söyledi.
Bedrettin Dalan - 27.11.2012
(Geniş Haber)- Ergenekon Davası'nda Karara Doğru
SANIKLARIN İSİMLERİ Davada yargılanan asker, siyasi parti yöneticisi, akademisyen, polis, avukat sanıklarından bazılarının isimleri şöyle: "CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Emekli Orgeneraller İlker Başbuğ, Hurşit Tolon, Hasan Iğsız, Şener Eruygur, eski İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu, eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Kemal Alemdaroğlu, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin, emekli Yüzbaşı Mehmet Zekeriya Öztürk, eski Özel Harekat Dairesi Başkan vekili İbrahim Şahin ve emekli Albay Arif Doğan" YAKALAMA KARARLARI Davada emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı, Saipir Debzledvize, Yeditepe Üniversitesi mütevelli heyeti başkanı Bedrettin Dalan ve Turhan Çömez hakkında ise yakalama kararı bulunuyor.
Bedrettin Dalan - 27.11.2012
"Ergenekon" Davası
Davanın firari sanıkları emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı, Yeditepe Üniversitesi kurucusu Bedrettin Dalan, eski AK Parti Milletvekili Turhan Çömez ve Saipir Deblevidze hakkında yakalama kararı bulunuyor.
Bedrettin Dalan - 21.11.2012
İbb'nin 2013 Bütçe ve Hedefleri Belli Oldu
Trafiği yer altına alma olgusunun yeni olmadığının altını çizen Başkan Topbaş şöyle devam etti: "Sayın Bedrettin Dalan zamanında yapılan proje yarışmaları var.
Bedrettin Dalan - 09.11.2012
Bursa Hadi Türkmen Son Yolculuğuna Uğurlandı
Bursa'da İpekiş Fabrikası'nda emekli olan Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanvekili ve Fenerbahçe eski Yönetim Kurulu Üyesi olan Hadi Türkmen, önceki gün geçirdiği kalp krizi sonrası yaşamını yitirdi. Türkmen, bugün Ulucamii'de öğle vakti kılınan cenaze namazı sonrası Mudanya'daki aile kabristanlığına defnedildi. Eşi Sündüz, oğlu Hakan, kızı Hayal Türkmen'in taziyeleri kabul ettiği cenaze töreninde TFF 1'inci Başkanvekili Ufuk Özerten, Bursasporlu eski futbolcu Selim Özer'in yanı sıra çok sayıda yakını ile seveni katıldı. Cenazeye Fenerbahçe Spor Kulübü eski Başkanı Ali Şen, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Galatasaray Spor Kulübü, Türkiye Spor Yazarları Derneği, Aziz Yıldırım Fenerbahçe Spor Kulubü, İpekiş Mensucat Türk A.Ş., Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Trabzonspor Kulübü, Mehmet Ali Yılmaz, Bedrettin Dalan, Mustafa Sarıgül, Beşiktaş Spor Kulübü Yönetim Kurulu Fikret Orman, Türkiye Futbol Federasyonu, İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, Haluk Ulusoy, Halit Kıvanç ve ailesi, Levent Kızıl ve Bursaspor Kulübü'nün yanı sıra çok sayıda kişi ve kuruluş çelenk gönderdi.
Bedrettin Dalan - 09.11.2012
Hadi Türkmen Son Yolculuğuna Uğurlandı
Bursa'da İpekiş Fabrikası'nda emekli olan Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanvekili ve Fenerbahçe eski Yönetim Kurulu Üyesi olan Hadi Türkmen, önceki gün geçirdiği kalp krizi sonrası yaşamını yitirdi. Türkmen, bugün Ulucamii'de öğle vakti kılınan cenaze namazı sonrası Mudanya'daki aile kabristanlığına defnedildi. Eşi Sündüz, oğlu Hakan, kızı Hayal Türkmen'in taziyeleri kabul ettiği cenaze töreninde TFF 1'inci Başkanvekili Ufuk Özerten, Bursasporlu eski futbolcu Selim Özer'in yanı sıra çok sayıda yakını ile seveni katıldı. Cenazeye Fenerbahçe Spor Kulübü eski Başkanı Ali Şen, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Galatasaray Spor Kulübü, Türkiye Spor Yazarları Derneği, Aziz Yıldırım Fenerbahçe Spor Kulubü, İpekiş Mensucat Türk A.Ş., Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Trabzonspor Kulübü, Mehmet Ali Yılmaz, Bedrettin Dalan, Mustafa Sarıgül, Beşiktaş Spor Kulübü Yönetim Kurulu Fikret Orman, Türkiye Futbol Federasyonu, İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, Haluk Ulusoy, Halit Kıvanç ve ailesi, Levent Kızıl ve Bursaspor Kulübü'nün yanı sıra çok sayıda kişi ve kuruluş çelenk gönderdi.
