Bdp Haberleri

Bdp haber, Bdp son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bdp - 11.04.2018
Tem'de Takla Atan Otomobildeki 1 Kişi Öldü, 4 Kişi Yaralandı
Kaza, saat 18.00 sıralarında TEM Otoyolu'nun Bolu Batı gişeleri mevkiinde meydana geldi. İstanbul istikametine giden Mahmut Dede idaresindeki 34 BDP 143 plakalı otomobil, sürücüsünün  kontrolünden çıkarak refüje çarptı.
Bdp - 11.04.2018
Güncelleme - Anadolu Otoyolunda Trafik Kazası: 1 Ölü, 4 Yaralı
Alınan bilgiye göre, İstanbul istikametine gitmekte olan Mahmut Dede idaresindeki 34 BDP 143 plakalı otomobil, batı gişelerine bir kilometre kala sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bariyerlere çarparak takla attı.
Bdp - 11.04.2018
Anadolu Otoyolunda Trafik Kazası: 1 Ölü, 4 Yaralı
Anadolu otoyolunun Bolu kesiminde otomobilin takla atması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi yaşamını yitirdi, 4 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, İstanbul istikametine gitmekte olan Mahmut Dede idaresindeki 34 BDP 143 plakalı otomobil, batı gişelerine bir kilometre kala sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bariyerlere çarparak takla attı.
Bdp - 16.03.2018
Demirtaş ve Önder'in "Terör Örgütü Propagandası" Davası
İddianameden Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, 17 Mart 2013'te Zeytinburnu'nda BDP organizasyonuyla gerçekleştirilen Nevruz kutlamalarında terör örgütü PKK adına yasa dışı sloganların atıldığı ve parti yöneticilerinin "Öcalan'a özgürlük-Kürtlere statü" yazılı slayt perdesinin önünde konuşma yaptığı belirtiliyor.
Bdp - 15.03.2018
Uzman Çavuşu Şehit Eden Sanıklara 15 Müebbet Hapis İstemi
Akdoğan, katıldığı 2013 yılında Barış ve Demokrasi Partisi'nin (BDP) Hakkari Yüksekova ilçesinde düzenlenen mitinginde örgüt mensuplarını gösteren bir filmin sahneden perdeye yansıtıldığını aktarırken, yanına yanaşan bir kişinin kendisini propaganda yaparak kandırdığını anlattı.
Bdp - 24.02.2018
Halkı PKK'dan Korumak İçin Dbp'den Aday Olmuş
Şeyh Said'in oğlu Selahattin'in torunu Ali Sait Fırat, 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Barış ve Demokrasi Partisi'nden (BDP) Tekman Belediye Başkanı seçildi.
Bdp - 20.02.2018
BDP Batman Eski Milletvekili Ayla Akat Ata Tutuklandı
ARDAHAN Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında açılan soruşturma kapsamında, dün Diyarbakır'da gözaltına alınan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Batman eski Milletvekili Ayla Akat Ata tutuklandı.
Bdp - 20.02.2018
Tunceli'de Dbp'li 4 Yöneticiye 36 Yıl 1 Ay Hapis Cezası
Tunceli Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde BDP İl Başkanı Ergin Doğru, DBP Pertek İlçe eski Başkanı Erdal Kotan, parti yöneticisi Deniz Kazan ve Sinan Kırmızıçiçek hakkında açılan terör örgütü üyeliği ve örgüt propagandası davasının karar duruşması görüldü.
Bdp - 19.02.2018
Ayla Akat Ata Gözaltına Alındı
Eski BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, hakkında “terör örgütü propagandası” suçlamasıyla açılan soruşturma nedeniyle Diyarbakır’da gözaltına alındı.
Bdp - 19.02.2018
Dha Yurt Bülteni-8
Görüntü Dökümü -------------------------- -Çöken inşaat tablası -Genel ve detay görüntüler Haber-Kamera: Erkan BAY/ELAZIĞ, - =============================================== 3)BDP BATMAN ESKİ MİLLETVEKİLİ AYLA AKAT ATA GÖZALTINA ALINDI   BARIŞ ve Demokrasi Partisi (BDP) Batman eski Milletvekili Ayla Akat Ata, Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında açılan soruşturma kapsamında, Diyarbakır'da gözaltına alındı.
