Bedia Süleyman Serpicioğlu Öğrencisinden Sbs'de 500 Tam Puan - Haberler
Haberi Paylaş

Bedia Süleyman Serpicioğlu Öğrencisinden Sbs'de 500 Tam Puan

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Bedia Süleyman Serpicioğlu Öğrencisinden Sbs'de 500 Tam Puan

Önceki gün açıklanan Seviye Belirleme Sınavıda (SBS) Çorlu Bedia - Süleyman Serpicioğlu İlköğretim Okulu öğrencilerinden Miray Akbaş 500 tam puan aldı.

Önceki gün açıklanan Seviye Belirleme Sınavıda ( Sbs ) Çorlu Bedia - Süleyman Serpicioğlu İlköğretim Okulu öğrencilerinden Miray Akbaş 500 tam puan aldı. Miray Akbaş Çorlu'da bulunan devlet okullarında öğrenim gören ve 500 tam puan alan 2 öğrenciden biri oldu.

Bedia Süleyman Serpicioğlu 8-A sınıfı öğrencilerinden Miray Akbaş'ın açıklanan SBS sonuçlarına göre 500 tam puan aldığını kaydeden Okul Müdürü Yaşar Öztürk: "Okul olarak 2012 yılı SBS sınavında büyük başarı gösterdik. Okulumuzdan 30 öğrencimiz 400 ve üzerinde puan aldı. Öğrencilerimiz planlı çalışmanın sonucunu bu sınavla göstermiş oldular. Okul olarak Çorlu'da başarının adresi olarak görülüyoruz. Kayıt döneminde okulumuza olan ilgi de bunun bir göstergesi" dedi.

500 tam puan alan Bedia - Süleyman Serpicioğlu İlköğretim Okulu öğrencisi Miray Akbaş ise, başarısını planlı ve düzenli ders çalışmaya borçlu olduğunu ifade ederek: "Sınavı kendime sorun etmemeye ve her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Derslerimi günü gününe planlı olarak çalıştım. Eksiğim olan konuları çalışma panoma not ederek vakit buldukça bu eksik konularımı tamamladım. Bol bol deneme sınavı çözerek tecrübemi arttırdım" diye konuştu.

Kendisini için harcanan emeklerden ötürü önce ailesine ve öğretmenlerine teşekkür eden Miray Akbaş: "Öncelikli olarak Kabataş Anadolu Lisesi ve Kadıköy Anadolu Lisesi'ni tercih edeceğim. Ayrıca Robert Koleji ve Koç Lisesi için de bursluluk başvurusu yapacağım" şeklinde konuştu.

8. sınıflar SBS sınavında 500 tam puan alarak Çorlu birinciliğini paylaşan Miray Akbaş gelecekte diplomat olmak istediğini de sözlerine ekledi.

(SŞ - )

14.07.2012 13: 14: 19

TSI

NNNN - TEKİRDAĞ

Bedia Süleyman Serpicioğlu Öğrencisinden Sbs'de 500 Tam Puan

Bedia Süleyman Serpicioğlu Öğrencisinden Sbs'de 500 Tam Puan

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title