Bdp Haberleri

Bdp haber, Bdp son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bdp - 01.02.2019
Gültan Kışanak ve Sebahat Tuncel'e Hapis Cezası
Partinin programına göre hareket ettiğini ileri süren Kışanak, "Bu partinin bir programı var. O programa bağlı olarak konuştum. Halk da inandı ve bana oy verdi. Halk, bu parti programına oy veriyor, benim kaşıma gözüme oy vermiyor. 4 yıl BDP'nin eş genel başkanlığını yaptım.
Bdp - 01.02.2019
Kışanak ve Tuncel'in Yargılandığı Davada Karar
Faaliyetlerinde partisinin programına göre hareket ettiğini anlatan Kışanak, savunmasını şöyle sürdürdü: "Ben BDP'nin programı ve tüzüğüne bağlı olarak konuştum.
Bdp - 25.12.2018
Iğdır'daki Terör Operasyonu
İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Iğdır ve İstanbul'da yürütülen operasyonda gözaltına alınan eski HDP Iğdır milletvekili Kıznaz Türkeli, eski HDP Iğdır İl Başkanı Cesim Katar, eski Iğdır İl Genel Meclisi Başkanı Abdulkadir Özsular, eski Iğdır Belediye Başkan Yardımcısı Şaziye Önder, eski Tuzluca Belediye Başkanı Mehmet Gültekin, HDP üyeleri Oya Malgaz ve Vedat Yılmaz, eski BDP Iğdır İl Başkanı Zübeyde Kaynar ile Adem Kartal'ın jandarmadaki işlemleri tamamlandı.
Bdp - 18.12.2018
Hdp'li Eski Vekil ve 7 Kişiye Terör Gözaltısı (2)- Yeniden
Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü PKK/KCK soruşturması kapsamında İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, sabah saatlerinde operasyon düzenledi. Operasyonda, Iğdır HDP eski milletvekili Kıznaz Türkeli, Iğdır Belediye eski Eş Başkanı Şaziye Önder, İl Genel Meclisi eski Başkanı Abdulkadir Özsular, BDP eski Eş Başkanı Zübeyde Kaynar, HDP eski Merkez İlçe Başkanı Vedat Yılmaz, HDP eski il Eş Başkanları Oya Malgaz, Cesim Katar ve Tuzluca ilçesi Belediye eski Başkanı Mehmet Gültekin gözaltına alındı.
Bdp - 18.12.2018
Güncelleme - Eski Hdp Iğdır Milletvekili Kıznaz Türkeli'ye Gözaltı
Operasyonda, eski HDP Iğdır milletvekili Kıznaz Türkeli ve eski HDP Iğdır İl Başkanı Cesim Katar İstanbul'da, eski Iğdır İl Genel Meclisi Başkanı Abdulkadir Özsular, eski Iğdır Belediye Başkan Yardımcısı Şaziye Önder, eski Tuzluca Belediye Başkanı Mehmet Gültekin ve HDP üyeleri Oya Malgaz ile Vedat Yılmaz Iğdır'da ve eski BDP Iğdır İl Başkanı Zübeyde Kaynar Iğdır'da yakalandı.
Bdp - 13.12.2018
Kazada Yaşamını Yitiren Profesör, "Bilim" Anlatmak İçin Yola Çıkmıştı
Albayrak kimdir? TÜBİTAK Bütünleştirilmiş Doktora Bursu (BDP) kapsamında, 1997-1998 yıllarında doktora tez çalışmaları için The Military College of South Carolina Fizik Bölümünde bulunan Albayrak, ilk yazar olarak yer aldığı "A spectroscopic atlas of Deneb" isimli makale ile Astronomy and Astrophysics (A&A) isimli uluslararası bilimsel dergide kapak konusu olarak seçildi.
Bdp - 21.11.2018
Otomobilde Ele Geçen 28 Kilo Patlayıcıya 2 Tutuklama Daha
Geçen 2 Kasım günü Malatya-Elazığ karayolunda polis tarafından oluşturulan kontrol noktasına gelen Ali Rıza Ü. yönetimindeki otomobilde arama yapıldı. Daha önce Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde kapatılan BDP'nin ilçe başkan yardımcılığı yaptığı belirlenen Ali Rıza Ü.
