Bedelli Askerlik Meclis'te
Haberler » Politika » Haber

Bedelli Askerlik Meclis'te

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, Bir Süredir Gündemde Olan Bedelli Askerlik Konusu ile İlgili Tartışmaları TBMM'ye Taşıdı.

Bedelli Askerlik Meclis'te

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, bir süredir gündemde olan bedelli askerlik konusu ile ilgili tartışmaları TBMM'ye taşıdı.

Işık, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün cevaplaması istemiyle bugün Meclis Başkanlığı'na yazılı soru önergesi verdi. Önergede, bedelli askerlikle ilgili konuların sık sık gündeme geldiğini hatırlatırken, uygulamada yaşanan temel sorunu öğrenmek istediğini açıkladı. Işık, daha önce çıkartılan bedelli askerlik uygulamalarından kaç kişinin faydalandığını, elde edilen gelirin ne kadar olduğu gibi sorular da da yöneltti:

"2009 yılında bedelli askerlikten yararlanacak vatandaşların sayısı ne kadardır? Bedelli askerlikle ilgili olarak Bakanlığınızda yürütülen bir çalışma var mıdır? Çalışmanın kapsamı ve uygulama planı nasıldır?"

Bu arada Işık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ise öğrenci affından yararlananların askerliklerinin tecil edilmesine yönelik bir çalışma olup olmadığını sordu.

(CİHAN)