Bdp - 19.02.2018
BDP Batman Eski Milletvekili Ayla Akat Ata Gözaltına Alındı
BARIŞ ve Demokrasi Partisi (BDP) Batman eski Milletvekili Ayla Akat Ata, Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında açılan soruşturma kapsamında, Diyarbakır'da gözaltına alındı.
Bdp - 05.02.2018
Türkiye'den AİHM'e Kck/tm Savunması: İç Hukuk Yolları Tüketilmeden Başvurdular
'İÇ HUKUK YOLLARINI TÜKETMEDİLER' Yargılama sırasında vefat eden 3 başvurucunun mağdurluk statüleri bulunmadığı belirtilen savunmada, bu sanıkların başvurularının kabul edilemez bulunması gerektiği ifade edildi. Başvurucuların yakalanma, gözaltına alınma ya da tutuklu bulundurulmalarıyla ilgili iç hukuk düzeyinde tazminat davası açmadıkları belirtilen savunmada, şöyle denildi: "Hükümet, başvurucuların tazminat talebinde bulunma hakkına hala sahip olduklarını ve devam eden davaların neticesini beklemeye gerek olmadığını özellikle belirtmek ister. Hükümet, başvurucuların yakalanma, gözaltına alınma ve tutuklu bulundurulmalarının Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ne aykırı olduğu gerekçesiyle yaptıkları başvurunun, başvurucular tazminat isteminde bulunmadıkları için iç hukuk yolları tüketilmediğinden reddedilmesini talep etmektedir." 'YEREL YÖNETİMLERİ YASA DIŞI AMAÇLARI DOĞRULTUSUNDA YÖNLENDİRDİLER' PKK terör örgütünün değişen koşullar doğrultusunda hedefini gerçekleştirmek için yasa dışı faaliyetlerine KCK adı altında devam ettiği belirtilen savunmada, şu ifadelere yer verildi: "KCK/TM üyeleri, yasa dışı PKK/Kongra-Gel terör örgütünün örgütsel faaliyetlerini düzenlemiş, eylemleriyle ilgili toplantılar organize etmiş ve kararlar almışlardır. Özellikle yerel yönetimler üzerinde KCK yapılanmasından doğan sözde yetkilerini kullanmış ve yerel yönetimleri kendi yasa dışı amaçları doğrultusunda yönlendirmişlerdir. DTP ve BDP adındaki siyasi partiler tarafından yönlendirilen örgüt üyelerinin tutuklanmasını önlemek amacıyla istihbarat hizmetlerine karşı koyacak yöntemler geliştirmiştir.
Bdp - 16.01.2018
Hdp'li Altan Tan Hakkında 15 Yıl Hapis İstemi
Şırnak'ın Uludere ilçesinde 2011 yılında güvenlik güçleri ile girdikleri çatışmada 12 örgüt mensubunun ölü olarak ele geçirilmesi üzerine eylem çağrıları yapıldığını belirten savcı, bu çağrılar üzerine 16 Mayıs 2011 günü Diyarbakır'ın değişik yerlerinde eylemler yapıldığını hatırlattı. Aralarında Altan Tan'ın da bulunduğu yaklaşık 4 bin kişilik bir grubun BDP'ye ait otobüs eşliğinde yasa dışı sloganlar atarak yürüdüğü ve yolu araç trafiğine kapatarak oturma eylemine geçtiklerini kaydeden savcı, bu eylem sırasında ölen örgüt mensupları için saygı duruşunda bulunulduğunu belirtti.
Bdp - 16.01.2018
AK Parti TBMM Grup Toplantısı
-"Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu" Erdoğan, Kaftancıoğlu'nun, CHP ile BDP'nin ortak hareket etmesini kutlayan mesajlar yayınladığına dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Bu konuda tepkiler almış olacak ki hemen CHP'yi BDP ile aynı yola girdi diye eleştiren gerzekler, 'yol doğru yol ona bak sen' diyerek karşı saldırıya geçiyor.