Bedrettin Dalan - 31.10.2012
Adalet Bakanı Ergin Açıklaması
-Suçluların iadesi- "Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından Bedrettin Dalan'ın Almanya'da olduğu söyleniyor.
Bedrettin Dalan - 30.09.2012
Düzeltme-Özal Ailesinin, 'Mezar Açılmasın' İsteğine Hasan Celal Güzel'den Tepki
"Bu suikast girişiminin iç bağlantısı mutlaka vardı ama dış bağlantıya da mercek tutmak gerekiyor." diyen Güzel, "Tekrar söylüyorum; ben Özal'ın suikasta kurban gittiğini düşünüyorum. Çünkü iç ve dışta bir takım odaklar Özal'ın ölümünü istiyorlardı. Rahmetli Özal, ciddi bir dış politika uyguluyordu. Bir taraftan Balkanlar ve Ortadoğu'da Osmanlı camiası ile temastaydı, bir taraftan da Türk dünyasına sahip çıkmıştı. Ölümünden çok kısa bir süre önce de Türk Dünyasını ziyaret etmiş, liderlerle görüşmüştü. Türk Dünyası içinde federatif bir birlik kurmak üzereydi. Bu da Türkiye'nin gücünü çok artıracaktı. Bu birliğin başına da Özal geçecekti. Bundan, başta Rusya olmak üzere birçok devlet memnun olmamıştı. Gizli servisler devreye sokulmuştu. Tabi bir de iç yapılar var, Ergenekon… Ergenekon'un gerçek yüzünü 5 yıl içersinde gördük. Biz derin devleti bilir ama kurumlara hakim olamadığımız için hareket edemezdik. Bu yapılar TSK'nın içinde de vardı. Sayın Erdoğan gibi kurumlara hakim değildik. Özal da çok cesurdu, 2 generali bir gecede emekli edecek kadar dik duruşu vardı. Ama 12 Eylül yeni bitmiş, şapkasını alıp giden Demirel vardı. Sayın Erdoğan gibi darbecilerle mücadele edeceği bir ortam yoktu. İşte belki de Özal bunun için ilk suikast girişiminin üzerine gitmemiştir. Bizim ortaya çıkaracağımızı anlamıştı. Devlete zarar vermemek için sessiz kalmıştır. O yapı Ergenekon'dur. Kendisine yakın olanlar da vardı. İşte Bedrettin Dalan.
Bedrettin Dalan - 30.09.2012
Özal Ailesinin, 'Mezar Açılmasın' İsteğine Hasan Celal Güzel'den Tepki
"Bu suikast girişiminin iç bağlantısı mutlaka vardı ama dış bağlantıya da mercek tutmak gerekiyor." diyen Güzel, "Tekrar söylüyorum; ben Özal'ın suikasta kurban gittiğini düşünüyorum. Çünkü iç ve dışta bir takım odaklar Özal'ın ölümünü istiyorlardı. Rahmetli Özal, ciddi bir dış politika uyguluyordu. Bir taraftan Balkanlar ve Ortadoğu'da Osmanlı camiası ile temastaydı, bir taraftan da Türk dünyasına sahip çıkmıştı. Ölümünden çok kısa bir süre önce de Türk Dünyasını ziyaret etmiş, liderlerle görüşmüştü. Türk Dünyası içinde federatif bir birlik kurmak üzereydi. Bu da Türkiye'nin gücünü çok artıracaktı. Bu birliğin başına da Özal geçecekti. Bundan, başta Rusya olmak üzere birçok devlet memnun olmamıştı. Gizli servisler devreye sokulmuştu. Tabi bir de iç yapılar var, Ergenekon… Ergenekon'un gerçek yüzünü 5 yıl içersinde gördük. Biz derin devleti bilir ama kurumlara hakim olamadığımız için hareket edemezdik. Bu yapılar TSK'nın içinde de vardı. Sayın Erdoğan gibi kurumlara hakim değildik. Özal da çok cesurdu, 2 generali bir gecede emekli edecek kadar dik duruşu vardı. Ama 12 Eylül yeni bitmiş, şapkasını alıp giden Demirel vardı. Sayın Erdoğan gibi darbecilerle mücadele edeceği bir ortam yoktu. İşte belki de Özal bunun için ilk suikast girişiminin üzerine gitmemiştir. Bizim ortaya çıkaracağımızı anlamıştı. Devlete zarar vermemek için sessiz kalmıştır. O yapı Ergenekon'dur. Kendisine yakın olanlar da vardı. İşte Bedrettin Dalan.
