Bedrettin Dalan Haberleri

Bedrettin Dalan haber, Bedrettin Dalan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bedrettin Dalan - 26.03.2012
İlker Başbuğ Salona İzleyicilerin Alkışları Arasında Girdi
İrtica ile Mücadele Eylem Planı Davası'yla birleştirilen İnternet Andıcı Davası'nın 57. duruşması başladı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki küçük salonda görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, korgeneraller Mehmet Eröz ve İsmail Hakkı Pekin, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu ve Emekli albay Dursun Çiçek'inde aralarında bulunduğu 15 tutuklu sanık hazır bulundu. Mahkeme tarafında 16 duruşmadan men edilen tutuklu sanık Serdar Öztürk de duruşmaya katılmazken, hakkında yakalama kararı bulunan Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler ile kırmızı bülten ile aranmalarına karar verilen Tümgeneral Mustafa Bakıcı ve Bedrettin Dalan ise duruşmaya gelmedi.
Bedrettin Dalan - 22.03.2012
Mitçi Sanık İçin İzin İstendi
İrtica ile Mücadele Eylem Planı Davasıyla birleştirilen İnternet Andıcı Davası'nın 56. duruşması başladı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki küçük salonda görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, korgeneraller Mehmet Eröz ve İsmail Hakkı Pekin, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu ve Emekli albay Dursun Çiçek'inde aralarında bulunduğu 14 tutuklu sanık hazır bulundu. Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve mahkeme tarafında 16 duruşmadan men edilen tutuklu sanık Serdar Öztürk de duruşmaya katılmadı. Hakkında yakalama kararı bulunan Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler ile kırmızı bülten ile aranmalarına karar verilen Tümgeneral Mustafa Bakıcı ve Bedrettin Dalan ise duruşmaya gelmedi.
Bedrettin Dalan - 22.03.2012
Sanık MİT Mensubu İçin Duruşmaya Ara Verildi
Özel Yılmaz'ın, firari sanıklardan Bedrettin Dalan'a hakkındaki soruşturma ile ilgili haber vererek yurt dışına kaçmasını sağladığı iddia ediliyor.
Bedrettin Dalan - 20.03.2012
Anadolu Ajansı İstanbul Bölge Müdürlüğü Cağaloğlu'ndan Taşındı
Dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Bedrettin Dalan'ın matbaaların taşınmasını teşvik etmesiyle 1990 yılından itibaren gazeteler, Cağaloğlu'nu terk ederek, başta İkitelli olmak üzere yeni yerlerine taşındı.
Bedrettin Dalan - 17.02.2012
İnternet Andıcı Davasında Talepler Alınıyor
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen İnternet Andıcı davasının 55'inci duruşmasında Hasan Iğsız, Mehmet Otuzbiroğlu, Mehmet Eröz, İsmail Hakkı Pekin, Hıfzı Çubuklu, Alaettin Sevim ve Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 14 tutuklu sanık hazır bulundu. Duruşmaya, hakkında yakalama kararı bulunan Hüseyin Nusret Taşdeler ve kırmızı bülten ile aranan Mustafa Bakıcı ile Bedrettin Dalan katılmadı.
Bedrettin Dalan - 17.02.2012
İnternet Andıcı Davası'nda 55'inci Duruşma
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki küçük salonda görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, korgeneraller Mehmet Eröz ve İsmail Hakkı Pekin, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu ve Emekli albay Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 14 tutuklu sanık hazır bulundu. Mahkeme tarafında 16 duruşmadan men edilen tutuklu sanık Serdar Öztürk ise duruşmaya katılmadı. Hakkında yakalama kararı bulunan Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler ile kırmızı bülten ile aranmalarına karar verilen Tümgeneral Mustafa Bakıcı ve Bedrettin Dalan ise duruşmaya gelmedi.
Bedrettin Dalan - 17.02.2012
"İrtica ile Mücadele Eylem Planı" Davasında 55. Duruşma
Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler, eski 1.Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Yeditepe Üniversitesi kurucusu Bedrettin Dalan ve emekli Albay Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 29 sanıklı "İrtica ile Mücadele Eylem Planı" davasının...
