BEDİRHAN GÖKÇE HABERLERİ

Bedirhan Gökçe haber, Bedirhan Gökçe son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bedirhan Gökçe - 22.08.2011
Ramazan Ayı'nda Denizli'ye Yıldız Yağdı
Belediye, her yıl düzenlediği Ramazan Ayı Şenlikleri'ne, bu yıl farklı etkinlikler düzenleyerek nostalji özlemini çeken ve o eski dönemlerde kalan unutulmaya yüz tutmuş Ramazan Ayı eğlencesini yeniden yaşatıyor. Şenliklerin bu yılki adresi ise İncilipınar ve Adalet Parkı oldu. Her gün bir farklı etkinliğin düzenlendiği şenliklerde 3 günde 4 star sahne aldı. Adalet Parkı'ndaki şenliklerde, ilk Bedirhan Gökçe hayranlarıyla birlikte oldu.
Bedirhan Gökçe - 19.08.2011
Kale'de Şiir Dolu Bir Akşam
Bedirhan Gökçe'den Kale'de şiir geçidi
Bedirhan Gökçe - 16.08.2011
Şahinbey Belediyesi Ramazan Etkinlikleri
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Ramazan etkinlikleri kapsamında dünyaca tanınmış hafızların Kuran-ı Kerim ziyafeti sunacağını belirtti. Şahinbey Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Şahinbey Belediyesi olarak düzenlenecek olan geleneksel Ramazan etkinlikleri kapsamında her akşam birbirinden güzel tasavvuf müziği sanatçılarının sahne alacağı bildirildi. 18-25 Ağustos 2011 tarihleri arasında Şahinbey Parkında gerçekleştirilecek olan Ramazan etkinlikleri hakkında bilgi veren Tahmazoğlu, sekiz gün sürecek olan etkinliklere tüm vatandaşları davet ettiğini ifade etti. Her akşam birbirinden güzel tasavvuf müziği sanatçılarının sahne alacağını dile getiren Tahmazoğlu, şunları kaydetti: "Dünyaca tanınmış hafızlar Kuran-ı Kerim ziyafeti sunacaktır. Ramazan etkinliğimizde 18 Ağustos Perşembe sanatçı Sami Özer, Güney Afrika'dan hafız Abdurrahman Sadien, 19 Ağustos Cuma Endonezya'dan Grup Debu, Mısır'dan Hafız Abdülvehhab El Tantawi, 20 Ağustos Cumartesi Ömer Karaoğlu, Mısır'dan Hafız Muhammed Abdurrahman Farac, 21 Ağustos Pazar Erkan Mutlu, Hafız Qari Alper Hamza, 22 Ağustos Pazartesi İbrahim Sadri, Grup Agah Terzioğlu, İran'dan Hafız Rahim Haki, 23 Ağustos Salı Bosna Hersek'ten Zejd Soto, Suudi Arabistan'dan Abdurrahman El Hafez, 24 Ağustos Çarşamba Bedirhan Gökçe, Mısır'dan Dr.
Bedirhan Gökçe - 16.08.2011
Bedirhan Gökçe Eskihisar'a Geliyor
Hüzünlü şiirlerin sesi Bedirhan Gökçe, Gebze Belediyesi Eskihisar Kalesi Ramazan etkinlikleri kapsamında, en sevilen şiirlerini Gebzeliler için seslendirecek
Bedirhan Gökçe - 15.08.2011
Ramazan Sokağı Etkinliklerinde Bedirhan Gökçe Sahne Aldı
Düzce Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla düzenlenen Ramazan Sokağı etkinliklerinde, şiirleriyle tanınan ünlü sanatçı Bedirhan Gökçe sahne aldı.
Bedirhan Gökçe - 12.08.2011
Osmaniye'de Bedirhan Gökçe'ye Büyük İlgi
Osmaniye'de Bedirhan Gökçe rüzgârı esti.
Bedirhan Gökçe - 11.08.2011
Ovit Yayla Şenlikleri Devam Ediyor
Rize'nin İkizdere ilçesinde Ekşioğlu Vakfınca bu yıl 16'ıncısı düzenlenen Ovit Yayla Şenlikleri sürüyor. Ekşioğlu Vakfı Başkanı Ali Ekşi, yaptığı yazılı açıklamada, bu yıl 16'ncısı düzenlenen Ovit Yayla Şenliğinin ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle ilçe merkezinde düzenlendiğini belirtti. Şenlikler kapsamında 5 Ağustos akşamı 1. 5 kilometre uzunluğunda iftar sofrası kurulmasının ardından şenliklerin müzik eğlence programı ile devam ettiğini ifade eden Ekşi, şunları kaydetti: "Şenliklerin ilk 6 gününde Bedirhan Gökçe, Ahmet Ekşi, Onay Şahin, Cimilli İbo, Yasemin Yıldız, Abidin Yerebakan, Ayhan Alptekin, Zeki Uçkan, Sait Uçar, Gülseren Gül, Ali Ercan, Erol Şahin, Sevim Akın, Yusuf Saral, Hasan Yılmaz, Seyfettin Çakıral ile İbrahim Ekşi sahne aldı.