Bdp - 14.01.2018
Dha Yurt Bülteni-4
4 Sınıra askeri sevkiyat HATAY'dan, Suriye'nin Afrin kentindeki terör örgütü PYD/PKK mevzilerine dün top atışları yapılırken, bölgeye de askeri sevkiyat devam etti.
Bdp - 07.01.2018
Hdp Tbmm Grubu:  Aday Olmama Kararını Üzüntü Ama Saygıyla Karşılıyoruz
DİYARBAKIR'da, 2 gün kamp yapan HDP Meclis grubunca yayımlanan sonuç bildirisinde, partisinin kongresinde aday olmayacağını mektupla bildiren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kararıyla ilgili "Aday olmama kararını üzüntü ama saygıyla karşılıyoruz" denildi.  HDP Genel Merkezi'nce, Diyarbakır'da 4-5 Ocak tarihlerinde yapılan partinin Meclis grubunun toplantısıyla ilgili sonuç bildirisi yayımladı. Partinin eş genel başkanlarının ve 12 milletvekilinin eş zamanlı operasyonlarla tutuklandığı 4 Kasım 2016 tarihinden bugüne kadar yaşanan gelişmelerin değerlendirildiği, 2018'in siyasi gündemi kapsamında partinin görevlerinin gözden geçirildiği belirtilen sonuç bildirisinde şöyle denildi: "Grubumuz, parlamentoda ve parlamento dışında faşizmin kurumsallaşmasına karşı dramatik mücadelelerle dolu geçeceği şimdiden görülen 2018'in Türkiye'nin geleceği için belirleyici bir yıl olacağında görüş birliği halindedir ve bu dönemi hak ettiği ciddiyetle karşılama kararlılığı içindedir. Grubumuz, Grup Başkan Vekilimiz ve Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken'in toplantımız başlarken 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmasını partimize yönelik siyasi soykırım dalgasının hız kesmeyeceğine dair güçlü bir işaret olarak görmüştür. Yalnızca son üç gün içinde Baluken'in yanı sıra, Eş Genel Başkan Yardımcımız Aysel Tuğluk 1 yıl 6 ay, Şırnak Vekilimiz Leyla Birlik 1 yıl 9 ay, Diyarbakır Vekilimiz Nursel Aydoğan 1 yıl 3 ay,  Van Vekilimiz Adem Geveri 1 yıl 6 ay, 23 ve 24. dönem BDP ve HDP Vekili, HDP eski Eş Genel Başkanı ve DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel 2 yıl 3 ay hapse mahkum edilmişlerdir.
Bdp - 29.12.2017
Anayasa Mahkemesinden Kaplan'a Ret
Anayasa Mahkemesi, 2011'de bir gazetede Barış ve Demokrasi Partisine (BDP) yönelik yer alan habere ilişkin dönemin BDP Milletvekili Hasip Kaplan tarafından açılan tazminat davasının reddedilmesinde, şeref ve itibarın korunmasını isteme hakkının ihlal edilmediğine karar verdi.
Bdp - 23.12.2017
İçişleri Bakanı Soylu Hakkındaki Gensoru
Soylu, şu değerlendirmelerde bulundu: "2015-2017 yılları arasında 393 AK Parti'ye teftiş ve denetim yapılmış, 103 CHP'ye teftiş ve denetim yapılmış, 69 MHP'ye teftiş ve denetim yapılmış, 108 de BDP'ye teftiş ve denetim yapılmış.
Bdp - 14.12.2017
Demirtaş ve Önder'in "Terör Örgütü Propagandası" Davası
İddianameden Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, 17 Mart 2013'te Zeytinburnu'nda BDP organizasyonuyla gerçekleştirilen Nevruz kutlamalarında terör örgütü PKK adına yasa dışı sloganların atıldığı ve parti yöneticilerinin "Öcalan'a özgürlük-Kürtlere statü" yazılı slayt perdesinin önünde konuşma yaptığı belirtiliyor.