Bedrettin Dalan - 16.02.2012
İnternet Andıcı Davası Hasan Ataman Yıldırım'ın Savunmasıyla Devam Ediyor
Üslubu ve konuşma içeriği nedeniyle 16 duruşmaya katılması yasaklanan tutuklu sanık avukat Serdar Öztürk'ün bulunmadığı duruşmaya, hakkında yakalama kararı bulunan Hüseyin Nusret Taşdeler ve kırmızı bülten ile aranan Mustafa Bakıcı ile Bedrettin Dalan ise gelmedi.
Bedrettin Dalan - 16.02.2012
Emekli Yüzbaşı: Ben 14 Yaşında mı TSK'ya Sızdım?
Hakkında yakalama kararı bulunan Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler ile kırmızı bülten ile aranmalarına karar verilen Tümgeneral Mustafa Bakıcı ve Bedrettin Dalan ise duruşmaya gelmedi.
Bedrettin Dalan - 14.02.2012
Sivil Memurun Şikayet Mektubu
Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Yeditepe Üniversitesi kurucusu Bedrettin Dalan ve emekli Albay Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 29 sanıklı "İrtica ile Mücadele Eylem Planı" davasının 53.
Bedrettin Dalan - 13.02.2012
Dursun Çiçek'ten "Andıç" Tepkisi
16 duruşmadan men cezası alan tutuklu sanık Serdar Öztürk ise duruşmaya katılmadı. 2. Ergenekon Davası'nın tutuklu sanığı bu davanın tutuksuz sanığı Hasan Ataman Yıldırım da duruşmada hazır bulundu. Hakkında yakalama kararı çıkarılan Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler ve kırmızı bültenle aranan sanıklar Tümgeneral Mustafa Bakıcı ile Bedrettin Dalan'ın da aralarında bulunduğu 15 tutuksuz sanık ise duruşmaya katılmadı.
Bedrettin Dalan - 13.02.2012
Andıç Sanığı: İnternet Kafelerden Yazarlara Mail Atma Bana da Tuhaf Geldi
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen internet andıcı davasının 52. duruşmasında; Hasan Iğsız, Mehmet Otuzbiroğlu, Mehmet Eröz, İsmail Hakkı Pekin, Hıfzı Çubuklu, Alaattin Sevim, Sedat Özüer, Ziya İlker Göktaş, Dursun Çiçek, Fuat Selvi, Hulusi Gülbahar, Cemal Gökçeoğlu, sivil memur Mehmet Bülent Sarıkahya ve eski Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Deniz Yıldırım hazır bulundu. Üslubu ve konuşma içeriği nedeniyle 16 duruşmaya girmesi yasaklanan tutuklu sanık Serdar Öztürk 'ün katılamadığı duruşmaya, hakkında yakalama kararı bulunan Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler ve kırmızı bülten ile aranan firari sanıklar Mustafa Bakıcı ve Bedrettin Dalan gelmedi.
Bedrettin Dalan - 09.02.2012
İnternet Andıcı Davasında Tutuksuz Sanıklar Savunma Yapıyor
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen İnternet andıcı davasının 51. duruşmasında Hasan Iğsız, Mehmet Otuzbiroğlu, Mehmet Eröz, İsmail Hakkı Pekin, Hıfzı Çubuklu, Alaettin Sevim, Sedat Özüer, Ziya İlker Göktaş, Dursun Çiçek, Fuat Selvi, Hulusi Gülbahar, Cemal Gökçeoğlu, sivil memur Mehmet Bülent Sarıkahya ve eski Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Deniz Yıldırım hazır bulundu. Üslubu ve konuşma içeriği nedeniyle 16 duruşmaya girmesi yasaklanan tutuklu sanık Serdar Öztürk 'ün katılamadığı duruşmaya, hakkında yakalama kararı bulunan Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler ve kırmızı bülten ile aranan firari sanıklar Mustafa Bakıcı ve Bedrettin Dalan gelmedi.
Bedrettin Dalan - 09.02.2012
İnternet Andıcı Sanığı Meryem Kurşun : Ben Kader Kurbanıyım
"İrticayla Mücadele Eylem Planı Davası"yla birleştirilen "İnternet Andıcı Davası"nın 51. duruşması görülmeye devam ediyor. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'deki duruşmaya, tutuklu sanıklar emekli Albay Dursun Çiçek, Mehmet Deniz Yıldırım, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, Korgeneral Mehmet Eröz ve tümgeneral Hıfzı Çubuklu'nun da aralarında bulunduğu 13 tutuklu sanık katıldı. 16 duruşmadan men cezası alan tutuklu sanık Serdar Öztürk ise duruşmaya katılmadı. 2. Ergenekon Davası'nın tutuklu sanığı bu davanın tutuksuz sanığı Hasan Ataman Yıldırım da duruşmada hazır bulundu. Hakkında yakalama kararı çıkarılan Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler ve kırmızı bültenle aranan sanıklar Tümgeneral Mustafa Bakıcı ile Bedrettin Dalan'ın da aralarında bulunduğu 10 tutuksuz sanık ise duruşmaya katılmadı.