Bedrettin Dalan - 26.09.2012
Ulusal Dil ve Anayasa Konferansı
Ülgen, sözlerine şöyle devam etti: "Darbecinin kim olduğunu onlara göstereceğiz. Faşist yöntemde, siyasi iktidar, kral, adına ne derseniz deyin, başbakan ya da cumhurbaşkanı, sivil ya da general olması fark etmiyor. Faşist faşisttir. 'Bu ülkede faşizm var mı-' diye sorsalar, yargı tek kişinin elinde mi, TSK'ya o hükmediyor mu- Türkiye'de faşizm var. Bir davadan yargılanan sanık kendisinin suçsuz, öbür davada yargılanan sanığı ise suçlu sanıyor. 'Bizde bir şey yok, onlarda var' sanıyor. Komedi. O kendi suçsuzluğuna bakıyor." -"Ergenekon terör örgütü, aptallar ordusu"- Kafes Eylem Planı davasıyla ilgili Beykoz'da Bedrettin Dalan'a ait olduğu belirtilen alanda bulunan mühimmatla ilgili görüntüleri de katılımcılara izleten Ülgen, görüntülerde çelişkiler olduğunu savundu.
Bedrettin Dalan - 22.07.2012
Germencik Belediyesi'ne Cenaze Arabası Yardımı
Hayırsever Yaşar Dalan tarafından Germencik Belediyesi'ne yaklaşık 85 bin lira değerinde cenaze arabası hibe etti."Ergenekon" davasının firari sanıklarından Bedrettin Dalan'ın Germencik'te yaşayan ablası Yaşar Dalan, Belediye Başkanı Ahmet...
Bedrettin Dalan - 12.07.2012
'Kenan Evren Bulvarı'nın Adının Değiştirilmesi Önerisi
Kenan Evren İlköğretim Okulu'nun adının; 'Demokrasi İlköğretim Okulu', Orgeneral Bedrettin Dalan İlköğretim Okulu'nun da 'Abdurrahim Karakoç İlköğretim Okulu' olarak değiştirildiğini hatırlatan Özer, daha önce Meclis gündemine sunduğu önerisi ile Kenan Evren Bulvarı'nın adının değiştirilmesini talep ettiğini vurguladı.
Bedrettin Dalan - 17.06.2012
"Özal'ın Ölümünü Araştıranlar Adıgüzel Cinayeti ve 88 Suikastine Baksın"
Anavatan Partisi'nin kurucularından olan ve 5 dönem aynı partiden milletvekilliği yapan eski bakanlardan Bülent Akarcalı, "Turgut Özal'ın şüpheli ölümü hakkında araştırma yapılıyor ise Anavatan Partisi döneminin siyasi açıdan iki büyük olayının da araştırılması gerekir. Birincisi Bedrettin Dalan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken sağ kolu, her şeyi olan Niyazi Adıgüzel'in TBMM'ne 100 metre mesafedeki Büyük Ankara Oteli'nin lobisinde öldürülmesidir.
Bedrettin Dalan - 15.06.2012
8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın Şüpheli Ölümü
Turgut Özal'ın ölümünün 1988'deki suikastla ilişkili olduğunu söyleyen eski bakanlardan Vehbi Dinçerler, 1988'de Özal'a yönelik suikast girişimi sırasında Bedrettin Dalan'ın yerde yattığını öne sürdü.