Bedirhan Gökçe - 11.08.2011
Adana'da "Afrika'ya Yardım" Çağrısı
Adana Valisi İlhan Atış, "Afrika'da 29 bin çocuk hayatını kaybetti. bizim iki ilçemiz kadar. Bu tablo karşısında duyarsız kalamayız" dedi. Vali Atış, Sağlık Mensupları Derneğince (SAMEDER) bir otelde düzenlenen iftar yemeğindeki konuşmasında, doktor, eczacı, diş hekimi ve tüm sağlık mensuplarını açlık çeken Afrika ülkelerine yardım yapmaya davet etti. Afrika ülkelerinde insanların açılıktan yaşamını yitirdiğine dikkat çeken Vali Atış, "Afrika'da 29 bin çocuk hayatını kaybetti. Bizim iki ilçemiz kadar. Bu tablo karşısında duyarsız kalamayız. Başbakanlığımızın emri gereği yardım kampanyası başlattık. Bütün kurumlarımızın ciddi desteği var. SAMEDER'in de bir yardım kampanyası başlattığını gördüm. Desteklerinizi bekliyorum" diye konuştu. Adana SAMEDER Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Öngel ise, dernek olarak Afrika'da Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde sağlık taramaları yaptıklarını, bu çalışmayı sorumluluk olarak gördüklerini belirterek, "Bu bir ekip çalışmasıdır. Bireysel çalışmalar ancak bir noktaya kadardır. Gerçekleştirdiğimiz tüm bu faaliyetlerde hekimler, diş hekimleri, eczacılar, tıbbi mümessiller ve sağlık çalışanları görev alıyor" dedi. Ramazan ayının şefkat ve merhamet ayı olduğunu söyleyen Öngel, "Gönüllerin yumuşadığı sabır ve hoşgörünün öne çıktığı bu günlerde başkaları için yaşamayı hatırlıyoruz. Kuraklık nedeniyle bulundukları yerlerden göç etmek zorunda kalan ve tek umutları mülteci kamplarında bir parça ekmek ve su sayesinde hayatta kalabilmek olan insanların durumunu hepimiz biliyoruz. Kimse Yok mu Derneği ile ortaklaşa başlattığımız yardım kampanyasına bütün sağlık mensuplarını katkıda bulunmaya davet ediyorum" dedi. Programda sanatçı Bedirhan Gökçe şiir dinletisinde sunarken, etkinliğe katkıda bulunanlara da plaket verildi.
Bedirhan Gökçe - 10.08.2011
Bedirhan Gökçe Yarın Akşam Osmaniyelilerle
Sevilen Şiir Yorumcusu Bedirhan Gökçe Yarın Akşam Osmaniyelilerle Buluşacak
Bedirhan Gökçe - 10.08.2011
Orhan Hakalmaz Kale'ye Çıkacak!
Gebze Belediyesi tarafından düzenlenen Eskihisar Ramazan etkinliklerinde, 13 Ağustos Cumartesi gecesi, türkülerin ve deyişlerin kadife sesli solisti Orhan Hakalmaz, en seçkin eserlerini Gebzeli müzikseverler için seslendirecek Talha Uğurluel ve Reha Yeprem'in peygamber sevgisi konulu konferans ve şiir dinletisiyle start alan Kale'de Ramazan etkinlikleri; Bosnalı çocuklardan oluşan ilahi korosunun konseriyle devam etti. Kale'yi dolduran yüzlerce Gebzeliye müzik dolu unutulmaz bir akşam yaşatan Bosna Hersek Sultan Fatih Mehmet Korosu'nun ardından 13 Ağustos Cumartesi günü Türk halk müziğinin farklı sesi Orhan Hakalmaz Kale'de sahne alacak. Saat 22.00'de başlayacak konserde Hakalmaz, Anadolu'nun farklı yörelerinden derlediği türkü ve deyişleri, kadife sesiyle Gebzeli sanatseverler için seslendirecek. Eskihisar'da düzenlenecek Ramazan gecelerinde ayrıca 15 Ağustos Pazartesi saat 22.00'de Tuncay Akay, 18 Ağustos Perşembe saat 22.00 Bedirhan Gökçe, 23 Ağustos Salı saat 22.
Bedirhan Gökçe - 08.08.2011
Boşnak İlahi Korosu Gebzelilerle Buluşuyor
Dünyanın dört bir yanında verdiği konserlerle gönüllerde taht kuran Boşnak ilahi korosu; Bosna Hersek Sultan Fatih Mehmet Korosu Eskihisar Kalesi'nde bu akşam (8 Ağustos Pazartesi) Gebzelilerle buluşacak. Saat 21,30'da başlayacak konserde Gebzelilere musiki dolu bir akşam yaşatacak olan koro, Boşnak, Hırvat ve Sırp çocuklarından oluşuyor. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker; Türkçe, Malayca, Boşnakça, Urduca ve Farsça ilahiler seslendirecek Bosna Hersek Sultan Fatih Mehmet Korosu'nu dinlemek üzere tüm Gebzeli hemşerilerini bu akşam tarihi Eskihisar Kalesi'nde davet etti. Eskihisar'da düzenlenecek Ramazan gecelerinde ayrıca; 13 Ağustos Cumartesi saat 22.00'de Orhan Hakalmaz, 15 Ağustos Pazartesi saat 22.00'de Tuncay Akay, 18 Ağustos Perşembe saat 22.00 Bedirhan Gökçe, 23 Ağustos Salı saat 22.
