Bedrettin Dalan Haberleri

Bedrettin Dalan haber, Bedrettin Dalan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bedrettin Dalan - 24.06.2014
İzzet Özilhan Son Yolculuğuna Uğurlanıyor
Hayatını kaybeden Anadolu Grubu kurucularından İzzet Özilhan için Batı Ataşehir Mimar Sinan Camii'nde öğle namazına müteakip cenaze töreni düzenleniyor. Törende Tuncay Özilhan ve ailesi taziyeleri kabul ediyor. Cenazeye iş ve sanat dünyasından pek çok tanınmış kişi katılıyor. Törene Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Ergenekon davası sanığı Bedrettin Dalan'ın da çelenk gönderdiği görüldü.
Bedrettin Dalan - 10.03.2014
13. Ağır Ceza Mahkemesi'nden "Ergenekon'a Mahkumiyet Gerekçesi" Gibi Ret Kararı
"6 SANIK FİRAR ETMİŞTİR" "Diğer yandan, yargılama sırasında sanıklardan Turhan Çömez, Bedrettin Dalan, Mustafa Bakıcı, 5 Ağustos 20013 tarihli karadan sonra ise sanıklardan Adnan Akfırat, Tunç Akkoç, Adnan Türkkan firar etmişlerdir" denilen kararda, dosya sanıklarından İlker Başbuğ'un hakkında verilen Anayasa Mahkemesinin kararı, sanığın tutukluluk durumunun gözden geçirilip tahliye edilip edilemeyeceğine karar verilmesi gerektiği konusuna ilişkin olduğu, bu konuda herhangi bir ihlale karar verilmediği kanaatine varılmıştır.
Bedrettin Dalan - 06.08.2013
Mahkeme, Cumhuriyet Çalışma Grubu Üyeleri Hakkında Suç Duyusuna Karar Verdi
DAVA DOSYASI AYRILAN SANIKLAR Bedrettin Dalan, Emrah Gönenci, Mustafa Bakıcı, Saipir Debzlelvidze, Turhan Çömez, Süleyman Solmaz.
Bedrettin Dalan - 06.08.2013
503 Sayfalık Karar Avukatlara Dağıtıldı (2)
Ergenekon Davası'na bakan İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi 6 firari sanığın dosyasının ayrılmasına karar verdi.
Bedrettin Dalan - 04.08.2013
Ergenekon Davasında Sona Gelindi
-MÜTALAADA 64 SANIĞIN AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET- Duruşma savcıları hazırladıkları 2 bin 271 sayfadan oluşan esas hakkındaki mütalaayı 18 Mart 2013 tarihinde mahkemeye sundu. "Ergenekon terör örgütünün varlığının sabit olduğu anlaşılmıştır" ifadelerine yer verilen mütalaada, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Mehmet Haberal, Mustafa Balbay, Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 64 sanığın "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi. Bu sanıklardan Danıştay saldırısını gerçekleştirdiği iddia edilen Alparslan Arslan ile kendisine Danıştay saldırısına azmettirdiği iddia edilen Veli Küçük ve Muzaffer Tekin hakkında ayrıca Danıştay 2. Dairesi Başkanı ve 4 üyesini taammüden öldürmeye teşebbüs veya azmettirme suçlamasıyla ayrıca 5'er kez daha ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Ancak eylemde sadece bir üyenin hayatını kaybetmesi, diğer 4 kişi için suçun teşebbüs aşamasında kalması nedeniyle 4 ağırlaştırılmış hapis cezası 80'e yıla kadar hapis cezası olarak uygulanması talep edildi. Bu 3 sanık için toplamda 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 20'şer yıla kadar hapis cezası istendi. Mütalaada, diğer sanıklar hakkında "Ergenekon terör örgütüne üye olmak" suçundan 7.5 yıldan 15'er yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları talep edildi. Mütalaada, Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Bedrettin Dalan, eski Milletvekili Turan Çömez, emekli Tümgenerel Mustafa Bakıcı ve Saipir Deblebidze'nin de firari sanık olması nedeniyle dosyasının ayrılması istendi.
Bedrettin Dalan - 31.07.2013
TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mücahit...