Bdp - 14.12.2017
Terörsüz Şehirlerde Değişim - Bulanık Sosyal Belediyecilikle Tanıştı
BDP'li Bulanık Belediye Başkanı Figen Yaşar'ın 20 Nisan 2016'da, "terör örgütüne üye olmakla birlikte örgüt adına suç işlemek" suçundan tutuklanmasının ardından 11 Eylül 2016'da Kaymakam Ömer Şahin, 22 Aralık 2016'da da Kaymakam Hacı Arslan Uzan Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmişti.
Bdp - 11.12.2017
2018 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı Görüşmeleri
Başbakan Binali Yıldırım, "31 Mart 2004 ile 1 Aralık 2017 tarihleri arasında soruşturma izni verilmesine dair kararların partilere göre dağılımı, AK Parti 91, CHP 27, MHP 23, diğerleri 9. Hangisi fazla? Bugün itibarıyla görevden uzaklaştırılmış 106 belediye başkanı. Bunların 93'ü BDP'li, 9'u AK Partili, 3'ü MHP'li, bir tanesi CHP'li" dedi.
Bdp - 11.12.2017
Başbakan Binali Yıldırım, "Bugün İtibarıyla Görevden Uzaklaştırılan 106 Belediye Başkanı Var....
IHAAW213355-SIY/11-12-2017 - Başbakan Binali Yıldırım, “Bugün itibarıyla görevden uzaklaştırılan 106 belediye başkanı var. Bunların 93’ü BDP’li, 9’u AK Partili, 3’ü MHP’li, 1 tanesi CHP’li” dedi.
Bdp - 05.12.2017
Dbp'li Eski Belediye Başkanı Kaya'nın Yargılandığı Dava
Van Cumhuriyet Başsavcılığı, DBP'li Kaya'nın, 31 Ekim 2016'da, eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, eski Belediye Meclis Üyesi Fırat Anlı ile eski BDP Milletvekili Ayla Akat Ata'nın tutuklanması konusunda yaptığı açıklamayla ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret" suçundan 3,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açmıştı.
Bdp - 05.12.2017
Dha Yurt Bülteni-6
Haber: Taylan YILDIRIM, kamera: Mücahit BEKTAŞ / İZMİR ======================================================== 8)VAN ESKİ BELEDİYE BAŞKANI KAYA'YA HAKARET DAVASINDAN BERAAT VAN Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Bekir Kaya, hakkında açılan 'kamu görevlisine hakaret' suçundan yargılandığı davadan beraat etti. Van Cumhuriyet Başsavcılığı, 31 Ekim 2016'da Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Gültan Kışanak, Belediye Meclis Üyesi Fırat Anlı ile BDP eski milletvekili Ayla Akat Ata'nın tutuklanmasının ardından açıklamalarda bulunan Bekir Kaya hakkında kamu görevlilerine hakaret iddiasıyla soruşturma başlatıldı.
Bdp - 05.12.2017
Van Eski Belediye Başkanı Kaya'ya Hakaret Davasından Beraat
VAN Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Bekir Kaya, hakkında açılan 'kamu görevlisine hakaret' suçundan yargılandığı davadan beraat etti.  Van Cumhuriyet Başsavcılığı, 31 Ekim 2016'da Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Gültan Kışanak, Belediye Meclis Üyesi Fırat Anlı ile BDP eski milletvekili Ayla Akat Ata'nın tutuklanmasının ardından açıklamalarda bulunan Bekir Kaya hakkında kamu görevlilerine hakaret iddiasıyla soruşturma başlatıldı.
Bdp - 30.11.2017
Selahattin Demirtaş'ın "Hakaret" Davasında Karar
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 2012 yılında Sultanbeyli'de yaptığı bir konuşmada, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e yönelik ifadelerinde "kamu görevlisine hakaret" suçunu işlediği iddiasıyla 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada beraat etti.
Bdp - 29.11.2017
Dha Yurt Bülteni-8
(ÖZEL)1)DÜNYADA EN ÇOK ZİYARET EDİLEN KENTLER ARASINDA GÖSTERİLEN ARTVİN ŞAŞKINULUSLARASI araştırma şirketi 'Euromonitor International' tarafından hazırlanan, 'Dünyada en çok ziyaret edilen 100 kent' listesinde Türkiye'den 2.