Bedirhan Gökçe - 08.08.2011
Türkiye'nin En Uzun Süreli Kültür-Sanat Etkinliği
MFÖ konseri ile başlayan etkinliklerde; Uğur Işılak, Hilmi Şahballı, Kubat, Yusuf Güney, Bedirhan Gökçe, Sunay Akın, Onur Şan, Esat Kabaklı, Baha, Murat Kekilli, Orhan Hakalmaz, Ezginin Günlüğü, Sinan Özen, Haluk Levent, Bülent Serttaş, Sagopa Kajmer-Kolera, Ayna, Erkan Oğur-İsmail Demircioğlu gibi sevilen sanatçılar konser verdi.
Bedirhan Gökçe - 08.08.2011
Ekşioğlu Ovit Yayla Şenlikleri Sürüyor
Rize'nin İkizdere ilçesinde Ekşioğlu Vakfı tarafından düzenlenen Ovit Yayla Şenliklerinin sürdüğü bildirildi. Ekşioğlu Vakfı Başkanı Ali Ekşi, yaptığı yazılı açıklamada, bu yıl 16'ncısı düzenlenen Ovit Yayla Şenliğinin ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle ilçe merkezinde düzenlendiğini belirtti. Şenlikler kapsamında 5 Ağustos akşamı 1. 5 kilometre uzunluğunda iftar sofrası kurulmasının ardından şenliklerin müzik eğlence programı ile devam ettiğini ifade eden Ekşi, şunları kaydetti: "Her akşam İkizdere Futbol Sahası içerisinde kurulan iftar masalarında iftarını açan vatandaşlar, iftar sonrası düzenlenen konserlerle eğleniyor. Dün akşamki etkinliklerde ise yerel sanatçı Ahmet Ekşi ile şair Bedirhan Gökçe sahne aldı.
Bedirhan Gökçe - 02.08.2011
Eskihisar'da Ramazan Geceleri Başlıyor
BOŞNAK İLAHİ KOROSU GEBZE'DE Etkinliklerin ikinci akşamında Bosna Hersek Sultan Fatih Mehmet Korosu Eskihisar Kalesi'nde konser verecek. Dünyanın 4 bir yanında verdiği konserlerle gönüllerde taht kuran Boşnak ilahi korosu 8 Ağustos Pazartesi günü saat 21.30'da Gebzelilerle buluşacak. 3 farklı milletin (Boşnak, Hırvat ve Sırp) çocuklarından oluşan Fatih Sultan Mehmet Korosu tarihi Eskihisar Kalesi'nde, Türkçe, Malayca, Boşnakça, Urduca ve Farsça ilahiler seslendirecek. Eskihisar'da düzenlenecek Ramazan gecelerinde sırasıyla 13 Ağustos Cumartesi saat 22.00'de Orhan Hakalmaz, 15 Ağustos Pazartesi saat 22.00'de Tuncay Akay, 18 Ağustos Perşembe saat 22.00 Bedirhan Gökçe, 23 Ağustos Salı saat 22.
Bedirhan Gökçe - 02.08.2011
Mamak'ta Ramazan Etkinlikleri Başladı
Mamak Belediyesi, ilçede bir ay boyunca sürecek Ramazan etkinliklerinin startını verdi. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Mamak Pazar alanını ilk günden dolduran vatandaşlar doyasıya eğlendi. Alana kurulan sahnede ilk illüzyon gösterisi sunuldu. Ardından Hacivat Karagöz tiplemesi sahne alırken, Mamak Belediyesi TSM Konservatuvar Bölüm Başkanı Ali Toprak Türk Sanat ve Tasavvuf Müziği'nin birbirinden güzel eserlerini seslendirdi. Toprak'a Mamak Belediyesi kursiyerlerinden oluşan Sema topluluğu, Semazen gösterileri ile eşlik etti. Mamak Belediyesi Ramazan etkinlik alanının ortasına kurulan dönen semazen figürlü havuz da vatandaşlardan ilgi görürken, çocuklar için oluşturulan lunaparkta hem büyükler hem de çocuklar doyasıya eğleniyor. Ali Toprak ile startı verilen etkinliklerde birbirinden ünlü isimler de Ramazan boyunca vatandaşlarla buluşacak. 2 Ağustos'ta Mete İlahi Grubu, 4 Ağustos'ta Talha Candar, 5 Ağustos'ta Halit Alp, 6 Ağustos'ta Süreyya, 9 Ağustos'ta Mustafa Caymaz, 11 Ağustos'ta Emin Kahramandemir, 12 Ağustos'ta Talha Ramazan Doğan, 15 Ağustos'ta Ahmet Özhan, 16 Ağustos'ta Bedirhan Gökçe, 17 Ağustos'ta Minik Dualar, 18 Ağustos'ta Eşref Ziya Terzi sahne alacak.