Fındıklı, değerlendirmelerine şöyle devam etti: "Avrupa Birliği, özellikle Almanya, ABD, İsrail, Arap krallıkları neden Mısır ve Türkiye'de demokrasinin gelişmesini istemiyor? Almanya, bölgede enerji alanında üstünlük iddiasını büyük ölçüde kaybetti. Endüstriyel pazar üstünlüğünü de tümüyle kaybetmekten korkuyor. Bütün gücüyle haçlı zihniyetini canlandırmaya çalışıyor. Bu konuda zaman zaman yalnız hareket ediyor ama genellikle de diğer AB üyesi ülkeleri de etkiliyor ve yanına alıyor. İsrail, özellikle ABD'deki Yahudi Lobisi ve Neocon'lardan beslenen gücünü kaybetmekten korkuyor. Bölgeye barış ve demokrasi hakim olursa İsrail kaplan olmaktan çıkıp kediye dönecek. ABD, silah sanayii ve silah tacirleri ile Neocon'lar rahatsız. Çünkü en iyi pazarlarını kaybedecekler. Silaha, çatışmaya ihtiyaç duymayan; dizayn edilemeyen bir Ortadoğu bu kesimler için yıkıcı olabilir. Din, milliyet, mezhep üzerinden çatışma yaratmaya müsait bir vasat kökü kuruyacak. Neocon'lar buradaki iddialarından vazgeçmiş değil, kontrolü kaybetmek istemiyor. İran'ın birleştirici, bütünleştirici olmaktan uzak; hırslı ve ayrıştırıcı siyasetine destek marjinal düzeyde kalacak. Arap krallıklarında toplumun farkındalığı artacak. Petrol gelirinden pay verilerek yüksek sesle dile getirilmesinin önüne şimdilik geçilen demokrasi, özgürlük benzeri talepler krallıkların meşruiyetlerini kaybetmelerine yol açacak. İşte bu yüzden; batı ve Arap dünyasının büyük kısmı Mısır'da süregelen olaylara, darbeye alçakça destek vermekten çekinmiyor. Türkiye'de Gezi Parkı eylemlerini büyük bir heyecanla izliyor. Destekleri perde arkasından gizli bir destek de değil, aleni bir şekilde siyasal alanda insanlığın bugüne kadar olan kazanımlarını, değerleri çiğnemekten imtina etmiyor. Çünkü bu coğrafyada egemenlik gerçek anlamda halkın elinde olduğunda, isteyen istediği operasyonu yapamayacak." Fındıklı, açıklamalarını şöyle tamamladı: "Halk, kendi gücünün farkına varmaya başladığında araya serpiştirilen fitne tohumlarını bir işaretle harekete geçirip bu ülkeleri yangın yerine çevirmek kolay olmayacak. Bu yüzden, gizli değil aleni şekilde demokrasilerin ayağına çelme takma gayreti... Bu yüzden Mısır'da demokratik usulle seçilmiş bir cumhurbaşkanını, darbeyle indirmeyi demokrasinin içini boşaltarak izah etme, makul bulma kepazeliği… Dün içi tanksavarlarla dolu bir bot Ege'de yakalandı. Bu tesadüf mü? Yakalananlardan birinin Alman, birinin Fransız olması tesadüf mü? Almanya'nın Bedrettin Dalan'ı hala misafir ediyor olması tesadüf mü? Almanya'nın Silivri'de bulunan komutanlara yakın ilgisi, mahkemeleri takibi tesadüf mü? Bu yüzden Mısır'da ve Türkiye'de insanlar demokrasiye sahip çıkıyor, onuruna sahip çıkıyor.
Bedrettin Dalan - 10.07.2013
Azerbaycan Milli Dede Korkut Vakfından Türkiye'nin İlk Köy Müzesini Kuran Kudar'a "Altın Kalp Ödülü"
Galeride, ünlü Azeri ressam ve heykeltıraş Selim Turan anısına bu yıl 21'incisi düzenlenen karma resim sergisinin açılışına katılan vakfın Türkiye temsilcisi ve Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Refik Aziz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vakfın daha önce Bedrettin Dalan ve KKTC'nin kurucu cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş'a ödül verdiğini söyledi.
Bedrettin Dalan - 30.05.2013
Nazmiye Demirel'in Cenaze Töreni Hazırlıkları Sürüyor
9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefat eden eşi Nazmiye Demirel'in, memleketi Isparta'nın İslamköy beldesindeki cenaze töreni hazırlıkları sürerken, törene Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Bedrettin Dalan gibi isimlerin de çelenk...
Bedrettin Dalan - 17.05.2013
CHP'li Haberal, Mütalaayı Eleştirdi
"KULLANMAYACAKSAM TELEFON NİYE VAR O ZAMAN" Sosyal ilişkileri nedeniyle yaptığı telefon görüşmelerinin mütalaada suç unsuru gibi gösterildiğini söyleyen Haberal, "Zaman zaman telefonla konuşmalarımız oluyor. Kullanmayacaksam telefon niye var o zaman ? Herkesin kendine göre bir tarzı var. Kamran İnan'ın 'emriniz olur' diye kendine göre bir tarzı var. İddia makamı bunun örgüt zinciri için olduğunu belirtiyor. Hurşit Tolon'un konuşma tarzını değiştiremem. Bedrettin Dalan Amerika'dan Başkent Üniversitesi'nin santralinden telefon ederek, kalbindeki sorun nedeniyle Amerika'da tanıdığım olup olmadığını soruyor.