Bdp - 21.11.2018
Bomba Yüklü Araçla İlgili 2 Kişi Daha Tutuklandı
Elazığ-Malatya karayolunda 2 Kasım'da Malatya polisinin dikkati üzerine durdurularak arama yapılan araçta 28 kilo 26 gram plastik patlayıcı ele geçirilmişti. Araç sürücüsü eski BDP Diyarbakır Bağlar İlçe Eş Başkan Yardımcısı A.
Bdp - 13.11.2018
Malatya'da Patlayıcı Yüklü Otomobil Ele Geçirilmesi
Malatya'da bir otomobilde patlayıcı madde ile bomba düzeneği bulunmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında toprağa gömülü halde Çankırı'da 43, Antalya'da da 24 kilogram patlayıcı ele geçirildi.
Bdp - 13.11.2018
Güncelleme - Malatya'da Patlayıcı Yüklü Otomobil Ele Geçirilmesi
Malatya'da bir otomobilde patlayıcı madde ile bomba düzeneği ele geçirilmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen 9 şüpheliden 3'ü tutuklandı.
Bdp - 13.11.2018
Malatya'da Patlayıcı Yüklü Otomobil Ele Geçirilmesi
Malatya'da bir otomobilde patlayıcı madde ile bomba düzeneği ele geçirilmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 13 şüpheli daha gözaltına alındı.
Bdp - 02.11.2018
28 Kilo Patlayıcıyla Yakalanan Sürücü, BDP'de Yöneticilik Yapmış (3)
MALATYA'da polis tarafından şüphe üzerine durdurularak aranan otomobilin yakıt deposunda 28 kilo C-4 plastik patlayıcı, 2 uzaktan kumanda, 6 bin 985 lira ile çok sayıda kredi kartı ve kartvizit ele geçirildi.
Bdp - 02.11.2018
Dha Yurt: 28 Kilo Patlayıcıyla Yakalanan Sürücü, BDP'de Yöneticilik Yapmış
MALATYA'da polis tarafından şüphe üzerine durdurularak aranan otomobilin yakıt deposunda 28 kilo C-4 plastik patlayıcı, 2 uzaktan kumanda, 6 bin 985 lira ile çok sayıda kredi kartı ve kartvizit ele geçirildi.
Bdp - 02.11.2018
Güncelleme 2 - Malatya'da Patlayıcı Yüklü Otomobil Ele Geçirildi
Malatya'da bir otomobilde paketlenmiş 28 kilo 26 gram çok güçlü olduğu değerlendirilen patlayıcı madde ile bomba düzeneği ele geçirildi, sürücü gözaltına alındı.
Bdp - 28.10.2018
Kaymakam ve Emniyet Müdürü Terörden Temizlenen Bölgeyi Gezdi
Türkman ve Dilberoğlu daha sonra 17 Ağustos 2012'de dönemin BDP'li milletvekillerinin PKK'lı teröristlerle kucaklaştığı Nehri Köprüsü'nü gezerek, burada hatıra fotoğrafı çektirdi.
Bdp - 12.10.2018
ABD Büyükelçiliğine Saldırıda Fetö İzi... Saldırganların Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Karlov'a...
MOBESE ile ABD Büyükelçiliğine ait güvenlik kameralarından silahlı saldırının 06 BDP 502 plakalı araçtan gerçekleştiğinin tespit edildiği ve aracın aynı gün şüpheli Çelikten ile birlikte ele geçirildiği belirtilen iddianamede, "Ahmet Çelikten isimli şüpheliye bu konu sorulduğunda 'Doğrudur görüntüdeki beyaz gömlekli şahıs benim, yanımdaki siyah giyimli şahısta Osman Gündaş isimli şahıstır.
Bdp - 21.09.2018
7 Yıldır Aranan 4 PKK'lı Yakalandı
Güvenlik kaynaklarından elde edilen bilgilere göre, terör örgütü 29 Temmuz 2011'de BDP İstanbul İl Teşkilatı ile birlikte gerçekleştirilen 'Halk Şöleni' adlı organizasyona katılan bir otomobil güvenlik güçlerince durdurulmuş, içinde saldırı amaçlı hazırlanan patlayıcı ve molotofkokteyli ele geçirilmişti.
title