Bedirhan Gökçe - 31.07.2011
Başkentte "Tasavvuf Geceleri" Yarın Başlıyor
Ankara Büyükşehir Belediyesince, yarın başlayacak Ramazan ayında nostaljik etkinliklerin yanı sıra, Hacı Bayram-ı Veli Camisi'nin bahçesine kurulacak sahnede tasavvuf müziği konserleri düzenlenecek. Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, yarın başlayacak olan Ramazan boyunca, her akşam kurulacak iftar sofralarının yanı sıra birçok etkinlik gerçekleştirileceği bildirildi. Açıklamada, birlik, beraberlik ve dayanışmanın en yoğun yaşandığı onbir ayın sultanı Ramazan ayında Büyükşehir Belediyesinin, bu yıl da 26 farklı noktaya kuracağı iftar çadırlarında Başkentlileri ağırlayacağı kaydedildi. Etkinlikte, Hacı Bayram-ı Veli Cami'nin avlusunda aralarında Sami Savni Özer, Erkan Mutlu ve Ahmet Özhan gibi ünlü sanatçıların da olduğu tasavvuf konserlerinin, şiir dinletilerinin, edebiyat ve fikir sohbetlerinin yer alacağı ifade edildi. Açıklamada, yarın Mustafa Özcan Güneşdoğdu, 2 Ağustosta Erkan Mutlu, 3 Ağustosta Yansımalar, 4 Ağustosta Zeyd Şoto, 5 Ağustosta İbrahim Sadri, 6 Ağustosta Mustafa Demirci, 7 Ağustosta Aykut Kuşkaya, 8 Ağustosta Latif Öz, 9 Ağustosta Burcu Karadağ, 10 Ağustosta Göksel Baktagir, 11 Ağustosta Orhan Çakmak, 12 Ağustosta Fatih Koca, 13 Ağustosta Sami Savni Özer, 14 Ağustosta Ahmet Özhan, 15 Ağustosta Bedirhan Gökçe, 16 Ağustosta Eşref Ziya Terzi, 17 Ağustosta Ekrem Vural, 18 Ağustosta Ömer Karaoğlu, 19 Ağustosta Ertuğrul Erkişi, 20 Ağustosta Minik Dualar, 21 Ağustosta Ahmet İnan-Yasin Tanrıöver, 22 Ağustosta Grup Endişe ve Grup Elest, 23 Ağustosta Fatih Çalımlı ve Ensar Kardeşler, 24 Ağustosta Hasan Sağındık tarafından tasavvuf müziği konseri verileceği ve 25 Ağustosta da (Kadir gecesi öncesi) Kur'an-ı Kerim tilaveti okunacağı bildirildi.
Bedirhan Gökçe - 29.07.2011
Fasl-I Ramazan'da İlkler Üsküdar'da
Ramazan Etkinlikleri İle Her Yıl Adından Söz Ettiren Ve İlklere İmza Atan Üsküdar Belediyesi Bu Yıl Da Gelenekselleşen Etkinliklerinin Yanı Sıra Birçok Yeniliğe İmza Atıyor.
Bedirhan Gökçe - 29.07.2011
Ramazan Coşkusu Merinos Park'ta Yaşanacak
Her gece ayrı bir coşku Ramazan ayını her gününü ayrı bir coşku içinde geçirmeyi amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, etkinlik takvimi kapsamında vatandaşları farklı sanatçılarla buluşturuyor. Ahmet Feyzi'nin Tasavvuf Müziği Konseri ile start alacak etkinliklerde, Bedirhan Gökçe, Ahmet Şahin, Ümit Tokcan, Hüseyin Taşçeşme, Sinan Topçu, Nurettin Çelik, Veysel Bilen, İbrahim Sadri, Yücel Arzen, Tanini, Halil Çay, Orhan Hakalmaz, İstanbul Sazendeleri, Sami Savni Özer, Mesut Yavaş, Sırrı Yunus, İbrahim Benlioğlu, Uğur Aslan ve Kadir Arı, Bursalılarla buluşacak.
Bedirhan Gökçe - 29.07.2011
Bursa'da Ramazan Mahallesi Oluşturuldu
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Temaşa-i Ramazan programıyla, 11 ayın sultanı Ramazan, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve paylaşma duygularının yanında konser ve etkinlikle coşku içinde geçecek. Merinos Park'ta, Osmanlı mimarisini andıran stantlardan oluşturan Ramazan Mahallesi'nde çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Ramazan coşkusu şehrin muhtelif yerlerindeki programlarla genele yayılacak. Osmanlı'da mahya geleneğinin ilk olarak Bursa'da başlaması sebebiyle Kestel, Gürsu, Gemlik ve Mudanya'daki birer camide mahyalar kurulacak. Ayrıca Ulu Cami, Yeşil Cami, Emirsultan Camii, Murat Hüdavendigar Camii, Muradiye Camii, Yıldırım Camii ve FSM Edebali Camii'nin mahyalarla süslenecek. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Merinos Parkı'nda düzenlediği basın toplantısında Ramazan ayı boyunca 'Temaşa-i Ramazan' programı çerçevesinde gerçekleştirilecek etkinlikler ve yapılacak sosyal hizmetler hakkında bilgi verdi. Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ tarafından organize edilen etkinliklerde hiçbir masraftan kaçınmadıklarını kaydeden Başkan Altepe, "Ramazan ayı, coşku, heyecan ve bereketin yanında, paylaşma duygularımızı en üst seviyeye çıkarıyor. Bu ayda yardımlaşmalar artıyor, toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerini sergiliyoruz. Bir ay boyunca dirlik, düzen ve huzuru hissediyoruz. Bu geleneksel coşkunun sürekliliğini korumak için yerel yönetimler olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. " dedi. Ramazan eğlencelerinin merkezinin bu yıl da Merinos Park olduğunu kaydeden Başkan Altepe, park içerisine iftar sonrası vatandaşların her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir Ramazan Mahallesi kurulduğunu söyledi. Osmanlı mimarisini andıran startlardan oluşan Ramazan Mahallesi'nde ticari alışveriş mekânlarının yanında sivil toplum örgütleri ve vakıfların da kendilerini tanıtma faaliyetleri yapabilecekleri mekanlar oluşturuldu. Başkan Altepe, tasavvuf müziğinden, animasyon gösterilerine, karagöz-hacivat oyunlarından, tiyatroya, orta oyunundan, faslı ramazan konserlerine, saz ekibinden, sanatçılara, sema gösterilerine kadar birçok farklı etkinliğin Ramazan ayında Bursalılarla buluşacağını kaydetti. RAMAZAN'DA BursaLILAR ETKİNLİĞE DOYACAK Ramazan ayı boyunca Ahmet Feyzi'nin tasavvuf müziği konseri ile start alacak etkinliklerde, Bedirhan Gökçe, Ahmet Şahin, Ümit Tokcan, Hüseyin Taşçeşme, Sinan Topçu, Nurettin Çelik, Veysel Bilen, İbrahim Sadri, Yücel Arzen, Tanini, Halil Çay, Orhan Hakalmaz, İstanbul Sazendeleri, Sami Savni Özer, Mesut Yavaş, Sırrı Yunus, İbrahim Benlioğlu, Uğur Aslan ve Kadir Arı, Bursalılarla bir araya gelecek.