Bedrettin Dalan - 15.06.2012
Bedrettin Dalan Hakkında Bomba İddia
Eski bakanlardan Vehbi Dinçerler'den bomba iddia: "Özal'a kurşun sıkılırken Bedrettin Dalan yerde yatıyordu."
Bedrettin Dalan - 06.05.2012
Tek Dosyada Birleştirilen Ergenekon Davalarının İlk Duruşması Yarın
Daha sonra da Dursun Çiçek'in ıslak imzası olduğu ileri sürülen 'İrticayla Mücadele Eylem Planı' belgesine ilişkin 7 sanıklı dava açıldı. O zaman muvazzaf Albay olan Dursun Çiçek'in tutuklu bulunduğu davada, Bedrettin Dalan da da firari sanık olarak yer aldı.
Bedrettin Dalan - 30.03.2012
Savcı İnternet Andıcı Davasının Ergenekon'la Birleştirilmesini Talep Etti
Davanın kırmızı bültenle aranan firari sanığı Bedrettin Dalan'ın avukatı Azmi Bulut ise, "Kim olduklarını ve kimi temsil ettiklerini çok iyi bildiğimiz Ahmet, Aysel ve Hasip isimli kişilerin bu davadaki suçlamadan zarar görmeleri mümkün değildir" diyerek müdahillik taleplerinin reddine karar verilmesini talep etti.
Bedrettin Dalan - 30.03.2012
"İrtica ile Mücadele Eylem Planı" Davası
Dava kapsamında kırmızı bülten ile aranmasına karar verilen Bedrettin Dalan'ın avukatı Azmi Ulu da yargılama konusu suça göre zarar görenin Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Hükümeti ve hükümeti kuran siyasi parti olduğunu belirterek, "Kim olduklarını bildiğimiz Ahmet, Aysel ve Hasip adlı kişilerin bu davadan zarar görmesi söz konusu olamaz.
Bedrettin Dalan - 30.03.2012
Eski DTP'lilerin Davaya Müdahil Olma İsteğine Sanıklardan Tepki
Kırmızı bültenle aranan firari sanık Bedrettin Dalan'ın avukatı Azmi Bulut da "Kim olduklarını ve kimi temsil ettiklerini çok iyi bildiğimiz Ahmet, Aysel ve Hasip isimli kişilerin bu davadaki suçlamadan zarar görmeleri mümkün değildir.
Bedrettin Dalan - 30.03.2012
"İrtica ile Mücadele Eylem Planı" Davası
Mahkeme heyeti tarafından duruşmadan men edilmesine karar verilen avukat Serdar Öztürk ise duruşmaya katılmazken, YAŞ kararıyla Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı'na atanan ve hakkında yakalama kararı bulunan Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler ile kırmızı bülten ile aranmalarına karar verilen Tümgeneral Mustafa Bakıcı ve Bedrettin Dalan duruşmaya gelmedi.
Bedrettin Dalan - 30.03.2012
İnternet Andıcı'nda Türk, Kaplan ve Tuğluk'tan Müdahillik Talebi
İrtica ile Mücadele Eylem Planı Davası'yla birleştirilen İnternet Andıcı Davası'nın 60. duruşması başladı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanındaki büyük salonda görülen duruşmaya,tutuklu sanıklar Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, Korgeneraller Mehmet Eröz ve İsmail Hakkı Pekin, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu ve emekli albay Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 15 tutuklu sanık hazır bulundu. Mahkeme tarafında 16 duruşmadan men edilen tutuklu sanık Serdar Öztürk de duruşmaya katılmazken, hakkında yakalama kararı bulunan Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler ile kırmızı bülten ile aranmalarına karar verilen Tümgeneral Mustafa Bakıcı ve Bedrettin Dalan ise duruşmaya gelmedi.
Bedrettin Dalan - 30.03.2012
İnternet Andıcı Davasında Flaş Gelişme
İrtica ile Mücadele Eylem Planı Davası'yla birleştirilen İnternet Andıcı Davası'nın 60. duruşması başladı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanındaki büyük salonda görülen duruşmaya,tutuklu sanıklar Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, Korgeneraller Mehmet Eröz ve İsmail Hakkı Pekin, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu ve emekli albay Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 15 tutuklu sanık hazır bulundu. Mahkeme tarafından 16 duruşmadan men edilen tutuklu sanık Serdar Öztürk de duruşmaya katılmazken, hakkında yakalama kararı bulunan Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler ile kırmızı bülten ile aranmalarına karar verilen Tümgeneral Mustafa Bakıcı ve Bedrettin Dalan ise duruşmaya gelmedi.
