Bedensel Engelliler Sema Öğreniyor

Bedensel Engelliler Sema Öğreniyor
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Konya Büyükşehir Belediyesi Tarafından İlk Kez Kurulan Sema Okulu'nda Bedensel Engelliler Sema Öğreniyor

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez kurulan Sema Okulu'nda bedensel engelliler sema öğreniyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Sema Okulu'nda eğitim alan 40 kişinin 15'inin bedensel engelli olduğunu belirtti.

Akyürek, büyük bir azimle çalışan engellilerin hem kendi hayatlarına farklılık getirdiklerini hem de örnek olduklarını ifade etti.

Sema Okulu'nun iki ay önce kurulduğunu söyleyen Akyürek, Mevlana'nın barış ve hoşgörü mesajlarının dünyaya sema yoluyla anlatılması amacıyla başlattıkları çalışmanın başarıyla devam ettiğini kaydetti.

Akyürek, 6 aylık periyotlar halinde devam edecek proje kapsamında haftada 3 gün teorik ve pratik çalışmalar yapıldığını anlattı.

Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içinde bedensel engellileri toplum içine çıkarmak için çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirterek, son olarak hayata geçirilen Sema Okulu projesinden büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Sema talimlerini yaptıran Postnişin Nadir Karnıbüyük, engelin sadece bedensel olduğunu, ruhlara bir engel bulunmadığını ifade ederek, derslere büyük bir coşkuyla katılan engellilerin eğitimlerini tamamladıktan sonra sema gösterisi yapacaklarını söyledi.

Bir elleri ile tekerlekli sandalyelerini kumanda eden, diğer ellerini kaldırarak sema talimi yapan öğrenciler de engellilerin istedikleri takdirde neleri başarabileceğini göstermek adına yaptıkları çalışmanın önemine dikkat çekti.

(ZMT-MRS-MHD) - KONYA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title