Bedirhan Gökçe - 29.07.2011
Başkent "11 Ayın Sultanına" Hazır
Esra Duman - Başkentin ilçeleri, "11 Ayın Sultanı Ramazan"da, Ankaralılar'a çeşitli etkinlikler sunacaklar. Hazreti Muhammed'in (SAV) ifadesiyle "Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem ateşinden kurtuluş" olan ramazan, oruç tutmanın yanı sıra toplumsal dayanışmanın ve paylaşmanın en yoğun yaşandığı, birlik ve beraberlik duygularının kuvvetlendiği, İslam alemi için kutsal bir ay. Bu ayda, maneviyatın yanı sıra toplumdaki birlik ve beraberliği yaşatmak amacıyla ilçe belediyeleri Ankaralılar'a çeşitli etkinliklerin yer aldığı programlar hazırladı. Geleneksel hale gelen ramazan etkinlikleri arasında iftar çadırları, sahne gösterileri, ilahi ve musiki konserleri, şiir dinletileri ve ramazan eğlenceleri gibi bir çok aktivite yer alıyor. -KEÇİÖREN Keçiören Belediyesi'nce düzenlenen, "Dünyanın Ramazanı Keçiören'de" sloganıyla başlatılan ve geleneksel hale getirilen "3. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri", Keçiören'de 30 ülke ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen hemşehri dernekleriyle ramazan coşkusu kardeşlik duygularıyla yaşanacak. Keçiörenliler, Kuyubaşı Fatih stadı'nda gerçekleştirilecek etkinlikte farklı ülke sanatçılarını, yöresel kıyafetleri ve ilahi gruplarını, semazen gösterilerini, gölge oyunu Karagöz ve Hacivat'ı, şiir dinletileri ve kukla gösterilerini izleme fırsatı bulacak. Bosna-Hersek, Filistin, Afganistan, Birleşmiş Arap Emirlikleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İran, Kosova, Azerbaycan, Türkmenistan, Senegal, Kırım, Başkurdistan, Güney Afrika, Nijerya, Moldova, Suriye gibi birçok ülkeden gelecek konuklarla ramazan gecelerinde "kardeşlik köprüsü" kurulacak. Etkinlik alanında aynı zamanda Bolu, Kırşehir, Çankırı, Çorum, Erzurum, Kırıkkale ve Ankara dernekleri ile Karadenizliler Kültür Dayanışma Derneği çeşitli etkinliklerle sahne alacak. "3. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri", 1 Ağustos pazartesi günü iftarın ardından belediye binası karşısında gerçekleştirilecek "Türkler Dans Gösterisi" ile başlayacak. Ramazan çadırı yerine mahallelerde iftar sofraları düzenleyen Keçiören Belediyesi, 10 mahallede gerçekleştireceği iftar sofralarında Ankara'nın ve Keçiören'in yöneticileri ile vatandaşları bir araya getirmeyi hedefliyor. Aynı zamanda vatandaşların daha temiz ve huzurlu bir şekilde ibadetlerini yapabilmeli için camilerin genel temizliğini yapılarak, Ramazan ayını güzel karşılayacak. -ETİMESGUT Etimesgut Belediyesi de, ramazan hazırlıkları kapsamında belediye binası yanına kurulacak iftar çadırında 2 bin kişiye sıcak yemek vermeyi hedefliyor. Belediye, aşevinden yaşlı, engelli, hasta ve muhtaç sahiplerinin evlerine yemek servisini ramazan ayında da sürdürecek. Aynı zamanda ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında da bulanacak belediye, ramazan ayında kültürümüzü ve geleneklerimizi yaşatmayı planlamış bir şekilde meddah gösterisi, fasıl dinletisi, semazen gösterisi, halk oyunları, jonklör gösterisi, İbiş ile Memiş ve Nasrettin hoca gösterisi sunulacak. Gösteriler, Eryaman Pazar yeri, Eryaman Lisesi karşısı, Elvankent Atakent Sosyal Tesisleri, Elvankent pazar yeri, Emirler Salı Pazar Yeri ve Etiler Pazar Yeri'nde 21. 00-23. 30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. -MAMAK Mamak Belediyesi ise ilçe sakinlerine nostaljik ramazan eğlencesi yaşatma sözü veriyor. Mamak Pazar alanına kurulacak "Ramazan Festivali"nde Ankara Evi görünümlü stantlarda musiki dinletisi, iftar programları, söyleşiler ve orta oyunlarla eski ramazan gelenekleri hatırlatılacak. Mamaklılar, festivalde Türk Tasavvuf Musikisi ve Türk Tasavvuf Müziği konserlerinde sahne alacak Ahmet Özhan ve Bedirhan Gökçe'nin eserleriyle hoşça vakit geçirecek.