Bedrettin Dalan - 23.01.2012
"Dink Cinayeti Aydınlanmadan Bana da Huzur Yok"
Nedim Şener, "Ergenekon' davası sanığı, şu an MİT İzmir Bölge Başkanı Özer Yılmaz, Valilikte Hrant Dink'i tehdit etti. Başbakan'a cinayet işlendikten sonra sunulan şemalar var. Kitabımda yayımlanan bu şemayı Ali Bayramoğlu'ndan almıştım ve yayımladım. Sadece kitabımdaki bu şemaya bakılarak bile dava 'Ergenekon'la birleştirilebilirdi. Bunu Zekeriya Öz'e de söyledim, ancak davalar birleştirilmedi. Kafes Eylem Planı da Dink davasının Ergenekon'la birleştirilmesine yetecek niteliktedir. Firari sanık Bedrettin Dalan'a 'kaç' diyen Özer Yılmaz sanıktır" diye konuştu.
Bedrettin Dalan - 23.01.2012
Nedim Şener: Rahip Santoro Cinayeti, Dink Cinayetinin Provasıdır
Sanık Şener, Ergenekon davası sanığı olan ve şu an MİT İzmir Bölge Başkanı Özer Yılmaz'ın, valilikte Hrant Dink'i tehdit ettiğini iddia ederek, "Başbakan'a, cinayet işlendikten sonra sunulan şemalar var. Kitabımda yayınlanan bu şemayı Ali Bayramoğlu'ndan almıştım ve yayınladım. Sadece kitabımdaki bu şemaya bakılarak bile dava Ergenekon'la birleştirilebilirdi. Bunu Zekeriya Öz'e de söyledim, ancak davalar birleştirilmedi. Kafes Eylem Planı da Dink davasının Ergenekon'la birleştirilmesine yetecek niteliktedir. Firari sanık Bedrettin Dalan'a 'kaç' diyen Özer Yılmaz sanıktır.
Bedrettin Dalan - 23.01.2012
Şener: Başbakan ve Adalet Bakanına Dink Cinayeti Aydınlanmadan Huzur Yok
SİLİVRİ AŞKLARI ÖLDÜREMİYOR Şener, cezaevinin kendisine pek çok şey öğrettiğini belirterek, "Silivri aşkları öldüremiyor, gerçekleri de saklayamıyor. Adaletin çatladığını gördüğümüz bir süreçten geçiyoruz. Adalet mülkün temeliyse,adaletsizlik o mülkü çatlatacaktır. Başbakan ve Adalet Bakanı Dink cinayeti aydınlanmadan huzur yok dedi. Bana da huzur yok" dedi. Şener, Başbakanın Dink davasının Ankara'nın karanlık dehlizlerinde kaybolmayacağını söylediğini hatırlatarak, 2 Aralık 2008 tarihli Başbakan imzalı Dink cinayetinde 2 polisin sorumlu olduğuna dair raporun çok önemli olduğunun altını çizdi. BİZDEN BABA OLUR AMA TERÖRİST OLMAZ Şener, Ergenekon davası sanığı MİT'çi Özer Yılmaz'ın valilikte Hrant Dink'i tehdit ettiğini öne sürerek, "Başbakana cinayet işlendikten sonra sunulan şemalar var. Kitabımda yayınlanan bu şemayı Ali Bayramoğlu'ndan almıştım ve yayınladım. Sadece kitabımdaki bu şemaya bakılarak bile dava Ergenekon'la birleştirilebilirdi. Bunu Zekeriya Öz'e de söyledim, ancak davalar birleştirilmedi. Kafes Eylem Planı da Dink davasının Ergenekon'la birleştirilmesine yetecek niteliktedir. Firari sanık Bedrettin Dalan'a 'kaç' diyen Özel Yılmaz sanıktır" dedi.