Bdp - 29.11.2017
Dha Yurt Bülteni-3
Görüntü Dökümü: (ARŞİV) ------------------------ -İlçe merkezinden genel görüntü -Polis ve özel timin aldığı güvenlik önlemleri -Yakılan işyerinin görüntüsü -Yakılan BDP ilçe başkanının evinin görüntüsü -Kurşunlanan işyeri ve bir BDP' liye ait evin görüntüsü -Kurşun izlerinin görüntüsü -Yerdeki kan izleri -İlçe girişinde polisin yaptığı güvenlik uygulaması -İlçeye giren araçların aranması -Dün camları kırılan belediye binasında temizlik yapılması -Kaymakamlık önünde alınan güvenlik önlemleri -Genel ve detay görüntüler Görüntü tarihi: 29 Temmuz 2011 Haber: Felat BOZARSLAN/DİYARBAKIR, ============================================================== 3)NEVŞEHİR MERKEZLİ 13 İLDE FETÖ OPERASYONU   NEVŞEHİR merkezli 13 ilde  FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, 19 şüpheli gözaltına alındı.
Bdp - 29.11.2017
Dha Yurt Bülteni-2
Görüntü Dökümü: --------------------------(ARŞİV) -İlçe merkezinden genel görüntü -Polis ve özel timin aldığı güvenlik önlemleri -Yakılan işyerinin görüntüsü -Yakılan BDP ilçe başkanının evinin görüntüsü -Kurşunlanan işyeri ve bir BDP' liye ait evin görüntüsü -Kurşun izlerinin görüntüsü -Yerdeki kan izleri -İlçe girişinde polisin yaptığı güvenlik uygulaması -İlçeye giren araçların aranması -Dün camları kırılan belediye binasında temizlik yapılması -Kaymakamlık önünde alınan güvenlik önlemleri Genel ve detay görüntüler Görüntü tarihi: 29 Temmuz 2011 Haber: Felat BOZARSLAN/DİYARBAKIR, -  ====================================================== 4)GÖRME ENGELLİ 17 YAŞINDAKİ EKREM'İN MÜZİK SEVGİSİ VE YETENEĞİ GÖRENLERİ ŞAŞIRTIYOR BATMAN'da, doğuştan görme engelli olan ve Türk Telekom Anadolu lisesinde okuyan Ekram Ataibiş, müzik sevgisi ve çaldığı enstrümanlar ile görenleri şaşırtıyor.
Bdp - 23.11.2017
Korucu Başı Cinayetine 3 Ömür Boyu Hapis, 37 Beraat
BİNGÖL'ün Karlıova ilçesinde 28 Temmuz 2011 tarihinde güvenlik korucularının başı, 42 yaşındaki Hacı Alan'ın başından vurularak şehit edilmesi ile ilgili haklarında dava açılan 43 sanıktan 3'üne ömür boyu, 2 sanığa 6'şar yıl hapis cezası verirken 37 sanık beraat etti. Karlıova'da 28 Temmuz 2011 tarihinde güvenlik korucusu başı Hacı Alan, 'Zindan' kod adlı PKK'lı terörist tarafından şehit edildi. Alan'ın şehit edilmesi ardından korucular ilçe merkezine gelince Karlıova'da olaylar çıktı. Olaylarda, aralarında dönemin BDP İlçe Başkanı Şemsettin Özen'in evinin bulunduğu bazı ev ve işyerleri ateşe verilirken, esnaf kepenk kapattı.
Bdp - 23.11.2017
Dha Yurt Bülteni-4
Karlıova'da 28 Temmuz 2011 tarihinde güvenlik korucusu başı Hacı Alan, 'Zindan' kod adlı PKK'lı terörist tarafından şehit edildi. Alan'ın şehit edilmesi ardından korucular ilçe merkezine gelince Karlıova'da olaylar çıktı. Olaylarda, aralarında dönemin BDP İlçe Başkanı Şemsettin Özen'in evinin bulunduğu bazı ev ve işyerleri ateşe verilirken, esnaf kepenk kapattı.
title