Bedirhan Gökçe - 24.07.2011
1. Divriği Tanıtım Etkinliği
Divriği Kültürel ve Doğal Varlıklarını Koruma Güzelleştirme ve Tanıtma Derneği, 1. Divriği tanıtım etkinliği düzenledi. Etkinlik kapsamında Divriği Ulu Camii bitişiğinde yer alan Daruşşifa içerisinde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Cumhuriyet Üniversitesi Türk Dili ve Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Fatih Mehmet Dervişoğlu, Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Adnan Mahiroğulları, araştırmacı yazarlar Ruhan Özaygün ve Ahmet Mahir Pekşen katıldı. Kaymakam Salih Ayhan, konferansın açılışında yaptığı konuşmada, yeni bir dernek olmasına rağmen böylesine büyük katılımlı bir etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen dernek yönetimine teşekkür etti. Belediye Başkanı Hakan Gök ise belediye olarak ilçeyi tanıtım noktasında her türlü çalışmaya destek olduklarını söyledi. Konferansın ardından Ulu Camii ve Daruşşifası yanında yer alan İmam Hatip Lisesi bahçesinde pilav ikramı yapıldı. İzdihamın yaşandığı pilav dağıtımında vatandaşlar zor anlar yaşadı. Etkinlik kapsamında düzenlenen halk konserinde ise sanatçılar Pınar Dağdelen ve Bedirhan Gökçe sahne aldı.
Bedirhan Gökçe - 17.07.2011
Bedirhan Gökçe Sivas'ta Konser Verdi
Şair, müzisyen ve seslendirme sanatçısı Bedirhan Gökçe, Sivas'ta konser verdi.
Bedirhan Gökçe - 14.07.2011
Ramazan Ayına Doğru
Kütahya'da, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri, Maltepe Mahallesi'ndeki Ressam Ahmet Yakupoğlu Parkı'nda yapılacak. Organizatör firma Çilek Ajans ve HMT Group'tan yapılan açıklamada, etkinliklerin belediye ile ortak hazırlandığı bildirildi. Kütahya halkının hak ettiği programları sunabilmek için çaba gösterildiği ifade edilen açıklamada, şöyle denildi: "Kütahya halkına yepyeni bir heyecan ve Ramazan ayının coşkusunu yaşatmayı, 11 ayın sultanının her akşamında farklı bir etkinlik sunarak bu ayın coşkuyla geçmesini sağlamayı hedefliyoruz. Her akşam en az 3 etkinlik düzenleyeceğiz. Hüner Coşkuner, Bedirhan Gökçe, Mine Koşan, Adil İslamoğlu, Tual, Ozon Orhon, Ahmet Oğuz, Ali Rıza Saltuk, Mehmet Şanlı, Seniha, Ciguli gibi tanınmış sanatçıların yanı sıra yerel sanatçılarımız sahne alacak.
Bedirhan Gökçe - 22.06.2011
Bedirhan Gökçe İle Şiir ve Türkü Dolu Bir Gece
Konya Büyükşehir Belediyesi Kültürpark Akşamları, Altınbaşak Kültür Ve Sanat Festivali'nde Bedirhan Gökçe İle Şiir Ve Türkü Dolu Bir Akşam Yaşandı.
Bedirhan Gökçe - 20.06.2011
Kültürpark Akşamları’nda Yusuf Güney Sahne Aldı
ETKİNLİKLER DEVAM EDİYOR Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 100 Gün 100 Etkinlik programları kapsamında düzenlenen Kültürpark Akşamları, Altınbaşak Kültür ve Sanat Festivali'nde; 20 Haziran Pazartesi günü Urfa Sıra Gecesi, 21 Haziran Salı akşamı Bedirhan Gökçe, 22 Haziran Çarşamba akşamı Ahmet Kurt konseri, 23 Haziran Perşembe akşamı Sunay Akın, 24 Haziran Cuma akşamı Mustafa Durmuş konseri, 25 Haziran Cumartesi akşamı Bekçi Murto isimli tiyatro, 26 Haziran Pazar akşamı Nasreddin Hoca Günümüzde isimli tiyatro, 27 Haziran Pazartesi akşamı Burak Abiyle Çocuk Şarkıları, 28 Haziran Salı akşamı ise Ney Konseri yer alacak.