Bedrettin Dalan - 29.03.2012
İnternet Andıcı Davasında Savunmalar Tamamlandı
İnternet Andıcı davası davasında, firari sanıklar Bedrettin Dalan ve Mustafa Bakıcı ile hakkında yakalama kararı bulunan Nusret Taşdemir dışındaki son sanık Altınay Şahin de savunmasını tamamladı.
Bedrettin Dalan - 29.03.2012
İlker Başbuğ'un Gözleri Doldu
Mahkeme tarafında 16 duruşmadan men edilen tutuklu sanık Serdar Öztürk de duruşmaya katılmazken, hakkında yakalama kararı bulunan Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler ile kırmızı bülten ile aranmalarına karar verilen Tümgeneral Mustafa Bakıcı ve Bedrettin Dalan ise duruşmaya gelmedi.
Bedrettin Dalan - 27.03.2012
İlker Başbuğ : Yargılama Yerinin Yüce Divan Olduğu Açıktır
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki küçük salonda görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, korgeneraller Mehmet Eröz ve İsmail Hakkı Pekin, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu ve Emekli albay Dursun Çiçek'inde aralarında bulunduğu 15 tutuklu sanık hazır bulundu. Mahkeme tarafında 16 duruşmadan men edilen tutuklu sanık Serdar Öztürk de duruşmaya katılmazken, hakkında yakalama kararı bulunan Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler ile kırmızı bülten ile aranmalarına karar verilen Tümgeneral Mustafa Bakıcı ve Bedrettin Dalan ise duruşmada yeralmadı.
Bedrettin Dalan - 26.03.2012
Ahmet Çakar'a 'Dalan' Soruldu
Eski hakem ve futbol yorumcusu Ahmet Çakar, bir televizyon programında Bedrettin Dalan ile ilgili söylenen bazı sözleri nedeniyle emniyette ifade verdi.
Bedrettin Dalan - 26.03.2012
Ahmet Çakar Emniyette İfade Verdi
Eski hakem ve spor yorumcusu Ahmet Çakar, bir televizyon programında yurtdışında bulunan Bedrettin Dalan'ın sahte pasaport kullandığı yönünde söylediği belirtilen sözleri nedeniyle polise ifade verdi.
Bedrettin Dalan - 26.03.2012
İlker Başbuğ Salona İzleyicilerin Alkışları Arasında Girdi
İrtica ile Mücadele Eylem Planı Davası'yla birleştirilen İnternet Andıcı Davası'nın 57. duruşması başladı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki küçük salonda görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, korgeneraller Mehmet Eröz ve İsmail Hakkı Pekin, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu ve Emekli albay Dursun Çiçek'inde aralarında bulunduğu 15 tutuklu sanık hazır bulundu. Mahkeme tarafında 16 duruşmadan men edilen tutuklu sanık Serdar Öztürk de duruşmaya katılmazken, hakkında yakalama kararı bulunan Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler ile kırmızı bülten ile aranmalarına karar verilen Tümgeneral Mustafa Bakıcı ve Bedrettin Dalan ise duruşmaya gelmedi.
Bedrettin Dalan - 26.03.2012
"İrtica ile Mücadele Eylem Planı" Davası
Mahkeme heyeti tarafından duruşmadan men edilmesine karar verilen avukat Serdar Öztürk ise duruşmaya katılmazken, YAŞ kararıyla Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı'na atanan ve hakkında yakalama kararı bulunan Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler ile kırmızı bülten ile aranmalarına karar verilen Tümgeneral Mustafa Bakıcı ve Bedrettin Dalan ise gelmedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bedrettin Dalan Haberleri | Bedrettin Dalan Kimdir - Haberler - Sayfa 9 - Bedrettin Dalan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Bedrettin Dalan kimdir, hayatı ve biyografisi. Nazmiye Demirel'in Cenaze Töreni Hazırlıkları Sürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.2.2021 12:20:22. #1.14#
title