Bediüzzaman Külliyesi'nde Çalışmalar Sürüyor

Bediüzzaman Külliyesi'nde Çalışmalar Sürüyor

Bediüzzaman Külliyesi'nde Çalışmalar Sürüyor
Temsilci - Haberler | Güncel

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde Bediüzzaman Said Nursi adına yapılan külliye inşaatı sürüyor.

Bediüzzaman adına kurulan ilk vakıf olan Bediüzzaman Eğitim, Kültür ve Sanat Vakfı tarafından Şanlıurfa- Karaköprü bölgesinde Bediüzzaman Külliyesi yapılıyor.

Vakfın ilk başkanı ve şimdiki Onursal Başkanı Ahmet Rüzgar tarafından yaptırılan Bediüzzaman külliyesi 8 kattan oluşuyor.

Bediüzzaman Vakfı Başkanı İsmail Zorlu yaptığı açıklamada, "Şanlıurfa Karaköprü Bölgesinde Vakfımızın Onursal Başkanı Ahmet Rüzgar ağabeyimiz tarafından yaptırılan Bediüzzaman külliyesi 8 katlı olarak yapılıyor. Bir katı mahalleye hitap edilecek şekilde Mescid olarak düzenlenecek, Diğer katlarda erkek ve hanımlar için ayrı ayrı olmak üzere sohbet salonları, yemekhane ve dört katı ise öğrencilerin barınmaları amacıyla düşünülmüştür. Vakfımızın bu külliyesine aynı ve nakdi olarak yardım yapmak isteyenlerin (5424530679 ) nolu telefonla irtibat kurabilirler" dedi.

Başkan Zorlu, Bediüzzaman'ınŞanlıurfa'ya verdiği öneme de dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü: "Bediüzzaman hazretleri, 'Eserlerinde Urfa taşıyla toprağı ile mübarektir.Ben onlara dua ediyorum'diyor. Bediüzzaman hazretlerinin bu duasına mazhar olmak için onun eserlerini geniş kitlelere ulaştırmamız gerekiyor. Vakıf olarak her yıl Bediüzzaman'ı anma toplantıları düzenliyoruz. Maddi durumu olmayan öğrenciler için barınma ve burs verme çalışmaları yapıyoruz."
(Kaynak: Gazeteipekyol)

Kaynak: Temsilci

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title