Bedrettin Dalan - 22.01.2012
Çarşının En Eski Sahafına Bir Dokun...
6-7 Şubat 1950'de bu çarşı korkunç biçimde yandı. 18 tane dükkan tamamen yandı, dünya kadar kıymetli kitap kül oldu. O zaman Valilik ve Belediye Başkanlığı birdi ve o günkü Belediye Başkanı Fahrettin Kerim Gökay buraya geldi, o zamanki ağabeylerimize, 'Siz bu arsalarınızı Belediyeye bağışlayın, biz çarşıyı yeniden yapalım' dedi. Belediye bugünkü şekliyle bu binaları yaptıktan sonra hak sahiplerine sembolik bir kirayla verdi. Çünkü bir kültür hizmeti yapılıyor burada. 3 Ekim 1952 döneminde bu çarşı bu haliyle yeniden açıldı. Bu centilmenlik anlaşması, Bedrettin Dalan Belediye Başkanı oluncaya kadar devam etti.
Bedrettin Dalan - 19.01.2012
Birinci Ergenekon Davasında 209'uncu Duruşma
DALAN'IN AVUKATININ TALEBİ Duruşmada, Mahkeme başkanı Hasan Hüseyin Özese, Araştırmacı-gazeteci Talip Doğan Karlıbel'in tanık olarak dinlenmesi için kürsüye çağırdı. Başkan Özese, tanığın ifadesi sırasında İrticayla Mücadele Eylem Planı davası firari sanığı Bedrettin Dalan'ın avukatı Oğuzcan Bahar'ın tanığının ifadesinin alınması sırasında duruşma katılma talebi olduğunu ancak kendisinin davanın hiçbir tarafında olmadığını ifade ederek duruşmaya avukat olarak değil sadece izleyici olarak katılabileceğini ifade etti.
Bedrettin Dalan - 06.01.2012
"Boru"Dan "Kağıt Parçası"Na İlker Başbuğ Dönemi
-SİLAH DEĞİL BORU, PLAN DEĞİL KAĞIT PARÇASI- Başbuğ'un görev süresinde akıllara kazınan çok sayıda önemli cümlesi olmuştu. Ancak özellikle iki açıklaması uzun süre kamuoyunda tartışılarak gündemde kaldı. 21 Nisan'da Poyrazköy'de Bedrettin Dalan'ın arazisinde başlayan kazılarda 15′i dolu 22 LAW silahı bulunmuştu.
Bedrettin Dalan - 06.01.2012
Başbuğ'un Skandalları Hiç Bitmedi
LAW DEĞİL BORU 21 Nisan'da Poyrazköy'de Bedrettin Dalan'ın arazisinde başlayan kazılarda 15′i dolu 22 LAW silahı bulunmuştu.
Bedrettin Dalan - 31.12.2011
İşte Cihan'ın 2011'de Fark Oluşturan Haberleri
Cihan Haber Ajansı, 2011 yılında birbirinden çarpıcı haberlere imza attı.
Bedrettin Dalan - 31.12.2011
Mustafa Bakıcı Hakkında Kırmızı Bülten Kararı (1)
İnternet Andıcı Davası'na bakan 13. Ağır Ceza Mahkemesi firari sanık emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı'nın yokluğunda tutuklanmasına ve hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına karar verdi. Mahkeme, davanın firari sanığı Bedrettin Dalan'ın Türkiye'de bulunan mallarına, hak ve alacaklarına el konulmasına da hükmetti.
Bedrettin Dalan - 31.12.2011
Başbuğ Hakkında Suç Duyurusu
İnternet Andıcı Davası'na bakan 13. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıkların savunmalarıyla ilgili beyanlarında ve belgelerde adı geçen Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ hakkında gereğinin takdir ve ifası için CMK. 250 madde ile görevli Yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yazı yazılmasına kararlaştırdı. Mahkeme, emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı'nın yokluğunda tutuklanmasına ve hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına karar verdi. Mahkeme, davanın firari sanığı Bedrettin Dalan'ın vakıf malları hariç kalmak kaydıyla Türkiye'de bulunan mallarına, hak ve alacaklarına el konulmasına hükmetti.
Bedrettin Dalan - 30.12.2011
"İrtica ile Mücadele Eylem Planı" Davasında Yeni Kararlar
Davanın kırmızı bültenle aranmasına karar verilen firari sanığı Bedrettin Dalan'ın, CMK'nın 248.