Bedirhan Gökçe - 07.06.2011
Hem Çok Okudular Hem de Yılın Enlerini Seçtiler
Bursa Kükürtlü Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulu'nun geleneksel hale gelen 'Türkiye'de en çok biz kitap okuyoruz' projesi kapsamında en çok kitap okuyan öğrenciler ile '2011 yılı Türkiye'nin en başarılı kişileri' ödüllendirildi. BTSO binasında düzenlenen ödül törenine Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, sevilen şiir yorumcusu Bedirhan Gökçe, Yücel Paşmakçı, Hasan Basri, Okul Müdürü Kubilay Demirhan, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Bedirhan Gökçe - 27.05.2011
Pazaryeri'nde Şiir Dinletisi
Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde, Hilmi Duralioğlu Anadolu Lisesinde şiir dinletisi düzenlendi.
Bedirhan Gökçe - 25.05.2011
Adana Sameder Eczacıları Buluşturdu
Adana Sağlık Mensupları Derneği (Adana SAMEDER) Eczacılık Günü etkinlikleri çerçevesinde program düzenledi. Hilton Oteli'nde gerçekleşen programda konuşan Adana SAMEDER Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Turgay Öngel, eczacıların hastaların teşhisinden tedavisine, reçete edilen ilaçların hastalar tarafından doğru bir şekilde kullanılmasından hastaların şifaya kavuşmasına kadar geçen süreçte çok önemli bir görevde bulunduklarını söyledi. Eczacıların ilaç ve sağlık danışmanlığı hizmetiyle de tedavi halkasının tamamlanmasına destek olduklarını vurgulayan Öngel, "Eczacılarımızın gerçekleştirdiği bu hizmetler hem halka hem hakka yönelik çok ulvi bir hizmettir. Bunun karşılığı maddi olarak ölçülemez. " dedi. Adana Sağlık Mensupları Derneği olarak kurulduğu günden bu yana çok önemli faaliyetlere imza attıklarını vurgulayan Öngel, "Biz dernek olarak Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde 3 defa sağlık taraması gerçekleştirdik. Toplamda yaklaşık 15 bin civarında hastanın muayenesi yapılıp, tedavileri düzenlendi, 300 civarında cerrahi operasyon yaptık, 150 bin dolardan fazla değere sahip ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Bu ilaçların toplanmasında bizlere değerli katkılarını esirgemeyen Adana Eczacılar Odası'na teşekkür etmeyi bir borç biliyorum. " İfadesini kullandı. Yapılan hizmetlerin ekip çalışması olduğunu vurgulayan Öngel, "Bireysel çalışmalar ancak bir noktaya kadardır. Gerçekleştirdiğimiz tüm bu faaliyetlerimizde hekimler, eczacılar, tibbi mümessiller ve diğer sağlık çalışanları birlikte görev almaktadırlar. Dernek olarak temel düşüncemiz; hangi görüş ve düşünceden olursak olalım, ortak paydalarda buluşarak, bir sinerji oluşturarak tüm insanlığın elinden tutabilmektir. İnanıyorum ki sizlerin katkısı, gayreti ve desteği ile daha birçok projeyi inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz. " ifadesinin kullandı. Eczacılar Odası eski Başkanı Burhanettin Bulut ise 10 yıl oda başkanlığını yaptığına dikkat çekerek, "SAMEDER'in yaptığı bu hizmet herkesin yapması ve destek olması gereken hizmet. SAMEDER'in yaptığı hizmetler değerli ve kıymetli hizmetler. " dedi. Dernekler gönüllük esasına dayalı olduğu için sağlıkçılar için çok daha anlamlı olduğunu vurgulayan Bulut, "Günümüzde hekimlerimizin ve eczacıların yaşadığı sıkıntılar ortada. Hepsi parayla özdeşleştiriliyor. Bizler toplum karşısında sağlık çalışanları olarak bu yaptığınız çalışmalarla anılırsak her halde sorunlarımızı halletmek daha kolay olacaktır. " şeklinde konuştu. Adana Eczacılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Eczacı Mürsel Yalbuzdağ ise Adana SAMEDER'in çalışmalarını ve etkinliklerini hayranlıkla izlediklerini söyledi. Yalbuzdağ, "Eczacılar odası olarak da elimizden geldiği kadar destek vermeye çalışıyoruz. Bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz. " ifadesini kullandı. Programda Eczacılar Odası eski Başkanı Burhanettin Bulut, Uzman Eczacı Akın Yılmaz ve Yusuf Türktan'a Hizmet Ödülü verilirken, Eczacı Mete Çalışkan'a da Vefa Ödülü takdim edildi. Etkinlikte Bedirhan Gökçe de şiir dinletisinde bulundu.
Bedirhan Gökçe - 11.05.2011
Alparslan Üniversitesi Bahar Şenlikleri Başladı
Muş Alparslan Üniversitesi tarafından bu yıl 3. düzenlenen Geleneksel Bahar Şenlikleri, şenlik yürüyüşü ile başladı. Eğitim Fakültesi önünde şenlik yürüyüşü ile başlayan etkinlikler 3 gün boyunca devam edecek. Etkinliklere Gökmen, Berdan Mardini ve Bedirhan Gökçe gibi sanatçılar da katılacak.