Bedrettin Dalan - 16.05.2013
Ergenkon Sanığı MİT Görevlisinin Yargılanmasına Başbakanlıktan İzin Verildi
Suç tarihinde MİT İstanbul Bölge Başkan Yardımcısı olan Yılmaz, MİT İzmir Daire Başkanı olarak atanmıştı. Yılmaz, daha sonra emekli olmuştu. Özel Yılmaz'ın firari sanıklardan Bedrettin Dalan'a, hakkındaki soruşturma ile ilgili haber vererek yurt dışına kaçmasını sağladığı iddia edilmişti.
Bedrettin Dalan - 16.05.2013
MİT Görevlisi İçin Yargılama İzni
KANUN DEĞİŞİKLİĞİ NEDENİYLE DOSYASI AYRILMIŞTI Davaya bakan mahkeme heyeti, 22 Mart 2012 tarihinde MİT Kanunundaki değişiklikler nedeniyle MİT görevlisi tutuksuz sanık Ö.Y. hakkındaki yargılama durdurulmasına karar vermişti. Ö. Y. hakkındaki dosyanın ayrılmasına ve ayrı bir esasa kaydedilmesine karar veren mahkeme heyeti Ö.Y. hakkında kovuşturmanın devam edilebilmesi için Başbakanlıktan izin alınmasına kararlaştırmıştı. MİT görevlisi Ö.Y.'nin, davanın firari sanığı Bedrettin Dalan'ın gözaltına alınacağını haberdar ederek kaçmasına neden olduğu iddia ediliyor.
Bedrettin Dalan - 16.05.2013
Başbakan'dan MİT Mensubu Sanığa Yargılama İzni
Suç tarihinde MİT İstanbul Bölge Başkan Yardımcısı olan Yılmaz, halen MİT İzmir Daire Başkanı olarak görev yapıyor. Özel Yılmaz'ın firari sanıklardan Bedrettin Dalan'a, hakkındaki soruşturma ile ilgili haber vererek yurt dışına kaçmasını sağladığı iddia ediliyor.
Bedrettin Dalan - 03.05.2013
Ergenekon Davasında Yüzbaşı Emek Savunma Yapıyor
Ergenekon davasının bugünkü duruşmasında; Mustafa Balbay, Veli Küçük ve İbrahim Şahin'in de aralarında bulunduğu 44 tutuklu sanık hazır bulundu. Tutuksuz sanıklardan ise; emekli Tümamiral İlker Güven, firari sanık Bedrettin Dalan'ın özel kalem müdürü İlhami Ümit Handan, Susurluk hükümlüsü Sami Hoştan, Odatv davasından tutuklu yargılanan Yalçın Küçük ve başka bir cinayet davasından hükümlü olan Selim Akkurt duruşmaya geldi.
Bedrettin Dalan - 15.04.2013
Avukat Savunma Süresine Tepki Gösterdi
Ergenekon davasının firari sanığı Bedrettin Dalan'ın avukatı Azmi Ulu, mahkemenin savunma sürelerini sınırlandırmasına tepki gösterdi.
Bedrettin Dalan - 11.04.2013
Ergenekon'da Usule İlişkin Talepler Alınıyor
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 283. duruşmasında; Mehmet Halberal ve Mustafa Balbay ile Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 47 tutuklu sanık hazır bulundu. Ayrıca eski İstanbul Üniversitesi rektörü Kemal Alemdaroğlu, Yalçın Küçük ve Sami Hoştan'ın da aralarında bulunduğu 12 tutuksuz sanık da duruşmaya katıldı. Ancak Hoştan ve Küçük başka davalardan (suçlardan) tutuklu bulundukları için tutuklu sanık bölümünde yer aldı. Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Hurşit Tolon, Nusret Taşdeler ve Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 20 tutuklu sanık ile aralarında Bedrettin Dalan'ın da bulunduğu 5 firari sanık ise duruşmaya katılmadı.
Bedrettin Dalan - 08.04.2013
Ergenekon Davasında Mütalaaya İlişkin Savunmalar Alınacak
96 SANIK İÇİN 15 YILA KADAR HAPİS Davanın firari sanıklarından eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Bedrettin Dalan, Turan Çömez, Emrah Gönenci, Mustafa Bakıcı ve Saipir Debzlelvidze'nin de firari sanık olması nedeniyle haklarındaki dosyasının ayrılması talep edilen mütalaada Sedat Peker, Semih Tufan Gülaltay, Mehmet Bora Perinçek ve Ferda Paksüt 'ünde aralarında bulunduğu 96 sanık hakkında "Ergenekon terör örgütüne üye olmak" suçundan 7.
Bedrettin Dalan - 18.03.2013
Ergenekon Davasında Mütalaa Verildi
FİRARİ SANIKLARIN DOSYASI AYRILDI Davanın firari sanıklarından eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Bedrettin Dalan, Turan Çömez, Emrah Gönenci, Mustafa Bakıcı ve Saipir Debzlelvidze'nin haklarındaki dosyasının ayrılması istendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bedrettin Dalan Haberleri | Bedrettin Dalan Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Bedrettin Dalan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Bedrettin Dalan kimdir, hayatı ve biyografisi. Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi Açıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.2.2021 09:39:48. #1.14#
title