Bedrettin Dalan - 30.12.2011
Bakıcı'ya Tutuklama Kararı
BEDRETTİN DALAN'I DURUŞMAYA GETİRMEK AMACIYLA MAL VARLIĞINA EL KONULACAK Mahkeme, davanın firari sanığı Bedrettin Dalan'ın 'Bugüne kadar hakkındaki yakalama emrinin infaz edilememiş olması ve kaçak durumunda olması, dolayısıyla savunmasının alınamamış olması da dikkate alınarak duruşmaya gelmesinin sağlanması amacıyla vakıf malları hariç kalmak kaydıyla Türkiye'de bulunan tüm mal varlıklarına ve alacaklarına, sanığın hisseleri miktarıyla sınırlı kalmak ve amaçla orantılı olmak kaydıyla el konulmasını' kararlaştırdı.
Bedrettin Dalan - 30.12.2011
Andıç Davasında Savcı Pekgüzel, Bakıcı İçin Kırmızı Bülten İstedi (2)
Sanık Bedrettin Dalan'ın avukatı Oğuzcan Bahar'ın, dava dosyasında Dalan ile alakalı suçlamanın ayrılması yönündeki talebinin ise her iki dava arasında hukuki ve fiili irtibat bulunması nedeniyle reddine karar verilmesini istedi.
Bedrettin Dalan - 30.12.2011
Tümgeneral Bakıcı Hakkında Kırmızı Bülten İstemi
Pekgüzel, ayrıca kaçak sanıklar Bedrettin Dalan ve Mustafa Bakıcı'nın duruşmaya gelmelerini sağlamak amacıyla CMK'nın 248'inci maddesinin 1'inci fıkrası gereğince, amaçla orantılı olmak üzere Türkiye'de bulunan mallarına, hak ve alacaklarına el konulmasını, gerekirse malların idaresi için kayyum atanmasını talep etti.
Bedrettin Dalan - 30.12.2011
İstanbul Bülteni - 2
? Serpil KIRKESER İstanbul DHA İrticayla Mücadele Eylem Planı Davasıyla birleştirilen İnternet Andıcı Davası'nın 50. duruşması başladı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'deki duruşmaya, tutuklu sanıklar emekli Albay Dursun Çiçek, Mehmet Deniz Yıldırım, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, Korgeneral Mehmet Eröz ve tümgeneral Hıfzı Çubuklu'nun da aralarında bulunduğu 14 tutuklu sanık katıldı. 2. Ergenekon Davası'nın tutuklu sanığı bu davanın tutuksuz saığı Hasan Ataman Yıldırım da duruşmada hazır bulundu. Hakkında yakalama kararı çıkarılan Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler ve emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı ile kırmızı bültenle aranmasına karar verilen Bedrettin Dalan'ın da aralarında bulunduğu 14 tutuksuz sanık ise duruşmaya katılmadı.
Bedrettin Dalan - 30.12.2011
Dursun Çiçek Beraatini İstedi
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen İnternet Andıcı davasının 50'nci duruşmasında Hasan Iğsız, Mehmet Otuzbiroğlu, Mehmet Eröz, Hıfzı Çubuklu, Dursun Çiçek ve Mehmet Deniz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 15 tutuklu sanık hazır bulundu. Hakkında yakalama kararı bulunan Hüseyin Nusret Taşdeler ve Mustafa Bakıcı ile firari sanık Bedrettin Dalan ise duruşmaya katılmadı.
Bedrettin Dalan - 29.12.2011
Yıldızlı Alman Kimliği
KİMLİĞİN BÖYLE KULLANILMASI RAHATSIZ EDİCİ Ancak Akkuş'un ay-yıldız fotoğraflı Alman kimliğinin internete koyulması, başarılı yönetmeni hiç istemediği bir olayın içine de soktu. Kimliğin Türkiye'de 'Bedrettin Dalan'a Alman kimliği' iddialarıyla gündeme gelmesi başarılı yönetmeni üzdü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bedrettin Dalan Haberleri | Bedrettin Dalan Kimdir - Haberler - Sayfa 10 - Bedrettin Dalan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Bedrettin Dalan kimdir, hayatı ve biyografisi. İrtica ile Mücadele Eylem Planı Davası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.3.2021 02:35:26. #1.16#
title