Bedirhan Gökçe - 06.05.2011
Yunus Emre, Kabri Başında Anıldı
Büyük Türk düşünürü ve halk ozanı Yunus Emre, Eskişehir'din Mihalıççık İlçesi'ndeki kabri başında düzenlenen törenlerle anıldı. Eskişehir Valiliği'nin 2- 8 Mayıs 2011 tarihleri arasında gerçekleştirdiği 'Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası' etkinlikleri kapsamında Mihalıççık İlçesi'ne bağlı Yunus Emre Beldesi'nde tören düzenlendi. Yunus Emre'yi anma törenlerine Vali Mehmet Kılıçlar, CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın ile çok sayıda kişi katıldı. Vali Mehmet Kılıçlar ve beraberindekiler, beldede bulunan Yunus Emre'nin birbirine yakın olan 3 ayrı mezarını ziyaret ederek dua okudu. Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar kabir ziyaretinin ardından tören alanında konuşma yaptı. Yunus Emre'nin sevgi insanı olduğunu söyleyerek Vali Kılıçlar şunları kaydetti: "Yunus'un hak ve halk sevgisini öne çıkaran mesajları, ayrılıklar ortamında yürekleri diriltici nefes olmuş, bireysel ve toplumsal sorunların kaynağının ve çözümünün insanda, insanın zihninde ve kalbinde olduğunu söylemiştir. İnsanlığın barış içinde yaşaması için bugün de geçerli tespitlerde ve öğütlerde bulunmuştur. Bu yüzden, Yunus Emre'yi, onun sevgi mesajını tüm dünyaya ulaştırmak insanlık adına bir kazançtır. Yunus Emre'nin insanlığa bakışı, eşref-i mahluk olan insanla başlar. Yunus'ta insan, kendi içinde bir alemdir. Onda, hiçbir varlıkta olmayan bir ruh vardır. Kainatın sırrı ve dört kitabın manası, insanoğlunun içindedir. Yunus Emre'yi yücelten, gönüllerimize taht kurmasını sağlayan ve unutulmazlar arasına koyan ondaki insan sevgisidir. " Konuşmaların ardından, 'Çocukların Gözüyle Yunus Emre' konulu resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Etkinlikler Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu'nun konseri ve şair Bedirhan Gökçe'nin şiir dinletisi ile sona erdi.
Bedirhan Gökçe - 06.05.2011
Uluslararası Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası
Deniz Açık - Büyük Türk düşünürü ve halk ozanı Yunus Emre, kabrinin bulunduğu Eskişehir'in Mihalıççık ilçesine bağlı Yunus Emre beldesinde anıldı. Vali Mehmet Kılıçlar ve beraberindekiler, Yunus Emre'nin kabri başında dua okuduktan sonra tören alanına geçildi. Burada konuşan Kılıçlar, 13. yüzyılın en parlak, en zengin, en coşkulu sevgi elçisi olarak ortaya çıkan Yunus Emre'nin yüzyıllar boyunca insanlığa ayrım gözetmeden sevgi mesajları sunduğunu kaydetti. Yunus Emre'nin gönül insanı ve sevgi aşığı olduğunu ifade eden Kılıçlar, şöyle konuştu: "Yunus, gönül kırmayı büyük günah sayar. O'na göre sevgi var olmanın yegane sebebidir. Yunus Emre, eserleri, sanatı ve hayatıyla Azerbaycan'dan Balkanlara, yüzyıllardan beri halkın dilinde olmuş, şöhret ve tesiri bugüne kadar ulaşmıştır. Yunus Emre, 700 yıldır gönlümüzün tercümanı, sevgi medeniyetimizin dilidir. Yunus Emre, Anadolu Selçuklu Devleti döneminde bilim dili olarak kullanılan Arapça'yı, edebiyat dili olarak kullanılan Farsça'yı bir kenara bırakmış Türkçe'yi en güzel biçimde kullanmıştır. Yaşadığımız yüzyılda krizlerle başa çıkmaya çalışan, birbirini anlamayan, sevmeyen, ötekileştiren insanların, birbiriyle savaşan toplumların Yunus'un sevgi çağrısına kulak vermeleri, ülkemizin ve insanlığın O'nun mesajlarını daha iyi anlaması gerekir. " Etkinliğe, CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, Odunpazarı merkez ilçe Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Aydıner, Mihallıççık Kaymakamı Zekeriya Göker, İl Jandarma Komutanı Albay Feyzullah Günal, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Zeynel Ilıca, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan, CHP İl Başkanı Erman Gölet, Yunus Emre belde Belediye Başkanı İsmail Hakkı Yavuz, AK Parti Eskişehir Milletvekili adayları Nabi Avcı, Salih Koca, Ülker Can, Ethem Kalın, Ayten Kızılsu, CHP Eskişehir Milletvekili adayları Gaye Usluer, Azmi Kerman, Muharrem Varlık, MHP Eskişehir Milletvekili adayları Ruhsar Demirel, Mehmet Emin Yeşil, Lütfiye Öztetik ve çok sayıda vatandaş katıldı. Konuşmaların ardından, hafta dolayısıyla düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi. Yunus Emre belde Belediye Başkanı İsmail Hakkı Yavuz, Vali Kılıçlar'a üzerinde Yunus Emre kabartması olan bir tablo hediye etti. Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu'nun konser verdiği etkinlikte, şair Bedirhan Gökçe de Yunus Emre şiirlerini seslendirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bedirhan Gökçe Haberleri | Bedirhan Gökçe Kimdir - Haberler - Sayfa 10 - Bedirhan Gökçe haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Bedirhan Gökçe kimdir, hayatı ve biyografisi. Bedirhan Gökçe'nin Yeni Albümü Çıktı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.6.2021 01:10:20. #1.14#

title